گروه فنی مهندسی ماهر در هرمزگان

✨طراحی،تعمیرات و فروش انواع تابلو برق

 

❇️تابلو برق چیست؟

⚡️در واقع دستگاه تابلوی برق یک محفظه است که تجهیزات برقی در آن نصب می‌شوند. از این دستگاه برای نصب تجهیزات کنترلی، قطعات و سیم بندی وسایل الکترونیک استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند و متناسب با کاربردی که دارند مورد استفاده صنایع و ساختمان‌ها قرار می‌گیرند.تابلو برق به نوعی واسطی بین منبع و مصرف کننده است.

⚡️خود دستگاه تابلوهای برق‌ در واقع به سه قسمت تقسیم می‌شوند: قسمت درونی که شامل تجهیزات برقی می‌شود، قسمت بیرونی که بدنه است که می‌تواند از جنس فلز و یا غیرفلز باشد و قسمت ارتباطات که شامل ارتباط سیم‌ها با یکدیگر می‌شود.

⚡️نصب تابلو برق در ساختمان‌ها و اماکنی که از دستگاه‌های الکتریکی زیادی استفاده می‌شودT جهت حفظ ایمنی ضرورت دارد. این دستگاه میزان برق ورودی به دستگاه‌های الکتریکی را کنترل می‌کند و بر روی جریان برق نظارت می‌کند.

❇️وظایف تابلو برق چیست؟

🔴توزیع نیروی برق و تغذیه مصرف کننده ها

🔴محافظت از مصرف کننده‌ها و ایمنی کاربران

🔴بهینه سازی و کنترل مصرف کننده‌ها و تجهیزات

🔴جلوگیری از نشتی جریان به دلیل وجود فیوزها و قطع‌کننده‌های مدار تأمین‌کننده انرژی‌ها الکتریکی

❇️انواع تابلوهای برق صنعتی

🔹شرکت‌‌‌های تابلوسازی در ایران پس از خودکفایی آغاز به تولید انواع تابلو‌‌‌های برق نمودند. هر یک از این تابلو‌‌‌های برق کاربرد‌‌‌های مختلفی دارند و در محیط‌‌‌های مختلفی نصب می‌شوند. از این رو باید بگوییم تابلو‌‌‌های برق در دسته‌‌‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

🔹تابلو هایی که بر حسب ولتاژ ساخته می‌شوند به سه دسته ی تابلو‌‌‌های برق فشار ضعیف LV، تابلو‌‌‌های برق فشار قوی HV، تابلوهای برق فشار متوسط MV تقسیم می‌شوند. این تابلو‌ها هریکی دارای ولتاژ مختلفی هستند و در محیط‌‌‌های مختلفی نصب می‌شوند.

🔹دیگر انواع تابلو‌‌‌های برق را می‌توانیم به این صورت دسته بندی نماییم. تابلوهای برق اصلاح ضریب قدرت یا بانک خازنی، این تابلو‌ها به منظور کم کردن هزینه ی مصرفی برق مورد استفاده قرار می‌گیرند.

🔹تابلو‌‌‌های برق فضای آزاد بارانی، این تابلو‌‌‌های به گونه ای طراحی و ساخته می‌شوند که در فضای باز برای مدت طولانی دوام بیاورند. معمولا برای محیط‌‌‌های آب و هوای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. ضد زنگ هستند و بیش از ۳۰ سال عمر مفید دارند.

🔹علاوه بر آنها می‌توانیم به تابلو‌‌‌های برق اپراتوری، تابلو‌‌‌های برق میز کنترل، تابلو‌‌‌های برق صنعتی، تابلو‌‌‌های برق اضطراری، تابلو‌‌‌های برق راه اندازی ژنراتور، تابلوهای برق کنترل از راه دور و تله متری و… اشاره نماییم.همه ی این تابلو‌ها امروزه در صنعت تابلو سازی کشور تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به مدیریت:امین ایزدیان
مهندس ایزدیان 09173302185
09176573512
مهندس خدری

 

 

 

ارت

همبندی ساختمان

تابلو برق , تابلو برق صنعتی در بندرعباس , انواع تابلو برق در هرمزگان , گروه فنی مهندسی ماهر در هرمزگان , طراحی و فروش انواع تابلو برق در بندرعباس , طراحی تعمیرات و فروش انواع تابلو برق گروه مهندسی ماهر در هرمزگان , وظایف تابلو برق , هزینه اجرای پروژه‌‌‌های اتوماسیون و تابلو برق صنعتی در هرمزگان , تعمیرات انواع تابلو برق در هرمزگان , ارت , همبندی ساختمان , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed