میوه‌‌‌های زمستانی

میوه‌‌‌های زمستانی

در تابستان که بدن به علت گرمای زیاد هوا و از دست رفتن قسمتی از آب مورد نیاز خود، نیاز بیشتری به آب دارد اکثر میوه‌‌‌های فصل را میوه‌‌‌های آبدار تشکیل می‌دهند تا مصرف آنها نیاز بدن را برآورد. در زمستان توجه به تغییرات آنی، بارندگی‌‌‌های ناگهانی و کاهش دما و نظر به شیوع بیماری‌‌‌های واگیردار عفونی از جمله طیف وسیع سرماخوردگی ها، مقاومت بدن انسان به شدت کاهش یافته و نیاز مبرمی‌به انواع ویتامین‌ها به خصوص ویتامین C دارد که این ویتامین‌ها را دقیقاً می‌توان در میان میوه‌‌‌های زمستانی به وفور یافت. آشنایی با ویتامین‌ها و مواد معدنی میوه‌‌‌های زمستانی، به ویژه در آستانه شروع این فصل، گامی‌است در جهت آمادگی برای ورود به فصل سرما و زیبایی ها.
پرتقال
متون تاریخی نشان می‌دهند که پرتقال برای اولین بار در جنوب شرقی آسیا کشت شده است. اگرچه با توجه به گستردگی گونه‌‌‌های مختلف این میوه، در تمام فصول سال می‌توان نوعی از آن را در دسترس داشت، اما معمولاً بهترین نوع پرتقال از اواسط پاییز به بازار می‌آید. یک پرتقال ۱۰۰ گرمی‌به طور متوسط شامل ۹/۸ گرم کربوهیدرات، ۳/۲ گرم فیبر، ۲۰۰ میلی گرم پتاسیم، ۲/۱۵ میلی گرم منگنز، ۴۱ میلی گرم کلسیم، ۶/۵۰ میلی گرم ویتامین C، ۷/۳۸ گرم اسید فولیک و ۴۹ میکرو گرم بتاکاروتن است. در ضمن مقدار سدیم، کلسترول و چربی‌‌‌های اشباع شده موجود در پرتقال بسیار اندک است. پرتقال به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین C یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. از این رو مصرف پرتقال به افرادی که به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنشان بیشتر در معرض سرماخوردگی هستند، پیشنهاد می‌شود. همچنین مصرف ویتامین C باعث بازسازی بافت پوست می‌شود و رنگ پوست را بهبود می‌بخشد. به علاوه پرتقال، نارنگی و گریپ فروت یعنی میوه‌‌‌های اصلی پاییز و زمستان دارای جوهر لیمو هستند.
متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند برای کاهش وزن قبل از هر وعده غذایی، یک لیوان آب میوه از موادی که جوهر لیمو دارند، بنوشید. آزمایش‌ها نشان می‌دهند که این موضوع به حفظ اندام و هیکل کمک می‌کند. زیرا دستگاه گوارش را آرام می‌کنند و در نتیجه اشتها را کاهش می‌دهند.
نارنگی
نارنگی مانند سایر میوه‌‌‌های دارای جوهر لیمو، به مناطق حاره ای آسیا تعلق دارد. این میوه که در اصل به چین و هندوچین متعلق است، در قرن ۱۹ به اروپا رسید. نام نارنگی به رنگ نارنجی لباس پادشاهان قدیم کشور چین(mandarinas) نسبت داده می‌شود. بخش اعظم این میوه از آب تشکیل شده است و مانند سایر میوه‌‌‌های هم دسته خود به دلیل مقدار کم قند موجود در آن از کالری اندکی برخوردار است. این میوه دارای مقادیر فراوانی فیبر است(۹/۱ گرم فیبر در یک نارنگی ۱۰۰ گرمی) که این فیبر به خصوص در قسمت سفید بین گوشت میوه و پوست آن وجود دارد. اگرچه نارنگی سرشار از ویتامین C است، اما در هر حال مقدار ویتامین C موجود در آن کمتر از پرتقال است. ویتامین C در شکل گیری دندان‌ها و استخوان ها، گلبول‌‌‌های قرمز و جذب آهن مواد غذایی نقش مهمی‌ایفا می‌کند. همچنین این میوه حاوی مقادیر فراوانی اسید سیتریک، پتاسیم، بتاکاروتن و منیزیم است. بتاکاروتن در بدن انسان به ویتامین A، مهمترین ویتامین مورد نیاز بدن برای حفظ سلامت پوست و مو و تقویت بینایی تبدیل می‌شود.
انار
انار یکی از قدیمی‌ترین میوه هایی است که وجود داشته است. حتی روایت می‌شود که هومر شاعر معروف یونان باستان، چندین بار در کتاب معروف خود(ادیسه) از این میوه نام برده است. خاستگاه انار را خاور دور و شمال هند دانسته اند. نام انگلیسی این میوه (Pomegranate) از زبان یونانی گرفته شده است که به معنی سنگ پر از هسته است. این میوه به دلیل مقدار کم کربوهیدرات موجود در آن، میوه ای کم کالری است. انار سرشار از پتاسیم است(در حدود ۲۷۵ میلی گرم پتاسیم در یک انار ۱۰۰گرمی). پتاسیم موجود در این میوه، نقش مهمی‌در بهبود فعالیت‌‌‌های ماهیچه ای و تنظیم آب بیرون و درون سلولی دارد. اسید سیتریک موجود در انار نقش ضدعفونی کنندگی دارد و می‌تواند عملکرد ویتامین C در بدن را بهبود ببخشد. همچنین انار با فعالیت منقبض کنندگی خود می‌تواند در درمان ناهنجاری‌‌‌های روده ای نظیر اسهال موثر باشد.
گریپ فروت
گریپ فروت میوه مشترک فصل پاییز و زمستان است که بنا به نوع جغرافیایی منطقه، زمان به بار نشستن آن متفاوت است. گریپ فروت میوه محلی خاور دور است که بیشتر در مناطق گرمسیری رشد می‌کند. این میوه تلخ و ترش، دارای مقادیر زیادی ویتامین C است(۴۰ میلی گرم ویتامین C در یک گریپ فروت ۱۰۰ گرمی) به علاوه گریپ فروت حاوی ویتامین B۱، B۲، کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن، مس و منگنز است.
از چند سال پیش گریپ فروت به دلیل خواص ضدعفونی کنندگی و ادرار آور خود به یک میوه کاربردی در رژیم‌‌‌های کاهش وزن مبدل شده است، زیرا این میوه دفع مواد زاید موجود در بدن را تسهیل کرده و با بهبود عملکرد کلیه‌ها و دستگاه گوارش شرایط هضم بهتر غذا را فراهم می‌کند.
همچنین مصرف این میوه به دلیل دارا بودن خاصیت ضدعفونی کنندگی در هنگام بروز مسمومیت‌‌‌های غذایی بسیار مفید است. گریپ فروت به دلیل داشتن مقادیر زیادی ویتامین C سبب افزایش مقاومت بدن و دستگاه ایمنی بدن در برابر هجوم بیماری‌‌‌های مختلف می‌شود.