Address & Contact

Our Address

بندر ترکمن

خرید و فروش گوساله سمینتال و هلشتاین دو رگ محلی

? خرید و فروش گوساله سیمینتال و هلشتاین نر و ماده

?  زیر نظر دامپزشک در وزن‌‌‌های مختلف جهت پروار بشرط سلامت دام

?  باقیمت مناسب ومجوزدامپزشکی ارسال به تمام نقاط کشور

خریدو فروش گوساله سیمینتال و هلشتاین و دو رگ محلی در وزن‌‌‌های مختلف و با خلوص بالادر خدمته دامداران عزیز ارسال به تمام نقاط کشور زیر نظر دامپزشکی حمل با کامیون‌‌‌های مخصوص حمل دام برای هماهنگی‌‌‌های بیشتر تماس حاصل فرماید 

*******************************

خصوصیات ظاهری گاو سمینتال

گاو سمینتال دارای رنگ صورتی روشن و بدنی با لکه هایی به رنگ قرمز است و شاخ هایی با اندازه متوسط دارد. این نژاد دارای دست‌‌‌های جلویی قدرتمند و ماهیچههای موثر در پاهای عقبی است که تعادل و سلامت حیوان را حتی در دوران اوج شیرواری حفظ می‌کند. تناسب بدن هنگام ایستادن و یا هنگام حرکت هماهنگ است. دست‌ها و پاهای محکم و سالم از ویژگی‌‌‌های این نژاد بوده و کپلی پهن با اندکی شیب دارند. اتصالات پستان‌ها محکم است و افتادگی پستان‌ها حتی پس از چند دوره شیرواری بالاتر از سطح زانوی عقب قرار دارد. گاوهای فلکویه ماده بالغ به قد ۱۴۰ تا ۱۵۰ و نر بالغ ۱۶۵-۱۵۰ سانتی متر و دور سینه ۲۱۰ تا ۲۴۰ سانتی متر می‌رسند. وزن گاو نر بالغ حدود ۱۱۷۹-۱۰۴۳ کیلوگرم و وزن ماده بالغ حدود ۶۵۸-۸۱۶ کیلوگرم است.

خصوصیات گاو‌‌‌های هلشتاین

این گاو دارای رنگ سیاه و سفید است و معمولا به دو دسته فریژن هلندی و هلشتاین فریژن تقسیم شده است. در واقع خاستگاه اصلی این گاو هلند است.

رنگ گاو فرژین هلندی سفید و سیاه است و ساق پا و دم آن سفید رنگ است اما گاو هلشتاین فریژن دارای درصد ترکیب متفاوتی است و برخی اوقات حتی ترکیب رنگ سیاه و سفید یا سیاه یکدست می‌باشد. اما به طور کلی تمامی‌گاوهای هلشتاین دارای پیشانی سفیدرنگ می‌باشد. و حتی به رنگ قرمز هم گاو هلشتاین در جهان نیز وجود دارد.
معمولا قد متوسط گاو بین ۱۴۵ تا ۱۶۵ سانتی متر است.
میزان زمان بارداری گاو هلشتاین ۹ و نیم ماه می‌باشد که نزدیک به ۲۸۰ روز است
اولین زایمان گاو هلشتاین بین سن ۲۳ تا ۳۶ ماهگی می‌باشد اما به طور کلی قابلیت بارداری در ۱۳ ماهگی را نیز دارد.

 

مدبربت: آقای ماهری

 

خرید و فروش گوساله سمینتال و هولشتاین دو رگ محلی در بندرترکمن,خرید و فروش گوساله در بندرترکمن,گوساله هولشتاین در بندر ترکمن

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed