فواید روغن زیتون برای پوست و زیبایی

فواید روغن زیتون برای پوست و زیبایی

کاهش جوش‌های سر سیاه

اگر دچار جوش‌های سر سیاه روی بینی و دیگر نواحی هستید روغن زیتون را امتحان کنید. مقداری روغن زیتون روی کف دست خود بریزید و آن را بین دستان خود بمالید تا کمی گرم شود. سپس آن را روی صورت خود استعمال کرده و با حرکت دایرهای بمالید. اجازه دهید به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در این حالت بماند و به آرامی با کمک پارچه‌ای که با آب داغ شسته شده صورت خود را بشویید . برای نتایج بهتر در صورت خود و کاهش جوش‌های سر سیاه این کار را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

روغن زیتون به عنوان پاک‌کننده‌ی آرایش

اگر چه پاک کردن آرایش از صورت آسان است، اما تمیز کردن اطراف چشم سخت است. برای پاک کردن آرایش به جای استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی، روغن زیتون را امتحان کنید. دو یا سه قطره روغن زیتون را روی یک تکه پنبه بریزید و آرایش را از پوست پاک‌کنید. این روش خوبی است که اثرات مضر برای پوست نشان نمی‌دهد.

ماسک صورت

روغن زیتون را به ماسک صورت خود اضافه کنید تا شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن باشید. روغن زیتون را به سفیده‌ی تخم‌مرغ اضافه کنید و آن را روی صورت بمالید. این ترکیب ماسکی خوب برای پوست‌های خشک است. همچنین می‌توانید با اضافه کردن یک قاشق غذاخوری عسل و شیر به یک قاشق غذاخوری زیتون، ماسک دیگری برای پوست درخشان تهیه کنید.

لوسیون پوست

هنگام بیرون آمدن از حمام برای نرم و لطیف نگه‌داشتن پوست، روغن زیتون را به تمام بدن خود بمالید . این کار خوبی در فصل‌های تابستان و زمستان است. روغن زیتون همچنین قادر است تیرگی زیر چشم را از بین ببرد، پس قبل از خوابیدن مقدار کمی روغن زیتون زیر چشم‌های خود بمالید.

لایه‌برداری

برای لایه‌برداری پوست مرده و خشک روغن زیتون را با نمک دریایی مخلوط کرده و روی قسمت‌های خاصی که دارای پوست مرده است مانند زانو، پاشنه و آرنج بمالید. این ترکیب به عنوان یک لایه بردار عالی کار می‌کند.

دست‌ها و پاها

چند قطره روغن زیتون روی یک تکه پنبه بریزید و آن را به سرانگشتان خود بمالید تا پایه و پوست اطراف ناخن را صاف و نرم نگه‌دارید که حتی به درخشندگی آن‌ها نیز اضافه می‌شود. با افزودن یک قاشق غذاخوری شکر به دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، اسکراب دست خواهید داشت. این ترکیب را روی دست‌ها ماساژ دهید و بشویید. این کار خشکی را کم کرده و رطوبت دست‌ها را تأمین می‌کند. این اسکراب را برای پاها استفاده کنید تا پوست مرده و پوسته‌پوسته را بردارید. همچنین می‌توانید برای پاهای خشک و پوسته‌پوسته از روغن زیتون با آب داغ استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری زیتون را به نصف سطل آب داغ اضافه کنید و پاهای خود را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید.

درمان شوره‌ی سر

ثابت شده است که استفاده‌ی منظم از روغن زیتون برای پوست سر می‌تواند شوره‌ی سر را به حداقل رسانده و به عنوان حالت‌دهنده عمیق کار می‌کند. روغن را به پوست سر بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید و سپس پارچه‌ای را که با آب داغ شسته شده دور سر ببندید و بگذارید برای ده دقیقه بماند. با استفاده از شامپوی معمولی خود آن را بشویید تا موهایی براق داشته باشید. برای تأثیر بیشتر، روغن را قبل از ماساژ دادن گرم کنید.

منبع: niniban.com