اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از لباس بانوان را عنوان کنیم میتوانیم بگویم که لباس زنانه نوعی پوشاک متشکل از بالا تنه و پایین تنه است. در حالت کلی این نوع پوشاک که قسمت بالا تنه از پیراهن یا بلوز تشکیل شده است به همراه پایین تنه که متشکل از شلوار یا دامن است ترکیب می‌شود و لباس بانوان را تشکیل می‌دهد که این ترکیب لباس متناسب برای استفاده بانوان و دختران است.

در یک تعریف کلی می‌توان گفت که لباس پوششی است که از بدن ما در مقابل سرما و گرما محافظت می‌کند، همچنین زمانی که لباس می‌پوشیم از خطرات محیط اطراف نیز در امان خواهیم بود. بنابراین لازم است تا در تمامی مواقع و مکان‌ها از لباس به جهت حفاظت از خود استفاده نماییم. پوشیدن لباس تنها به جنسیتی خاص مربوط نمی‌شود و خانم‌ها، آقایان، دختران و پسران از پوشیدن لباس مستثنی نیستند.

دختران و بانوان هر کشور متناسب با فرهنگ خود از لباس استفاده می‌نمایند. پوشش لباس علاوه بر فرهنگ به ادیان مختلف نیز مربوط می‌شود، به عنوان مثال پوشش زنان مسلمان با زنان غیرمسلمان متفاوت است. بانوان مسلمان در هنگام پوشیدن لباس از پوشاک بیشتری به جهت پوشش خود استفاده می‌نمایند که این پوشاک متشکل از چادر، مانتو، روسری و روبند است.

انواع لباس زنانه چیست؟

لباس بانوان دارای دسته بندی بسیاری است و امروزه می‌توان مدل لباس زنانه دلخواه را با توجه به طرح‌ها و مدل‌های مختلفی که ارائه شده است متناسب با نیاز و سلیقه خود خریداری کنید. لباس‌های زنانه طرح‌ها و تنوع بسیاری دارند.

به طور کلی لباس بانوان دارای دسته بندی‌های مختلفی است اما اصلی‌ترین آنها متشکل از موارد زیر است:

  • لباس رسمی
  • لباس مجلسی
  • لباس خانگی
  • لباس خواب
  • لباس شنا
  • لباس زیر
  • لباس ورزشی
  • و…

ملاحظه فرمودید که دسته بندی لباس خانم‌ها دارای تنوع بسیاری است و هر یک از لباس‌های نامبرده شده متناسب برای مکان‌های مختلف طراحی شده‌اند. به عنوان مثال نمی‌توان لباس رسمی را به عنوان لباس ورزشی استفاده نمود و یا لباس خانگی را در محل کار پوشید و… بنابراین هر پوشش متناسب برای مکانی خاص طراحی شده است که نمی‌توان آن را در مکانی دیگر استفاده نمود.

لباس خانم‌ها را از کجا باید خرید؟

سوالی که بیشتر اوقات ذهن بانوان را درگیر می‌کند این مسئله است که بهترین لباس های زنانه را از کجا می‌توان خریداری نمود؟ همان‌طور که پیش‌تر گفته شد لباس‌های خانم‌ها در دسته بندی‌های مختلفی طراحی و دوخته می‌شوند و متناسب با مکانی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر برخلاف چندین سال گذشته که تمامی خریدها به صورت حضوری و با صرف مدت زمان نامشخصی انجام می‌شد، امروزه می‌توان تمامی لباس‌های مورد نظر را به صورت غیر حضوری و با صرف مدت زمان بسیار کمی نسبت به خریدهای حضوری، خریداری نمود.خوشبختانه سایت‌های معتبر بسیاری را می‌توان در سراسر کشور پیدا نمود که می‌توانند تنوع محصولات مختلف را برای شمایی که علاقه‌مند به تنوع و زیبایی هستید فراهم آورند. در حال حاضر سایت‌هایی نامداری هستند که انواع لباس خانم‌ها را با قیمتی مناسب و کیفیتی مطلوب جهت خرید خانم‌ها فراهم می‌آورند.

آشنایی با نحوه خرید لباس‌های زنانه

خرید لباس متناسب برای استفاده بانوان و دختران به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود که ما در این بخش هر کدام را نام برده و در خصوص ویژگی‌های هر یک توضیحاتی را خدمت شما ارائه می‌نماییم:

خرید لباس به صورت حضوری:

خرید حضوری از جمله خریدهایی است که اکثر بانوان آن را به خرید اینترنتی ترجیح می‌دهند. بسیاری از بانوان علاقه‌مند به خرید حضوری و تجربه امکان لمس لباس مورد نظر هستند و ترجیح می‌دهند مدت زمان نامشخصی را جهت خرید لباس مورد نظرشان صرف نمایند.

 

به عنوان مثال:ممکن است یک خانم جهت خرید لباس مورد نظر خود به مدت چند روز به بازارهای مختلف برود تا بتواند لباس مورد نظر خود را از نزدیک دیده و آن را امتحان نماید و در نهایت خرید خود را انجام دهد. در این صورت خانمی که خرید خود را به صورت حضوری انجام می‌دهد با صرف مدت زمان نامشخصی جهت خرید خود مشکلی ندارد اما در مقابل بانوانی دیگر هستند که به دلایل مختلف نمی‌توانند مدت زمان زیادی را صرف نموده تا خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند بدین جهت خرید اینترنتی را ترجیح می‌دهند.

خرید به صورت اینترنتی:

خرید به صورت اینترنتی مشکلی که در خرید حضوری وجود دارد، و آن هم اتلاف وقت جهت خرید لباس است را ندارد اما در مقابل شما نمی‌توانید لباس مورد نظر را خود را لمس نموده و از جنس آن مطمئن شوید. با این حال هنوز هم بسیاری از بانوان هستند که خرید به صورت اینترنتی از سایت‌های معتبر را به خریدهای حضوری ترجیح می‌دهند.بنابراین نحوه خرید لباس متناسب با انتخاب شما می‌تواند متفاوت از دیگری باشد و اینکه شما کدام روش خرید را برای خود ترجیح می‌دهید کاملا به نظر شخصی شما بستگی دارد.

لباس زنانه ایرانی؛ منطبق با فرهنگ ایرانیان

همه شما می‌دانید که کشور ایران سرزمین هنر و فرهنگ نام گرفته است. دلیل این نام گذاری به طور حتم وجود اقلیت و فرهنگ‌های مختلف در نقاط مختلف کشور خواهد بود.ایران سرزمین زبان‌ها و اقلیت‌های مختلف اعم از ترک، لر، کرد، بلوچ، مازندرانی و… است و هر یک از اقلیت‌های نام برده شده دارای هنر و سبک زندگی متفاوت نسبت به اقلیتی دیگر است.

به عنوان مثال:

لباس بومی بانوان شمال کشور با لباس بومی خانم‌ها در جنوب کشور فرق دارد. لباس‌های هر اقلیت در حالت کلی متناسب با آداب و سنن و تنوع اقلیم در همان منطقه تعریف شده است و رنگ‌ها و طرح‌های موجود در آنها برگرفته از منابعی است که در همان خطه از کشور وجود دارد.

 

به عنوان مثال لباس بانوان شمال کشور دارای تنوع رنگ‌های شاد است و دلیل آن را می‌توان تنوع اقلیمی در این شهر دانست، به گونه‌ای که انسان حتی با دیدن رنگ‌های شاد به کار رفته در این لباس‌ها می‌تواند تنوع رنگ‌های فصول مختلف را احساس نماید.

چرا قیمت لباس‌های محلی گران‌تر است ؟

در حالت کلی پوشش لباس زنانه ایرانی متناسب با فرهنگ و هنر ایران طراحی شده است. لباس اصیل اکثر بانوان اقلیت‌های مختلف از یک دامن چین دار و یک پیراهنی که بر روی آن پوشیده می‌شود تعریف شده است، اما در برخی از مناطق لباس‌های بانوان به شکل یکسره و به همراه جلیقه‌ای کوتاه تعریف شده است.

از آنجایی که لباس‌های محلی به صورت دستی دوخته می‌شوند و درون آن ظریف کاری‌ها و ریزه‌کاری‌های بسیاری صورت می‌گیرد و مدت زمان طولانی جهت دوخت آن صرف می‌شود به همین دلیل قیمت این لباس‌ها نسبت به لباس‌های معمولی گران‌تر است.دلیل گران بودن این لباس‌ها نیز همان‌طور که اشاره شد به جهت دست دوز بودن و کار دست است. برخی از لباس‌های معمولی به دلیل ماشینی بودن از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند اما لباس‌های محلی که فرهنگ و سنت افراد بومی منطقه‌ای خاص را به نمایش می‌گذارند دارای قیمتی به نسبت گران‌تر خواهند بود.

لباس شیک زنانه؛ انتخاب هر خانم با سلیقه

تمامی خانم‌های با سلیقه همیشه به شیک بودن لباس‌های خود اهمیت می‌دهند، تنها برخی از خانم‌ها مطابق با مد پیش می‌روند و برخی از خانم‌ها سادگی را نشانه شیک بودن می‌دانند اما با این حال هر دو دسته به شیک و زیبا بودن لباس خود بسیار اهمیت می‌دهند و همیشه می‌خواهند لباسی زیبا را بر تن نمایند.

امروزه با افزایش جمعیت سلیقه‌های مختلف و علاقه مندی‌های متفاوتی نیز ایجاد شده است به همین جهت طراحی و دوخت انواع لباس‌ها در حال حاضر متناسب با سلیقه بسیاری از افراد انجام می‌شود. پس می‌توان عنوان نمود که امروزه طراحان بسیاری در حال فعالیت هستند و می‌توانند لباس‌های مختلف را متناسب با سلیقه های مختلف طراحی نموده و در اختیار مشتریان قرار دهند.

فروشندگان فروشگاه‌های مختلف لباس نیز به جهت جلب رضایت مشتری‌های خود که دارای سنین مختلفی هستند، سعی بر آگاهی از نقطه نظرات و سلایق مشتریان خود دارند و در تلاش هستند تا محصول مورد نظر مشتریان خود را برای آنها فراهم نمایند، به همین جهت امروزه به هر فروشگاهی که سر می‌زنید تنوع لباس‌های بسیاری را شاهد خواهید بود.

 

لباس بانوان و لباس دخترانه نیز به دلیل سنین مختلفی که بین این دو گروه وجود دارد از ویژگی‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند. بانوان به طور حتم بیشتر از لباس‌های موقرانه و دارای رنگ‌های تیره‌تر خوششان می‌آید و دختران نیز به دلیل سنشان از لباس‌هایی که درون آن از رنگ‌های روشن و طرح‌های مختلفی استفاده شده است خوششان می‌آید.

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن خریدهای اینترنتی، دختران نیز به مانند خانم‌ها می‌توانند با توجه به راحت‌تر بودن خرید اینترنتی مدل لباس دخترانه مورد پسند خود را بدین صورت خریداری نمایند.

فروشگاه اینترنتی لباس زنانه

خوشبختانه در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی لباس زنانه بسیاری در حال فعالیت هستند که می‌توانند متناسب با طرح دلخواه شما لباس مورد نظرتان را با قیمتی مناسب برایتان فراهم آورند. توجه ویژه‌ای که در هنگام خرید اینترنتی باید داشته باشید آگاهی از معتبر بودن سایت مورد نظر است. سایتی که به جهت خرید اینترنتی انتخاب می‌نمایید باید بتواند خدمات ویژه‌ای را برای شمایی که خریدار هستید فراهم آورد.

به احتمال زیاد سایتی که بتواند امکان مرجوع کردن لباس را برای شما فراهم آورد می‌تواند سایت مناسبی جهت خرید لباس باشد. به هر دلیلی ممکن است لباسی که خریداری می‌نمایید در وهله اول اندازه شما نباشد و یا ایرادی در لباس وجود داشته باشد، بنابراین در این صورت باید فروشگاه مناسبی را انتخاب نمایید که بتواند این مشکل را با دریافت و مرجوع کردن کالا برای شما فراهم آورده و لباس مورد نظر را در سایز مورد نظر مجددا ارسال نموده و یا مبلغی که واریز نموده‌اید را به شما برگرداند.

فروشگاه‌های اینترنتی لباس زنانه در حال حاضر می‌توانند تنوع بالای محصولات را نسبت به فروشگاه‌هایی که به صورت حضوری از آنها خریداری می‌نمایید را برای شما فراهم آورند و لباس مورد پسندتان را با قیمتی مناسب برای شما ارسال نمایند. لباس‌هایی که در فروشگاه‌های لباس بانوان وجود دارد متشکل از لباس رسمی دخترانه و زنانه، لباس محلی زنانه، لباس خواب، لباس ورزشی، لباس زیر، لباس مجلسی زنانه و… است.

در صورت خرید هر یک از انواع لباس‌هایی که گفته شد، می‌توانید با سایت‌هایی که از نظر خریداران دارای ویژگی‌های ممتازی هستند ارتباط برقرار نموده و خرید خود را با اطمینان انجام دهید.

Showing 10 from 205 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order