Address & Contact

Our Address

کرمانفمنوجان،ایزدآباد،معدن شن و ماسه کدخدایی

معدن شن و ماسه بنیامین

🔴شن چیست؟

شن مصالح سنگی است که تقریباً از هر نوع سنگ می‌تواند تشکیل شده باشد. معمولا اندازه ای بین 2-60 mm دارد. هنگامی‌که دارای منشا آبرفتی یا رودخانه ایست عموما به شکل گرد است و اگر از معدن استخراج و سپس شکسته شده باشد تیز گوشه است. ماسه و شن ممکن است به صورت مخلوط به فروش برسد، برای امثال به اندازه 5-20 mm و یا براساس اندازه خاصی دانه بندی شن و ماسه می‌شود مثلا سایز 10 mm.

 

🔴 انواع شن در صنعت ساختمان سازی

❇️شن طبیعی: شن طبیعی از بستر رودخانه، آبرفت‌ها و مخروط افکن‌ها استخراج می‌شود و پس از شسته شدن، به صورت متنوعی به مصرف می‌رسد. شکل آن‌ها گرد و صیقلی است.
❇️شن شکسته: این شن‌ها درشت هستند و معمولا شکسته می‌شوند. به صورت گوشه دار در دسترس است.
❇️شن شسته: در بین شن‌ها مقادیر زیادی خاک و مواد آلی وجود دارد که روی کارایی شن تاثیر می‌گذارد به همین دلیل آن را می‌شویند و شن‌ها را از آن مواد جدا می‌کند.

🔴ماسه چیست؟

به سنگ ریزه‌‌‌های خرد تر از شن، ماسه می‌گویند. ماسه معمولا در سواحل دریا‌ها و رودخانه‌ها به راحتی یافت می‌شود. وقتی یک تخته سنگ در معرض عوامل طبیعی چون باد و باران و یخ زدگی قرار می‌گیرد متلاشی می‌گردد و به ذرات ریز تبدیل می‌شود. اگر اندازه ی این ذرات از یک صدم میلی متر و دو میلی متر فراتر نرود، به آن‌ها ماسه می‌گوییم.

🔴انواع ماسه در صنعت ساختمان سازی

❇️ماسه طبیعی: این نوع به طور طبیعی از بستر دریا و رودخانه استخراج می‌شود.
❇️ماسه شسته: به این نوع ماسه دوبار شور نیز می‌گویند که مخلوطی از ماسه و خاک می‌باشد.
❇️ماسه شکسته: این نوع ظاهری تیز گوشه دارند و از آسیاب سنگ‌‌‌های معدنی حاصل می‌شود.

به مدیریت:یونس کدخدایی

 

 

 

 

شن , ماسه , شن و ماسه , معدن شن و ماسه در منوجان کرمان , معدن شن و ماسه بنیامین منوجان , کاربرد انواع شن و ماسه , فرآوری شن و ماسه , معدن در منوجان کرمان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed