Address & Contact

Our Address

همدان ، چهار راه تختی بالاتر از نساجی بروجرد، روبروی هتل آرین، آموزشگاه پانیک

Soc. Networks

آموزش طراحی و دوخت انواع لباس در همدان

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

 

✅آموزش ۲۰ رشته خیاطی از نازک دوزی تا ضخیم دوزی ، لباس عروس ، کت و شلوار ، طراحی دوخت(مردانه ، زنانه ، بچگانه )

✅کادری مجرب با مدرک کارشناسی ارشد و مدرس دانشگاه در زمینه طراحی دوخت

 

 

آگهی : به ۴ نفر دوزنده ماهر خانم نیازمندیم

✅ نازک دوزی زنانه

⚡️نازک دوزی زنانه پایه و اساس بیشتر دوره های خیاطی است که باعث طی ردن اصولی مراحل آموزش خیاطی می شود. در واقع یک فرد مبتدی را با ابزار و وسایل خیاطی و نحوه بکار گیری آشنا کرده و آموزش می دهد. همچنین در این دوره هنرجو روشهای دوخت انواع زیپ، کمر، جا دکمه، دکمه، قزن، انواع دوخت های دستی، انواع دوخت با چرخ، شناسایی چرخ خیاطی و رفع عیوب آن را آموزش می بیند.

⚡️در مهارت نازک دوز زنانه با هر متدی، طرز رسم الگو انواع دامن، پیراهن، بلوز، انواع برش در پیراهن ها، طرز رسم الگوی آستین اولیه و آستین ( تنگ، پفکی، چین دار، شیپوری، مچ دار و غیره…) همچنین یقه هایی مانند ایستاده، ب ب، شکاری، انگلیسی سرخود و جدا، آرشال آمریکائی و یقه های صاف مانند هفت ، خشتی، دلبری و … را آموزش داده می شود.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

✅ضخیم دوزی

⚡️یکی دیگر از دوره های مهارتی رشته خیاطی ، ضخیم دوزی است که تکمیل کننده دوره نازک دوزی می باشد. در این دوره همان گونه که از نام آن پیداست ، ضمن فراگیری تخصصی طرز دوخت لباسهای ضخیم مانند : کت ، پالتو ، کاپشن زنانه ، سوئی شرت ، جلیقه زنانه ، همراه با دوخت لایه و آسترکشی و انواع جیبهای کتی با نکات ظریف دوخت این گونه لباسها، مانند : سوزن یقه، لایی مویی و … آشنا می شود.

⚡️همچنین به طور عملی طرز دوخت لباسهای زمستانی مانند پانچو و شنل را آموزش می بینند. به طور کلی دانشجویان بعد از گذراندن این دوره اطلاعات کاملی در رابطه با رشته خود پیدا می کنند

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️آموزش طراحی لباس کلید ورود به بازار طراحی لباس

⚡️کلاس های آموزش طراحی لباس بصورت گام به گام مخصوص بازار کار .

⚡️طراحی لباس یکی از پرطرفدارترین رشته های هنری می باشد که در بسیاری از شاخه های دیگر کاربرد دارد.

طراحی مد و لباس برای افراد مشهور و در زمینه های گوناگونی مانند :

لباس کودک،

لباس زنانه

لباس مردانه

و همچنین لباس هایی برای استفاده در مراسم مخصوص مانند جشن های خاص و مراسم عروسی مورد استفاده قرار می گیرد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️آموزش طراحی لباس خلاقانه

?برای آموزش طراحی لباس، در ابتدا باید امکانات و ابزارهای مورد نیاز برای طراحی را تهیه کرده و سپس با استفاده از مهارت آموزی در کلاس های طراحی لباس ، طرح و ایده های ذهنی در رابطه با طراحی لباس را ارائه داده و آن ها را بر روی کاغذ ترسیم کنید.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته

برای شروع آموزش رشته طراحی لباس به صورت گام به گام و از ۰  تا ۱۰۰  نیاز به گذراندن پیش نیاز های خاصی ندارید و در واقع رشته طراحی لباس به عنوان یک رشته کاملا سرگرم کننده و پولساز شناخته می شود که با توجه به شرایط بازار کار بسیار خوبی که در ایران و در کلیه کشور های جهان دارد به عنوان یکی از پر طرفدار ترین رشته های دانشگاهی شناخته می شود ، البته برای یادگیری این رشته ما به شما ورود به دانشگاه را پیشنهاد نمی دهیم چرا که با گذراندن یک دوره اجرایی ۶ ماهه شما می توانید به راحتی وارد عرصه بازار کار این رشته شوید.

منظور از گذراندن دوره اجرایی مجموع اطلاعات دوره های دانشگاهی می باشد که هر کدام در دانشگاه ۴ سال زمان می برد ، و شامل دوره های کارشناسی طراحی پارچه، کارشناسی تکنولوژی طراحی دوخت، کارشناسی نساجی،کارشناسی طراحی لباس و کارشناسی مدیریت و بازاریابی

آنچه یک طراح لباس برای تولید لباس از صفر تا صد نیاز دارد تا بتواند لباس را از مرحله طراحی به مرحله اجرا در بیاورد اطلاعات اجرایی جهت تولید لباس در هر یک از رشته های دانشگاهی ذکر شده می باشد

پس تا اینجای کار متوجه شدیم حتی افرادی که در دانشگاه توانسته باشند یکی از رشته های یاد شده دانشگاهی را بگذرانند دانش کافی جهت طراحی ، تولید و اجرای لباس ندارند و حتما بایستی اطلاعات کافی در این خصوص را از طرق یادگیری در موسسات و کالج های آموزشی منطبق با استاندارد های بین المللی کسب نمایند.

مطابق استاندارد های بین المللی آموزش طراحی لباس از مبتدی تا پیشرفته به صورت آکادمیک و در یک دوره اجرایی آموزش داده می شود و یادگیری به صورت دوره های مبتدی به صورت جداگانه و دوره های پیشرفته به صورت جداگانه از استاندارد های بین المللی خارج می باشد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️آموزش پایه طراحی لباس از صفر

برای آندسته از عزیزانی که تمایل دارند آموزش طراحی لباس را از پایه و از صفر شروع نمایند پیشنهاد می کنیم این حرفه را از متد های دستی و به اصطلاح با آموزش شناخت آناتومی انسان یا فیگوراتیو بدن انسان از پایه شروع کنند و از یادگیری نرم افزار های طراحی قبل از یادگیری طراحی فیگوراتیو اجتناب نمایند ، زیرا همانطور که می دانیم برند های معروف دنیا نیز همچنان از متد های دستی بهره می گیرند و نرم افزار ها نقش مکمل را ایفا می کنند ، پس تا اینجا متوجه شدیم بایستی پیش نیاز ها و هم نیاز های آموزش یرای شروع آموزش پایه طراحی طراحی لباس از صفر رعایت نماییم تا دچار سردرگمی نشویم.

در کشور های پیشرفته دنیا هدف از آموزش یک رشته دانشگاهی یادگیری مهارت ها و خلاقیت های لازم برای ورود به بازار کار رشته مورد نظر می باشد و در رشته طراحی لباس که مربوط به صنایع پوشاک می باشد یادگیری و آموزش پایه طراحی لباس از صفر با رعایت پیش نیاز ها توصیه می گردد.

بهترین طراحان لباس در دنیا ایرانی ها هستند زیرا که با تاریخ فرهنگی غنی و اقتباس از تمدن ایرانی راه برای خلاقیت در طراحی لباس بسیار باز می باشد .برای تفکر خلاق و  استفاده از بناهای تاریخی ، اشعار و متون ادبی پارسی و …  و همچنین اقوام مختلف ایرانی با فرهنگ های بسیار جذاب برای استفاده در طراحی لباس و به نوعی ایده گرفتن از فرهنگ غنی کشور ایران برای فعالیت در این عرصه جای کار بسیاری وجود دارد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه

همانطور که توضیح دادیم برای آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه معیار ها و استاندارد های بین المللی در آموزش وجود دارد که با ذکر یک مثال به توضیح آن خواهیم پرداخت.

به عنوان مثال در کشور سوئد مبحث آموزش طراحی لباس برای افراد علاقمند به این رشته و حتی فارغ التحصیلان این رشته از کجا آغاز می گردد

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

طبق استاندارد آموزش در کشور های اروپایی فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های مرتبط با صنایع پوشاک و حتی افراد علاقمند به این رشته برای شروع فعالیت حرفه ای و ورود به بازار کار این رشته مشاوره شغلی شده و بعد از تعیین هدف و ورود به کالج جهت آموزش صفر تا صد طراحی مد و لباس و پارچه اطلاعات اجرایی ۵ رشته دانشگاهی شامل اطلاعات اجرایی رشته طراحی لباس ، رشته طراحی پارچه ، رشته طراحی دوخت ، رشته نساجی و مبحث مارکتینگ را جهت وتولید در صنایع پوشاک آموزش می بینند ، زیرا که فراگیری یکی از این رشته ها جهت ورود به فعالیت حرفه ای در بازار کار کافی نمی باشد و بایستی اطلاعات اجرایی رشته های ذکر شده برای تولید آموزش داده شود.

که در بازه های کوتاه مدت ۶ ماهه افراد متقاضی برای فعالیت حرفه ای در صنعت پوشاک مطابق با استاندارد های بین المللی آموزش خود را تکمیل می نمایند ،یکی از علت هایی که افراد مختلف در کشور ایران در رشته های تحصیلی دانشگاهی خود مشغول به فعالیت حرفه ای نمی باشند ، نداشتن اطلاعات اجرایی کافی در رشته مورد مطالعه خود و نبود اطلاعات طبقه بندی شده در حیطه مورد نظر می باشد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️در دوره های جامع طراحی لباس چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

آموزش اصولی طراحی فیگوراتیو و آناتومی بدن انسان

رنگ شناسی و روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن ها در انتخاب رنگ لباس

آموزش جنسیت سازی انواع پارچه ( ساتن ، جیر ، مخمل ، چرم ، هولوگرام، کرپ ، حریر طرح دار ، جین و….) با تکنیک های مختلف مثل ( گواش ، آبرنگ ، مدارنگی و…)

شناخت انواع پارچه ها و جنسیت ها

پرورش خلاقیت افراد در طراحی لباس با ایده های نو

دوخت های تزئینی و کاربرد آن در جذابیت لباس

مولاژ یا به عبارتی الگو سازی به روش حجمی بر روی مانکن

نرم افزار حرفه ای طراحی لباس نظیر مارولوس

⚡️دوره طراحی لباس شش ترم بوده و در یک دوره کوتاه مدت در ۵ تا ۶ ماه برگزار می شود. در هر ترم بعد از آموزش و اتمام همه کلاس ها در پایان ترم یک ژوژمان برگزار می شود ( ژوژمان به امتحانی گفته می شود که در آن کارهای عملی هر آیتم به استاد ارائه می شود ) و به این نحو فعالیت هنرجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد . هنرجویان بعد از گذراندن کل دوره موفق به کسب مدارک معتبر و بین المللی طراحی لباس خواهند شد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️هزینه دوره جامع طراحی لباس:

⚡️هزینه شرکت و ثبت نام در دوره های طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته را می توان به دو بخش تفکیک نمود:

⚡️هزینه ثبت نام دوره

⚡️هزینه تهیه لوازم طراحی نظیر ( کاغذ ، مداد، مدادرنگی ، گواش و…)

⚡️برای تهیه لوازم مورد نیاز در رشته طراحی لباس و پارچه … نیاز به هزینه های سنگین در ابتدای کار نخواهید داشت .

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

⭕️چرا طراحی لباس؟

⚡️با گذشت زمان، مفهوم طراحی مد به موارد دیگری مانند لوازم جانبی مد مانند جواهرات، کیف، کفش و غیره گسترش یافته است. آموزش طراحی لباس در آموزشگاه طراحی لباس یکی از این موارد است. طراحی لباس را می توان هنر ایجاد پوشاک تعریف کرد. در واقع طراحی مد با طراحی لباس فاصله زیادی دارد. امروزه طراحی مد به یک صنعت تمام عیار تبدیل شده است و به خوبی به عنوان یک گزینه شغلی در سراسر جهان پذیرفته شده است. جدا از طراحی، تعدادی دیگر از گزینه های شغلی نیز وجود دارند که با گذشت زمان در این صنعت پدید آمده اند.

⚡️لباس یکی از مواردی است که از گذشته تاکنون همیشه مورد نیاز بشر بوده و با گذشت زمان در حال گسترش می باشد. به صورتی که امروزه برا هر گروه سنی و هر موقعیتی یک لباس مخصوص وجود دارد. طراحی  لباس کودک، طراحی لباس عروس، طراحی لباس شنا، طراحی لباس مشاغل، طراحی مانتو، طراحی لباس ورزشی، طراحی لباس فیلم و طراحی لباس تاتر و  غیره تاییدی بر این مطلب می‌باشد. بنابراین تحصیل در یک رشته مرتبط با لباس و طراحی لباس بیشتر از گذشته مطرح خواهد بود و وضعیت مدو فشن در جهان پیوسته رو به بهبود است.

⚡️بنابراین نه تنها در ایران، بلکه در کل جهان، پیوسته افرادی مشتاق به سمت این رشته جذب می‌شوند. و البته برای آن هایی که علاقه و توانایی در این حوزه را یک جا داشته باشند، همیشه بازار کار موجود خواهد بود و یک آموزشگاه طراحی لباس معتبر و واقعا خوب می‌تواند معمار آینده یک فرد علاقمند به طراحی مد، طراحی لباس و طراحی پوشش باشد.

شماره های تماس :

09188173309

09366063966

به مدیریت: شهین عالی بیگی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آموزشگاه طراحی و دوخت پانیک در همدان , آموزشگاه طراحی و دوخت , آموزشگاه طراحی و دوخت  در همدان , آموزش نازک دوزی , آموزش ضخیم دوزی , آموزش لباس عروس , آموزش کت و شلوار , آموزش طراحی دوخت ,