آنچه که یک زن خانه دار باید بداند

آنچه که یک زن خانه دار باید بداند

خانم های خانه دار معمولا بیشتر وقت خود را داخل آشپزخانه سپری می کنند . از همین روست که آشپزخانه ، قلب خانه نامیده می شود . برای اینکه اوضاع و احوال در مهم ترین قسمت خانه شما از هر لحاظ مرتب باشد این مطلب را از دست ندهید و از آن در بهتر نمودن امور خانه داری استفاده کنید .

حصیرها آب نمک قرقره می کنند .

ظروف حصیری از جمله انواع سبدها و زیربشقابی ها و وسایل دیگری مانند اینها معمولا گل سرسبد اشپزخانه ها هستند ؛ چه اینکه زیبایی و ظرافت خاصی دارند . با این حال وقتی این وسایل حصیری کثیف می شوند اغلب تمیز کردن آنها به یک دغدغه تبدیل می شود اما نگران نباشید چون آشپزخانه شما می تواند همچنان با این وسایل حصیری تمیز باشد و بدرخشد . فقط کافی است ظرف بزرگی از آّ نمک تهیه کنید و این وسایل حصیری را داخل آنها بگذارید و سپس با برس نرمی خیلی آرام آنها را داخل آب نمک تمیز کنید .

کتری آهکی

درون کتری ها بعد از مدتی استفاده ، معمولا پر از املاح آهکی می شود . برای تمیز کردن داخل کتری و البته از بین بردن این املاح آهکی راه حل بسیار ساده ای وجود دارد که بد نیست هر از گاهی تکرار شود . راه حل اینجاست : کتری را با مقدار برابری از آب و سرکه پر کنید و روی گاز بگذارید تا بجوشد . بعد از به جوش آمدن کتری آنرا از روی حرارت بردارید و اجازه دهید ترکیب سرکه و آب حداقل برای ۱۲ ساعت در همان حالت داخل کتری باقی بماند . در اینصورت املاح آهکی داخل کتری از بین خواهد رفت .

فرار از شر بوی نامطبوع

ظروف در دار پلاستیکی بعد از مدتی استفاده معمولا بوی مواد غذایی را به خود می گیرند که داخل آنها بوده ؛ با این حال خیلی راحت می توان از شر این بوهای نامطبوع خلاص شد . برای اینکه بوهای بد را از این ظروف فراری دهید روزنامه های سیاه و سفید را به صورت مچاله شده داخل آنها بگذارید و درب ظرفها را محکم ببندید و بگذارید ۲۴ ساعت در همان حالت باقی بماند . بعد از اینکه روزنامه ها را از داخل ظرف ها در آورید و حتما ظروف را آبکشی کنید .

منبع: www.nargon.ir