یکی از انواع باطری‌های قابل شارژ را می‌توان باطری خودرو دانست. باطری خودرو در یک اتومبیل وظیفه ذخیره انرژی تبدیل شده به جریان الکتریکی را بر عهده دارد؛ به عبارتی هدف اصلی آن را باید تغذیه استارت اتومبیل برای راه اندازی موتور خودرو دانست و به عنوان یک مخزن الکتریکی است.

یک باطری خودرو ظرفیتی معادل ۶۰ آمپر و ۱۲ یا ۲۴ ولت دارد و البته ظرفیت آن به فاکتورهای مختلفی مانند قدرت الکترولیت، مساحت صفحات باطری، مقدار الکترولیت، نو و کهنه بودن باطری و دمای کارکرد بستگی دارد. اگر اتومبیل مورد نظر یک خودروی سواری باشد؛ باطری خودرو استفاده شده در آن از نوع ۱۲ ولتی است و اگر اتومبیل دیزلی و سنگین باشد، از باطری ۲۴ ولتی استفاده می‌شود.همچنین در صورتی که باطری برای یک موتورسیکلت تعبیه شده باشد، از ابعاد کوچک‌تر و سایز کمتری برخوردار است.

  اگر در انتخاب باطری خودرو بهترین نوع آن که متناسب با حجم و نیاز خودرو است انتخاب شود؛ این مسئله باعث کاهش هزینه و افزایش کارایی باطری خواهد شد. به همین دلیل انتخاب باطری برای اتومبیل باید به فاکتورهایی مانند میزان برق مصرفی خودرو، فضای موجود برای باطری، قدرت دینام برای شارژ و مشخصات تعیین شده از سوی شرکت سازنده اتومبیل دقت کنید.

زیرا استفاده از باطری نامناسب می‌تواند به خودرو آسیب برساند و عملکرد سایر قسمت‌ها را هم با مشکل روبرو کند.

?مشخصات یک باتری خوب چیست؟

اگر قصد خرید باتری خودرو برای وسیله نقلیه تان دارید بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد باتری ماشین کسب کنید و به جای یک باتری ارزان روی یک باتری گرانتر ولی با کیفیت تر سرمایه گذاری کنید. چون باتری های با کیفیت پایین به اندازه باتری های با کیفیت بالاتر عمر نمی کنند و ناچار به جایگزین کردن آن ها خواهید شد.

?برند باتری

اگرچه بیشتر برندها، باتری هایی با رده کیفیتی مختلف را تولید می کنند اما بعضی از آنها به عنوان برندهایی که باتری هایی با کیفیت برتر تولید می کنند شناخته شده اند به نسبت گرانتر ولی با عمر طولانی تر.  Johnson Controls Industries, Exide and East Penn در صدر بهترین تولید کنندگان باتری  قرار دارند.

?آمپر استارت سرد

آمپر استارت سرد و یا CCA، اندازه گیری شدت جریان آمپر خروجی در دمای 0 درجه است.

CCA های بالاتر به نسبت CCA های پایین تر، بهتر و قوی تر قادر به شروع و استارت اولیه خودرو در هوای سرد هستند. بنابراین قیمت این نوع باتری ها مسلما بالاتر خواهد بود.

?اندازه و سایز باتری

منظور از سایز باتری همان ابعاد فیزیکی باتری است. و باتری هایی با گروهای سایزی مختلف روی همه مدل ماشین فیت نمی شوند. بنابراین قبل از خرید باتری حتما به سایز باتری متناسب با خودرویتان توجه داشته باشید.

از دیگر عوامل موثر در کیفیت باطری خودرو تاریخ تولید آن است. هر چقدر که تاریخ تولید باطری جدیدتر باشد، باطری بهتر و باکیفیت‌تر است.

برای آشنایی با سایر مشاغل صنعتی در سامانه زمات با ما همراه باشید.

Showing 3 from 3 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

فروشگاه باتری و تسمه صبا ✅اورژانس شبانه روزی نصب و تست باتری (رایگان در محل) ✅ارائه انواع باتری های سبک و سنگین ✅باتری های صنعتی،ups،لیفتراک و… ✅ارائه انواع تسمه های صنعتی،کشاورزی،ماشینی

امداد خودرو مهدی ? خودروبران و امدادگران شبانه روزی مهدی با امدادگرانی مجرب و کارآزموده ? حمل خودرو به صورت شبانه روزی با نیسان چرخ گیر و خودروبر (خودروسوار) با بیمه و بارنامه بدون آسیب رساندن به خودرو مشتری در خدمت