کارخانه سنگبری ابوذر

?سنگبری ابوذر 
?کارخانه تولید سنگ های ساختمانی 
?تولید انواع سنگ های چینی ازنا-گوهره-ابری و … 

?تولید کننده سنگ چینی ازنا(ارباب) به صورت تایل?

شماره های تماس:
09166994851?
09056573110?

✳️سنگ چینی ازنا چیست؟

?سنگ چینی ازنا را با اسم سنگ ارباب هم می‌شناسند. زیرا اولین بار توسط مرحوم ارباب قنبر رحیمی، پدر صنعت سنگ ایران، بهره برداری شد.سنگ چینی یا کریستال سنگ کانی‌دار دگرگونی است که بلور‌های با چشم قابل دیده شدن است.

?در واقع سنگ چینی سنگ مرمریتی است اندازه کوچک و بافت متبلوری دارد. علت اینکه به این سنگ‌ها، چینی گفته می‌شود این است که اندازه‌های نازک این سنگ در مقابل ضربه صدای شکستن ظروف چینی را می دهد.

?سنگ چینی ازنا در ایران و جهان محبوبیت زیادی در بین انواع سنگ‌های چینی دارد. ویژگی‌های مخصوص این سنگ که باعث محبوبیت زیاد آن شده است شامل موارد زیر می‌شود:

?کیفیت بالا
?رنگ سفید زیبا
?مقاومت حرارتی بالا (انجماد و حرارت)
?مقاومت در برابر رطوبت 
?قابلیت پولیش‌پذیری بالا 
?جلای زیاد 
?قابلیت صیقل و ساب پذیری بالای این سنگ سبب شده گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در نمای ساختمان، راه‌پله و داخل ساختمان باشد.

✳️کاربردهای سنگ ازنا

?محبوبیت زیاد سنگ چینی ازنا باعث شده در ساختمان سازی استفاده‌های فراوانی داشته باشد. از جمله کاربردهای سنگ ازنا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

?استفاده به عنوان سنگ نما 
?سرویس بهداشتی 
?سنگ فرش پذیرایی 
?کف ساختمان 
?مناسب استفاده برای کانتر و کابیت آشپزخانه 
?راه‌پله و لابی 
?به دلیل قابلیت انعکاس نور بالایی که دارد استفاده از آن در محیط های کم نور، باعث روشنایی فضا می‌شود.
?در ادارات محیط‌های شلوغ مثل رستورات‌ها (به دلیل مقاومت بالا فیزیکی و شیمیایی)
?مجسمه‌سازی و تندیس 
?بوک مچ و فورمچ 
?این سنگ‌ در کشور‌های زیادی شناخته شده‌است و صادرات این سنگ به کشو‌رهایی چون هند و اروپا صورت می‌گیرد.

?سنگ گوهره 

⚡️سنگ مرمریت گوهره یکی از لوکس‌ترین متریال‌هایی است که سال‌های زیادی در ایران کاربرد دارد. این محصول نوعی سنگ آهکی رسوبی می باشد. این محصول از زیباترین و پرکاربرد ترین سنگ های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشد. این محصول دارای رنگ کرم روشن تا تیره دارد که در درجات پایین تر گلهای تیره و خاکستری در آن دیده می شود.

⚡️سنگ مرمریت گوهره یکی ازمرمریت های مرغوب ساختمانی بوده که درجات ممتاز آن به صورت کوپ یا فرآوری شده صادر می گردد. معدن سنگ مرمریت گوهره در استان لرستان، 32 کیلومتری غرب شهرستان خرم آباد واقع گردیده است. این محصول را نمی توان در فضای بیرونی و در معرض خورشید استفاده کرد زیرا رنگ دانه های آن توسط خورشید از بین می روند. این سنگ دارای جذب پایین آب و ساب پذیری عالی می باشد.

⚡️با توجه به ویژگی های ساختاری که این سنگ دارد، عموما در دکوراسیون داخلی منازل مورد استفاده قرار می گیرد. منازلی که فضای بزرگتری دارند و به دنبال دکوراسیون داخلی لاکچری برای منزل خود هستند استفاده از این سنگ توصیه می شود. همچنین این محصول پرکاربرد در فضا و نماهای داخلی، سرویس بهداشتی، پله های داخلی ساختمان ها، دیواره داخلی و مصنوعات سنگی است.

?سنگ کریستال چینی یا ابری

?سنگ کریستال چینی ابری یا لایبید از زیر مجموعه های سنگ چینی می باشد.این سنگ از خانواده سنگ های مرمریت است.میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی اینگونه سنگ ها با سنگ مرمریت متفاوت است.سنگ کریستال ابری بروجرد با زمینه رنگی روشن و مشکی که به صورت شکل ابری روی سنگ پخش شده است به سنگ کریستال ابری معروف شده است.

?ویژگی های سنگ ابری

?تراکم بالای سنگ 
?ساب پذیری خوب سنگ 
?مقاومت بالای سنگ 
?جذب اب پایین 
?مقاومت سایشی خوب 
?مقاوم در برابر شرایط جوی 
?قیمت مناسب 
?قابل استفاده برای همه نقاط ساختمان 
?کاربرد سنگ ابری یا لایبید
?سنگ چینی ابری جذب آب کمی دارند و از استحکام خوبی برخوردار هستند.

?کاربرد سنگ کریستال چینی ابری 

?کاربرد سنگ کریستال چینی ابری بیشتر برای سرویس های بهداشتی،داخل اشپزخانه،سنگفرش فضاهای داخلی ساختمان(کف پله،اتاق،پذیرایی)،نمای بیرونی و داخلی ساختمان،سنگ پله ها،دیواره های داخلی ساختمان به صورت اسلب بوک مچ و فورمچ،فضای آشپزخانه و کابینت،لابی و ورودی ساختمان ها و هتل ها و مراکز تجاری،کانتر و …می باشد.

?قیمت سنگ چینی ابری مانند سنگ های دیگر به میزان منظم بودن موج های آن،ضخامت،کیفیت فرآوری،کیفیت برش و غیره بستگی دارد.معادن سنگ های چینی لایبید در استان اصفهان و از توابع شهرستان شاهین شهر می باشد.لای بید از توابع بخش میمیه شهرستان شاهین شهر و میمیه است.لای بید معادن سنگ گرانیت،سنگ تراورتن و سنگ چینی زیادی دارد.معادن سنگ چینی ابری بروجرد در استان لرستان شهرستان بروجرد قرار دارد.

به مدیریت:ابراهیم لشنی زند

 

 

کارخانه تولید سنگ ساختمانی در لرستان , تولید سنگ ساختمانی , کارخانه تولید سنگ ساختمانی , سنگبری ابوذر , تولید انواع سنگ های چینی ازنا , تولید انواع سنگ های چینی گوهره , تولید انواع سنگ های چینی ابری , کارخانه سنگبری ابوذر لشنی زند , قیمت انواع سنگ های ساختمانی , سنگ های ساختمانی چینی ازنا ,