پخش عمده کود حیوانی کشاورز

?خرید و فروش کود حیوانی به صورت عمده در بندر عباس، سیرجان?

?کود حیوانی چیست؟

✳️فوضولات حیواناتی مانند اسب ،گاو ،گوسفند و مرغ و ماکیان حاوی حجم بسیار بالای مواد آلی و مفید در کشاورزی هستند. یکی از کاربردهای آن ها تقویت و غنای خاک مزرعه می باشد. این فضولات با نام کود حیوانی شناخته می شوند. کودهای حیوانی به علت خاصیت طبیعی و فواید زیاد همواره مورد توجه کشاورزان بوده و هست.

✳️کود حیوانی علاوه بر تأمین مواد مورد نیاز گیاه، دارای خواص بی‌نظیری برای خاک هستند. از جمله خواص کودهای حیوانی می توان به مواردی از قبیل افزایش نفوذپذیری و نگهداری آب، بالا بردن هوادهی و همچنین افزایش فعالیت بیولوژیکی خاک اشاره نمود.

?آماده سازی خاک با استفاده از كود حيواني

✳️آماده سازي خاك با استفاده از كود حيواني و تامين مواد غذايي خاك با استفاده از كودهاي ارگانيك بهترين گزينه براي ايجاد فرايندهاي بيوشيميايي و فيزولوژيكي گياه مي باشد. این امر همچنین به حفظ محيط زيست كمك بيشتري خواهد كرد.

✳️فضولات دامي حاوي مقادير قابل توجهي عناصر غذايي است. حفظ این عناصر از جهت بهداشتي و همچنین زيست محيطي (آلودگي منابع، ايجاد گازهاي گلخانه اي) مهم است. این امر از لحاظ اقتصادی نیز مورد توجه قرار می گیرد. لذا اين امر مستلزم تغيير نگرش به فضولات دامي از يك زباله به يك كالاي اقتصادي است.

?بهترین زمان کوددهی به درختان؟

?یکی از فاکتورهای بسیار مهم که سلامت درختان و باردهی آن ها را تعیین خواهد کرد،بهترین زمان کود دهی به درختان است.

?مشخص کردن زمان کود دهی بسیار مهم است. اگر زمانی به درخت کود بدهید که خاک غنی از مواد معدنی و مواد مورد نیاز است نه تنها باعث رشد و بهبود گیاه نمی شود بلکه ممکن است باعث سوختگی ریشه شود.

?در بعضی موارد دیده شده که کشاورزان برای جلوگیری از سوختگی ریشه زمان کود دهی را به تعویق می اندازند. این کار اشتباه است زیرا اگر کود در زمان مناسب خود به گیاه نرسد گیاه را وادار به استفاده از ذخایر غذایی خود می کند و در این صورت با انجام کود دهی باز هم گیاه غنی نمی شود. در این موارد گیاه با استفاده از این کود ذخایر غذایی استفاده شده را جبران می کند. پس این کود دیگر بدون فایده شده است.

?از دیگر فواید استفاده از کود در زمان مناسب ایجاد مقاومت گیاهان علیه آفات و بیماری های قارچی و ویروسی و باکتریایی می شود.

?روش چالکود یکی از بهترین و ساده ترین روشهای درست کود دهی است. این روش در زمستان موجب آماده شدن کود در زیر خاک برای استفاده درخت در اول فصل رشد می شود. روش چالکود از روش پخش سطحی کود مزایای بیشتری دارد. کود دهیبه این روش موجب جذب بهتر کود توسط ریشه ، تهویه بهتر و نفوذ بهتر آب می شود.

?چالکود راهکاری مناسب جهت جبران کمبود کودی درختان است .

?در این روش نزدیک ریشه درخت چاله هایی حفر می کنند و آنها را با مخلوط کودهای آلی و شیمیایی پر می کنند. چالکود مزایای فراوانی برای درخت دارد و موجب می شود که گیاه رشد بهتری پیدا کند و کیفیت میوه ها افزایش یابد.

مدیریت:مهندس مهدی کشاورز

 

 

 

 

فروش کود حیوانی در شهریار , مرکز فروش کود حیوانی در تهران , فروش کود حیوانی در دماوند , فروش کود مرغی , مراکز فروش کود شیمیایی در تهران , دیوار تراکتور شیراز مرودشت , فروش کود حیوانی در قزوین , فروش کود گاوی پوسیده در مشهد , پخش عمده کود حیوانی کشاورز , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed