دفتر فنی مهندسی عمران ایران

?طراحی،نظارت،اجرا

?نقشه برداری UTM

?اخذ سند

?اخذ مجوز

?خرید،فروش،رهن ،اجاره

❇️نقشه UTM چیست؟

نقشه UTM مخفف عبارت «Universal Transverse Mercator» و به معنای سامانه مختصات جهانی مرکاتور معکوس می باشد. به عبارت دیگر نقشه یو تی ام به یک سیستم تصویر بر روی سیستم مختصاتی کارتزین دو بعدی گفته می شود که برای تعیین موقعیت جغرافیایی یک نقطه بر روی کره زمین مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک سیستم یو تی ام هر نقطه بر روی کره زمین مختصات اختصاصی خاص خود را دارد و به هیچ عنوان نمی توان نقطه دیگری را با همان مختصات شناسایی کرد.

❇️روش های تهیه نقشه UTM

?در روش اول وضع موجود ملک بدون استفاده از GPS دقیق و به کمک دوربین نقشه برداری، برداشته و سپس ملک مورد نظر بر روی نقشه های پایه مانند نقشه های با مقیاس 1:2000 جانمایی می شود.

?در روش دوم برداشت وضع موجود ملک با استفاده از دستگاه GPS دو فرکانسه یا چند فرکانسه دقیق صورت می گیرد که هدف از این کار استخراج کردن ابعاد، مختصات گوشه ها و مساحت ملک می باشد. در این روش نیز مانند روش قبل امکان جانمایی تصویر هندسی ملک بر روی نقشه های پایه امکان پذیر می باشد.

به مدیریت:ولی کیا دلیری

 

 

 

 

 

 

 

 

نقشه برداری , نقشه برداری UTM  , کاربرد نقشه برداری UTM  , اخذ سند , اخد مجوز , رهن و اجاره , دفتر فنی مهندسی در چالوس , دفتر فنی مهندسی عمران ایران در چالوس , پروژه های ساختمانی در چالوس , دفتر مهندسی عمران ایران در چالوس مازندران ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed