اقامتگاه بوم گردی سنتی کاشکیلو شهداد

در بدو ورود به شهداد به اولین میدان شهر که رسیدی، سمت راست خیابان شفا رو می بینی و اقامتگاه با شکوه بوم گردی که نام زیبای <<کاشکیلو>> بر بلندای آن چشم نوازی می کند. برنامه ریزی جهت مرمت و آماده سازی این بنای ماندگار از سال ۱۳۹۴ به همت فرزندان زنده یاد <<عطاءالله اسکندری>> که دل در گرو آبادی و سربلندی این مرز و بوم داشت آغاز گردید و سرای پدری پس از ماه ها تلاش های آمیخته با عشق و بی وقفه ی گروهی کارآزموده با رعایت استانداردها و با تلفیقی از هنر، سنن و معماری ایرانی، بومی و مدرن، سرانجام در یازدهمین روز از پاییر هزار رنگ سال ۱۳۹۵ هجری شمسی با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی گشایش یافت.

هم اکنون این اقامتگاه با نمای کاهگلی، با حیاطی فرش شده از آجر سنتی پر از نور و نخل و نارنج، حوضی زیبا و کاشیکاری و گلدانهای شمعدانی که بر گرد آن صف کشیده اند، هزار خاطره ی ناب کودکی را در ذهن هر مسافر زنده می کند و ساعاتی دل را از قیل و قال زندگی امروزی جدا می سازد و می برد تو را، دلت و ذهنت را به کوچه باغهای شاعرانه سالهای نه چندان دور.

این فضای سرشار از شور و خاطره با داشتن ۶ اتاق و سالن اجتماعات و امکانات کامل آماده ی پذیرش گردشگران خارجی و داخلی، بوم گردان و هر مسافر خسته دلی است که آرامش خود را در زیر آسمان کویر جستجو می کند. لازم به ذکر است این مجموعه به عنوان واحد نمونه و برتر بوم گردی از سوی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مطرح و چون نگینی در منطقه می درخشد.

مجموعه دارای:

?۶ اتاق

? ۴ اتاق ۲ تخته

? ۲ اتاق ۳ تخته

? یکی از اتاق های ۳ با داشتن سرویس فرنگی و حمام به شکل سوییت هستش

? به همه ی اتاق ها در صورت نیاز سرویس کف خواب اضافه خواهد شد

? صبحانه اتاق ها رایگان هستش

 

وب سایت رسمی

http://kashkiloo.ir

 

 

اقامتگاه بوم گردی ,اقامتگاههای بوم گردی استان کرمان,بوم گردی شهداد,اقامت در کویر شهداد,اقامتگاه بوم گردی کرمان,اقامتگاه بوم گردی کاشکیلو شهداد کرمان,اقامتگاه بوم گردی رفسنجان,هتل در شهداد کرمان