Address & Contact

Our Address

مازندران ، جویبار ،کیلومتر 2 جاده قائم شهر

طراحی و ساخت ماشین های کشاورزی

?فروش ادوات کشاورزی:

⚡️تیلر کشاورزی، روتیواتور، روتاری، روتاری تیلر، روتاری دستی، شخمزن باغی، تیلر باغی ،دروگر دو چرخ ، دروگر چهار چرخ ، دروگر یونجه

?تیلر کشاورزی چیست؟

?تیلر نوعی تراکتور است در ابعادی کوچکتر که به طور تقریبی کلیه قابلیت های تراکتور را در مقیاس کوچک تر دارد. از این وسیله در عملیات کاشت، داشت و برداشت استفاده می شود. دسته این وسیله مانند موتور سیکلت است و در بعضی از مدل های آن فرد روی صندلی می نشیند که به تیلر کوپل شده است و تیلر را هدایت می کند.کارایی این وسیله در زمین های کوچک و بین درختان بسیار زیاد است.

?ادوات تیلر کشاورزی

?تیلر کشاورزی با ادوات مختلفی مانند کولتیواتور، چاله کن، تریلی، دروگر و… کوپل می‌شود. تیلر کولتیواتور عمل زیر و رو کردن خاک را انجام داده و انواع مختلفی دارد که می ‌توان به تیلر کولتیواتور کاما، تیلر کولتیواتور هوندا و تیلر کولتیواتور روبین اشاره کرد. کاربرد تیلر چاله کن نیز کندن چاله برای کاشت درختان است. استفاده از تیلر دروگر نیز برای درو کردن و برداشت است.

?کاربرد تیلر کشاورزی

?تیلر ها در دو نوع هندلی و استارتی تولید می‌شوند که این تقسیم بندی از نظر نحوه روشن شدن آن ها است. توان در مدل‌های استارتی به وسیله باتری تأمین شده و تیلر هندلی با کشیدن طناب هند روشن می‌شود. از کاربرد های تیلر می‌ توان به درو کردن، سمپاشی، پودر کردن خاک، برداشت و انتقال محصولات و… اشاره نمود.

⚜️روتیواتور چیست؟

?روتیواتور ابزاریست که جهت مخلوط خاک سطحی با خاک زیرین تا عمق مشخص و خرد نمودن کلوخ آن جهت آماده سازی برای رشد بهتر بذر مورد استفاده قرار میگیرد. در صورت وجود کود بر روی سطح خاک نیز آن را به صورت یکنواخت در خاک مخلوط مینماید. علاوه بر این، یک راه کار مناسب برای حذف علف های هرز موجود در سطح کشت و خرد نمودن و مخلوط آن با خاک در جهت افزایش مواد آلی در خاک میباشد.

?خاکورزی با روتیواتور تا عمق 20 الی 22 سانتیمتری انجام میگیرد و خاک زیرین دست نخورده باقی می ماند. در روش خاکورزی با گاوآهن خاک زیرین را برمیگردانده و به سطح می آورد. بنابراین باعث تبخیر رطوبت لایه های زیرین میشود. در صورتی که این اتفاق در زمان کار با روتیواتور هرگز رخ نخواهد داد و از این نظر سبب حفظ رطوبت خاک و جلوگیری از اتلاف آن می شود که این موضوع با توجه به کمبود آب در ایران امری ضرروری تلقی می شود.

?مزایای روتیواتور نسبت به ادوات کششی

1. خرد و پودر کردن کامل کلوخ ها

2. عدم وجود پستی و بلندی ها پس از عبور از سطح

3. از بین بردن علف های هرز و ترکیب آن با خاک و بالا رفتن مواد آلی و مفید در خاک

4. اتلاف کمتر انرژی و سوخت

5. امکان خرد کردن کلوخ ها و پودر کردن آن در حالت ساکن

6. حفظ رطوبت سطوح زیرین خاک

7. امکان رسیدن اکسیژن به لایه های پایین تر خاک و رشد بهتر نشا در مزارع شالیزار و زیر پای درختان در باغات

8. نابودی لار و حشرات خاک باغات میوه و تاکستان ها

9. بهم زدن خاک بعد کشت نواری

?دروگر چیست؟

?دروگر یک ابزار پرکاربرد در کشاورزی می‌باشد، دروگر جایگزین تراکتور در زمین‌های مسطح و شیب‌دار برای درو محصول است که تراکتور به‌سختی کار می‌کند. همچنین دروگرها برای برداشت علف‌های خشک استفاده می‌شوند، از آنها برای قطع علف‌های هرز، درو مراتع نیز استفاده می‌شود، دروگرها نیروی ضربه‌ای و برشی به ساقه گیاهان وارد می‌کنند و آنها را جدا می‌کنند. استفاده از این دستگاه در مزرعه های کوچک کشت غلات باعث کاهش هزینه‌های کارگری برای کشاورز می‌شود و همچنین به‌سرعت برداشت محصول کمک می‌کند و آن را بهبود می‌بخشد. پس از استفاده از دروگر می‌توان محصول را به‌صورت دستی جمع‌آوری و حمل کرد. سرعت دروگر در زمین های کشاورزی بین ۵ تا ۸ کیلومتر در ساعت است.

?برای درو کردن محصولات متنوعی مثل گندم، برنج، جو، یونجه، گیاهان پاکوتاه و چمن می‌توان از دروگر استفاده کرد، حتی از دروگرهای کوچک می‌توان برای زمین های چمن گلف استفاده کرد که فرد می‌توان آن را به‌راحتی روی زمین بکشد.

به مدیریت :آقای یوسف زاده

 

 

 

تولید ادوات کشاورزی خادمین جویبار ,  طراحی و ساخت ماشین های کشاورزی , فروش ادوات کشاورزی , تیلر کشاورزی ,  روتیواتور ,  روتاری ,  روتاری تیلر ,  روتاری دستی ,  شخمزن باغی ,  تیلر باغی  , دروگر دو چرخ  ,  دروگر چهار چرخ  ,  دروگر یونجه  ,