چگونه کاربران مزاحم را در تلگرام بلاک کنیم؟

چگونه کاربران مزاحم را در تلگرام بلاک کنیم؟

تگلرام از جمله نرم افزار هایی بود که راه صد ساله را در یک شب طی کرد. این نرم افزار محبوب ، پس از اینکه مشکلاتی در دیگر نرم افزار های مشابه به وجود آمد توانست قشر عظیمی از کاربران را به خود جذب کند. اصلی ترین رکن نرم افزار تلگرام سرعت آن در به اشتراک گذاری فایل ها بود ، موضوعی که در دیگر نرم افزار های یک نوع نقطه ظعف از سوی کابران شناخته شده بود.

تلگرام آنقدر مورد توجه قرار گرفته که میتوان به راحتی گفت بیش از هر نرم افزار دیگر ، کاربران ایرانی از تلگرام استفاده میکنند. در دنیای مجازی مهاجرت کاربران ایرانی از وایبر به تلگرام از بزرگترین مهاجرت های فضای مجازی ایران شناخته شده است. با این همه ، همانطور که گفته شد تعداد زیادی از افراد در این نرم افزار مشغول به فعالیت هستند و متاسفانه در بین افراد حاضر در آن اشخاصی سود جو و  به اصلاح مزاحم هم وجود دارند که هدف اصلی نرم افزار های ارتباطی را زیر سوال میبرند. اما برای جلوگیری از این اتفاقات ، نرم افزار تلگرام این امکان را برای شما قرار داده تا هر کاربری که دوست دارید را بلاک کنید. تا دیگر هیچ ارتباطی با وی نداشته باشید. در زیر دو روش بلاک کردن را برایتان بازگو میکنیم.

روش اول :

۱- در ابتدا وقتی وارد نرم افزار شدید ، وارد زبانه ی منو (بالا سمت چپ ) شوید و به قسمت setting آن بروید

۲- وارد بخش privacty and security شوید. ( از بالا دومین گزینه )

۳ – در بالای صفحه ، وارد اولین گزینه با نام Blocked Users شوید.

۴ – در آخر در بالای صفحه سمت راست ، وارد +  شوید، لیست مخاطبانتان ظاهر میشود. حال با گزینش هر کدام از آنها میتواند وی را به لیست بلاک ها اضافه کنید.

روش دوم :

۱ – در منوی نرم افزار ، وارد بخش Contacts شوید

۲ – در لیست مخاطبانتان نام فرد مورد نظر را پیدا کنید و وارد آن شوید.

۳ – در بخش باز شده ، در بالای صفحه بر روی نام وی کلیک کنید.

۴ – اکنون میتوانید با فشردن تنظیمات ( بالای صفحه سمت راست ) گزینه بلاک را انتخاب کنید تا مخاطب بلاک شود.

منبع: atairan.com