نکاتی چند، درباره خرید حلقه عروسی

نکاتی چند، درباره خرید حلقه عروسی

حلقه ‌را شما با هزاران امید و آرزو در دست یکدیگر می‌کنید، پس در انتخاب حلقه‌ها دقت کنید که دیگر جایی برای پشیمانی وجود ندارد.

قدیم‌ترها که هنوز حلقه‌ فلزی ساخته نشده بود هنگام مراسم ازدواج حلــقه‌هایی از گل بین عروس و داماد رد و بدل می‌شد و بعدها برای ماندگارشدن این رسم، این حلقه‌ها از فلز استفاده شد و بعد از کشف طلا یعنی گران‌بهاترین فلز، آنها طلایی شدند.

هر گرانی زیبا نیست

 –  حتما حلقه گران‌قیمت، زیبا نیست. تجربه ثابت کرده است، زیبایی حلقه بستگی به طراحی آن دارد. گاهی یک حلقه ساده بسیار زیباتر از یک حلقه گران‌قیمت و پر از جواهری است که در بازار وجود دارد.

  –  خیلی‌ها علاقه به سادگی دارند، چون سادگی هیچوقت قدیمی نمی‌شود. حلقه‌ها می‌توانند در عین سادگی طراحی‌های مختلفی داشته باشند. در ضمن بسیاری از این حلقه‌ها با یک تغییر کوچک، طراحی‌شان برای خانم‌ها و آقایان فرق می‌کند و می‌توان آنها را به‌صورت یک جفت مشابه خریداری کرد.

چشم‌ها را خیره می‌کند

  –  در بعضی حلقه‌ها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یک سنگ درشت وسط آن قرار گرفته، تنوع این مدل حلقه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای خود و همسرتان از شکل‌های مشابه استفاده کنید.

–  در کنار این سنگ‌ها می‌توانید از سنگ‌های رنگی هم مطابق با سلیقه‌تان استفاده کنید. نگین‌ها حتما نباید برلیان و یاقوت و… باشند. یک نگین شیشه‌ای ساده هم زیبایی خاصی به حلقه شما می‌دهد و در عین حال زیاد هم گران نمی‌شود.

حلقه‌های ماندگار

  –  در میان تمام کالاهایی که برای مراسم عروسی خریداری می‌شوند این حلقه‌های شما هستند که به احتمال زیاد سال‌های سال باقی می‌مانند، پس برای خرید از مراکز و فروشگاه‌های معتبر و نام آشنا خرید کنید.

– حلقه‌ها سال‌های سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار می‌گیرند که براساس افسانه‌ها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاکید می‌کنیم که در انتخاب دقت کرده و زمانی را برای دیدن نمونه‌های مختلف حلقه صرف کنید. هر نوع حلقه‌ای که انتخاب می‌کنید هنگام سفارش می‌توانید بخواهید که نام و تاریخ ازدواج‌تان را درون آن بتراشند. این یادگاری می‌تواند همیشه این روز را به شما یادآوری کند.

 –  در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمی‌توان قیمت پایه یا حتی به صورت حدودی نظر داد، چون درکل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبه‌رو هستیم.

  –  حواستان باشد که طلای سفید را به‌عنوان پلاتین خریداری نکنید. چون که قیمت پلاتین، 2 برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست.

 –  برای داماد معمولا حلقه‌های پلاتین انتخاب می‌شود. در مورد نگین‌های روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری که روی حلقه کار می‌شود هم دقت داشته باشید، تعداد مهم نیست بلکه کیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهمتر است.

منبع: www.akairan.com