کَفش یا موزه (رایج در فارسی افغانستان) پاافزاری است برای محافظت و راحتی پای آدم به هنگام انجام کارهای گوناگون.پای آدم دارای استخوان‌های بیشتری نسبت به هر اندام دیگری از بدن می‌باشد و در برابر خطرهای محیطی همچون سنگ‌های تیز و زمین داغ آسیب‌پذیر است که کفش در برابر این آسیب‌ها از پا محافظت می‌کند. طراحی کفش‌ها در طول زمان تغییرات بسیاری پیدا کرده، که ظاهر آن در اصل با کارکرد آن بستگی داشته‌است.کفش‌های امروزی در شیوه، پیچیدگی و هزینه تفاوت گسترده‌ای دارند. امروزه در طراحی کفش‌ها جنبهٔ آراستگی آن نیز در نظر گرفته می‌شود.

پیرامون واژه

کفش واژه‌ای پارسی است که در پارسی میانه نیز به همین صورت «کفش» بوده‌است. به سازنده و تعمیرکنندهٔ کفش، کفش‌گر یا کَفّاش گفته می‌شود. کفاش به قیاس کلمه‌های عربی ساخته شده‌است و در منابع کهن‌تر فارسی نظیر شاهنامه لفظ کفش‌گر به کار رفته‌است.

.

دسته بندی کفش

کفش‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای نمونه، از نظر ظاهر و نحوه محکم شدن کفش در پا می‌توان کفش‌ها را به انواع بندی، سگک دار و بی بند تقسیم کرد. همچنین جنس کفش می‌تواند از چرم یا مواد دیگر باشد و به همین روی، می‌توان کفش‌های چرمی، پلاستیکی، کتانی، چوبی en و مانند آن را متمایز کرد. از نظر جنسیت و سن و سال نیز می‌توان کفش‌ها را به گروه‌هایی مانند مردانه، زنانه و زنانه-مردانه (هر دو جنس)، بچه گانه (دخترانه و پسرانه) تقسیم کرد. از نظر کاربرد نیز کفش‌های معمولی، ورزشی، صنعتی و مانند آن قابل تشخیص هستند.

.

کفش‌های معمولی

طیف گسترده‌ای از کفش‌ها، برای استفاده روزمره و عمومی یا رسمی افراد مختلف ساخته می‌شوند. این کفش‌ها اغلب دارای زیره‌ای ضخیم و رویه‌ای نرم‌تر از جنس چرم یا مصنوعات مشابه چرم هستند. ممکن است رویه کفش کاملاً پوشیده یا نیمه پوشیده و دارای منفذ باشد به گونه‌ای که پاها از درون کفش دیده شود. انواع کفش‌های معمولی عبارتند از:

.

.

کفش آکسفورد

مانندکفش بندی چرمی با نوک کشیده و دارایک یک لایه چرم. 

انواع کفش مردانه

.

کفش دربی

کفش دربی چیست؟ | فروشگاه اینترنتی کیف و کفش رنو ایران

شبیه به کفش آکسفورد با رویه یک دست و نوک پهن‌تر.

.

.

کفش سگک دار - مانند کفش راهبه‌ای

خرید اینترنتی کفش سگک دار مردانه از فروشگاه آنلاین دلیچی

کفش کلارک

 

گروهی از کفش‌های چرمی بی بند با رویه بلند و پاشنه تخت که حالت راحتی و غیررسمی دارند.

.

.

کفش قیصری

در ایران گونه‌ای کفش چرمی مردانه و بندی با پاشنه بلند و نوک باریک و کشیده و اغلب به رنگ سیاه با عنوان کفش قیصری شناخته می‌شود.

کفش رویه کوتاه

کفش‌های بی بند و راحتی شبیه به کفش کلارک اما با رویه کوتاه که نوع زنانه آن محبوب تر است.

.

کفش پاشنه بلند (زنانه)

.

.

کفش کف تخت (مانند گالش و کفش باله)

.

.

نعلین (کفش رویه چرمی جلوبسته بدون پشت)

.

.

دمپایی برای استفاده راحت در خانه.

.

دمپایی ابری (انگشتی)

  • صندل

.

چکمه

کفش‌های ورزشی

.

.

کیف دستی چیست؟

کیف دستی وسیله ای است که برای حمل پول، کیف پول، تلفن همراه و سایر وسایل ضروری روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. کیف دستی اغلب دارای یک بند یا دسته است که می توانید روی شانه خود انداخته یا آن را با دست بگیرید. برخی از کیف ها دارای قسمتی داخلی یا خارجی هستند که به صورت زیپ دار یا دکمه ای به شما اجازه می دهند اشیای کوچک خود را در آنجا بگذارید.

کیف های دستی قبلا به کیف های کوچک گفته می شد که برای حمل پول نقد کاربرد داشتند اما امروزه معمولا به کیف های بزرگتر برای حمل وسایل روزمره اشاره دارد. کیف دستی در جنس و سبک های مختلف در قالب کوله پشتی و کیف های کمری نیز در دسترس است.

معرفی انواع کیف دستی

در ادامه برخی از محبوب ترین انواع کیف دستی و کاربرد آن ها معرفی شده است:

.

1. کوله پشتی

.

2. کیف باررل

.

3. کیف سبدی

.

4. کیف کمری

.

5.کیف خورجینی

.

6. کیف شانه ای متقاطع (کراس بادی)

.

7.کیف کلاچ

.

8.کیف دکتری

.

9.کیف طناب کشی

.

10. کیف دافل ( ساک مسافرتی )

.

11. کیف مسنجر

.

12.کیف دستی ساتچل

.

13.کیف هلالی

.

14. کیف دستی کوچک بند دار

چمدان

همه ما می دانیم از ملزومات سفر، داشتن چمدان خوب و با کیفیت است که سال‌ها ما را در مسافرت‌ها همراهی کند چرا که چمدان از آن دسته وسایلی است که اگر کیفیت ساخت بالایی داشته باشد چندین سال احتیاجی به خرید چمدان جدید نخواهیم داشت. هنگامی که قصد خرید چمدان جدید دارید با انواع مختلفی در بازار روبرو می‌شوید که ممکن است شما را در انتخاب سردرگم کند، بعد از مطالعه این مقاله اطلاعات مورد نیازی که هنگام خرید بسیار کمک کننده خواهند بود را دریافت می‌کنید آن گاه راحت‌تر می‌توانید بهترین چمدان برای مسافرت را انتخاب کنید.

همانگونه که همه می‌دانند چمدان به کیف بزرگ و دسته‌ داری گفته می‌شود که برای جای دادن لباس و وسایل مورد نیاز سفر از آن استفاده می‌شود. چمدان در جنس‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد که برای راحتی در استفاده دو یا چهار چرخ نیز دارد، این ساده‌ترین تعریف از چمدان بود.

قبل از خرید چمدان ابتدا هدف خود را بدانید اینکه ست کامل چمدان را می‌خواهید خریداری کنید یعنی مجموعه‌ای که در چند سایز مختلف که نیاز شما و خانوادتان کاملاً برآورده خواهد کرد اما بایستی هزینه بیشتری را صرف کنید. یا اینکه می‌خواهید یک چمدان تک بخرید. برای آن نیز باید به این سوال پاسخ دهید که شخصی تنها هستید که بیشتر به مسافرت‌های کوتاه کاری می‌روید، یا زوج هستید، فرزند یا فرزندانی نیز دارید؟ هر چه تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد اینکه هر شخص وسایل خود را جداگانه در چمدانی قرار دهد بهتر است چرا که حمل و نقل آن آسان‌تر است.

Showing 10 from 213 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order