پرستاری و نگهداری کودک پیام آوران ماهان (ماهان سابق )

شماره ثبت شرکت پیام آوران ماهان: 17757

✳️ پرستار بچه و وظایف او

🔸🔹یک پرستار بچه لازم است در دوره های مقدماتی و تخصصی در زمینه ی نگه داری از کودکان در رده های سنی مختلف، بهداشت بچه، روانشناسی کودک و روش های تربیتی و آموزشی آن ها شرکت کرده و گواهی های لازم را اخذ نماید چرا که مهارت در آموزش های منظم و صحیح در هنگام نگهداری از کودکان یکی از بایدها و الزامات این حرفه می باشد.

🔸🔹هر چند بسیاری از پرستاران کودک مهارت خود را از طریق تجربه بدست آورده اند و ممکن است تحصیلاتی در این خصوص نداشته باشند.هم چنین لازم است از طرف مراجع و نهادهای مربوطه مجوزهای لازم برای انجام این کار داشته باشد به طور کلی یک پرستار بچه وظایفی به شرح زیر دارد:

🔸🔹کمک به کودک در پوشیدن لباس

🔸🔹مدیریت تغذیه ی کودک 

🔸🔹موارد مربوط به بهداشت کودک مثل استحمام، بردن به دستشویی یا تعویض پوشک

🔸🔹خواباندن کودک 

🔸🔹سرگرم کردن بچه ها با استفاده از بازی های ایمن و مناسب سن آن ها

🔸🔹درصورتی که والدین کودک اجازه داده و مشکلی نباشد برای گردش و سرگرمی بیشتر امکان خروج از محیط منزل نیز وجود دارد

🔸🔹مدیریت برنامه ی دارویی بچه ها

🔸🔹کنترل واکسیناسیون کودک 

🔸🔹مراقبت از کودک در برابر آسیب هایی مانند سقوط، برق گرفتگی، سوختگی و …

🔸🔹برقراری ارتباط کلامی و عاطفی با بچه ها

🔸🔹کمک به کودک در رعایت نظافت بهداشت دهان و دندان 

🔸🔹ایجاد فضایی آرام و به دور از استرس برای کودک 

🔸🔹آموزش کودک در زمینه های مختلف مثل: امور تربیتی، بهداشت، ارتباطات، انجام امور خود به صورت مستقل و…

 

 

✳️ پرستار سالمند و وظایف او

🌟برخی از سالمندان، به دلیل کهولت سن و شرایط ضعیف جسمانی، نیاز به نگهداری و مراقبت های درست پزشکی دارند یکی از خدماتی که توسط مراکز پرستاری ارائه می شود پرستار سالمند در منزل بوده که با کمک این پرستار مراقبت و نگهداری از سالمندان، مدیریت در درمان بیماری های مزمن مثل دیابت و فشارخون بالا و تنگی تنفس و هم چنین آموزش و مشاوره به اعضای خانواده ی سالمند انجام می شود در نتیجه اعضای خانواده می توانند با اطمینان و بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای به امور خود برسند.

🌟پرستار سالمندان به افرادی که توانایی تصمیم گیری مستقل برای سلامت و انجام امور خود ندارند کمک می کند تا زندگی راحت تری داشته باشند از جمله وظایف یک پرستار در نگهداری از سالمند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

⚡️مراقبت و نگهداری از سالمند: اولین وظیفه ای که پرستار باید به خوبی آن را انجام دهد، مراقبت از سالمند می باشد مخصوصا سالمندانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

⚡️مدیریت برنامه ی زمانی داروها و پیگیری درمان: یکی دیگر از وظایف مهم پرستاران افراد سالمند پیگیری روند درمان می باشد هم چنین لازم است میزان داروهای مصرفی و ساعت استفاده از آن ها را به یاد داشته باشد و طبق این برنامه ها روند مصرف دارو دنبال شود.

⚡️کنترل تغذیه ی سالمند: سالمندان به دلیل شرایط سنی و جسمانی خود بهتر است که از مصرف برخی از غذاها پرهیز کنند پرستار سالمند موظف است که برنامه ی غذایی این شخص را بر طبق شرایط پزشکی فرد تنظیم نماید.

⚡️رسیدگی به امور رفاهی سالمند: پرستاران می توانند با اجازه ی خانواده ی سالمند او را به گردش و تفریح برده و در فضای خانه یا خارج از آن سرگرمی های موردعلاقه ی شخص سالمند مثل کتاب خواندن یا رفتن به پارک را انجام دهند.

⚡️رسیدگی به امور نظافتی و بهداشتی سالمند: برخی از سالمندان که توانایی انجام امور شخصی خود را ندارند، می توانند از پرستار برای انجام این امور کمک بگیرند از جمله این امور می توان به استحمام، دستشویی و شستشوی لباس و… اشاره کرد.

⚡️خدمات خانه داری: اگر سالمند در منزلی جدا از خانواده زندگی می کند، برای انجام کارهای منزل و نظافت آن می تواند از پرستار خود کمک بگیرد.

 

 

به مدیریت:داوود منافی

 

 

????????????????

?ثبت ۱۹۸۸۵۸
?نظافت منزل و راه پله 
?نظافت ادارات دولتی وخصوصی 
?اعزام سرایدار،آبدارچی،نگهبان 
?پذیرایی از مجالس مختلف
?باکادری مجرب و متعهد

????????????????

 

http://www.payamavaranmahan.com

شماره های تماس:

09190084866

09353858011

09109012279

09352512810

02188440367

02155676106

02122326531

 

 

پرستار , پرستار کودک , پرستار سالمند , انجام انواع خدمات پرستاری در تهران , پرستاری و نگهداری از کودک و سالمند در تهران , موسسه پیام آوران ماهان در تهران , وظایف پرستار سالمندان , وظایف پرستار کودک , چگونگی پرستاری از کودک , چگونگی پرستاری از سالمندان , انجام خدمات بهداشتی و رفاهی سالمندان , کنترل تغذیه کودک , کنترل تغذیه سالمند , مدیریت و برنامه ریزی زمان داروها برای سالمندان , آموزش کودک ,

Reviews


Warning: number_format() expects parameter 1 to be float, string given in /home/zmat/domains/zmat.ir/public_html/wp-content/themes/directory2/ait-theme/@framework/vendor/nette-closures.min.inc on line 576
6
Submit your rating

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed
مجید حمیدی 23 بهمن 1400 7:52 بعد از ظهر
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت

سلام من از موسسه ماهان پرستار گرفتم خیلی از کارشون راضی هستیم واقعا شرکت خوبیه و قیمتاشونم نسبت به جاهای دیگه خیلی بهتره

محمد ارجمند 21 بهمن 1400 10:40 بعد از ظهر
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت

سلام واقعا خدمات این موسسه عالیه و قیمتاش هم نسبت به جاهای دیگه خیلی خوبه
و خدمات کاملی در اختیار ما گذاشتن
پیشنهاد میکنم حتما با این شرکت همکاری کنید

ارش مرادی 21 بهمن 1400 10:36 بعد از ظهر
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت

با سلام و خسته نباشید میخواستم از خدمات موسسه ماهان تشکر کنم در این مدت خدمات شایسته ای به من ارائه دادن ?

There are 3 next ratings View Next Ratings