Address & Contact

Our Address

کرمانشاه،اسلام آباد غرب

Telephone

سنگ لایمستون اسلام آباد کرمانشاه

✨تولید و عرضه انواع سنگ لایمستون
🔴سنگ لایم استون

❇️سنگ ساختمانی لایمستون از رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت تشکیل می شود. کلسیت هم ماده معدنی ای می باشد از جنس آهک. به همین دلیل سنگ لایمستون جز هر دو دسته سنگ های رسوبی و آهکی قرار می گیرد. همچنین به عنوان جوان ترین سنگهای رسوبی هم شناخته می شود.

🔴ویژگی های سنگ لایمستون

💠سنگ لایمستون عمر کوتاه تری را در زمین می گذراند. استخراج زودتر سنگ لایمستون باعث می شود، این سنگ از مقاومت فرسایشی کمتری برخوردار شود. این بدین معناست که در برابر ضربه،سایش،برخورد با لوازم تیز، … به راحتی خرد شود.

💠علاوه بر این چون درصد بیشتری از ساختار سنگ لایمستون از مواد آهکی می باشد، جذب آب بسیار بالایی دارد. اما رنگ زمینه یکنواخت، روشن و بسیار زیبایی دارد.از ویژگی های خوب دیگر این سنگ می توان به قیمت کمتر آن در مقایسه با دیگر سنگ های ساختمانی اشاره کرد.

🔴کاربرد سنگ لایمستون

💠سنگ لایمستون را به دلیل جذب آب بالا و مقاومت فرسایشی کم، نمی توان در هر مکانی به کار برد. این سنگ را باید در قسمت هایی از ساختمان استفاده کرد که آبریز کمتری دارد، تردد کمتری انجام می شود و در برابر ضربه هم قرار نمی گیرد.

💠مانند استفاده در دیوار های داخلی ساختمان و یا دیوار های راه پله. البته با پیشرفت علم، سنگ لایمستون را در کارخانه با ماده ای پوشش می دهند، که این ماده مقاومت سنگ را افزایش می دهد. به حدی که می توان این سنگ را در نمای خارجی استفاده کرد.

💠مهمترین معادن سنگ لایمستون هم در شهرهای اسلام آباد کرمانشاه و سمیرم اصفهان قرار دارد.

🔰مزایای لایم استون :

۱-قیمت مناسب (از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد )

۲-رنگ یک دست و یکنواخت آن از مهم ترین مزایای آن محسوب میشود.

🔰معایب :

۱-جذب بالای آب ومقاومت کم در برابر فرسایش است.

۲-از این رو این ‏سنگ را تنها برای مکان های دور از رطوبت و فرسایش می توان توصیه کرد، که بهترین مکان های کاربرد آن شامل کنار راه پله ها یا ‏دیواره پارکینگ است.‏

3-جذب آب و رطوبت بالا

🔴تفاوت سنگ لایم استون با سنگ مرمریت و مرمر:

سنگ مرمریت حاصل نشست و رسوب گذاری مواد معدنی آهکی میباشد که پس از گذشت زمان لایه رسوبی حاصله با ضخامت معین به سنگهای رسوبی آهکی قابل استخراج تبدیل می شود.

از دیدگاه علمی سنگی به‌نام مرمریت وجود ندارد اما در ایران این سنگ معادل ماربل قرار داده شده است ماربل سنگی‌ است آهکی و دگرگون با وزن مخصوصی بیشتر از سنگ‌آهک و مرکب از بلور کلسیت، دولومیت و یا هر دوی آنها که دارای بافت دانه‌شکری یکپارچه یا موزائیکی ریزدانه می‌باشد از دید تجاری مرمریت شامل کلیه سنگ‌های آهکی اعم از دگرگون و یا غیردگرگون و نیز تبلور مجدد یافته می‌شود این سنگ مناسب برای صیقل دادن می‌باشد و دارای جلای مناسبی است.سنگ مرمریت به رنگهای قرمز، سفید، سبز، زرد، لیموئی و سایر رنگها دیده می شود و نوع مرغوب آن از ارزش صادراتی برخوردار می باشد. معدن سنگ مرمریت کشور بخصوص در استان های مرکزی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، فارس، خراسان و لرستان می باشد.

سنگ مرمر نوعی سنگ آهک است که به رنگ‏های گوناگون یافت می‏شود. مرمر سفید از زمان‏های گذشته در ساختمان سازی کاربرد داشته است. مصری‏ های باستان و یونانی‏ ها از این سنگ برای ساختن معبد خود استفاده می‏کردند. این سنگ در برابر گرما، سرما و باران مقاوم است.

وقتی سنگ آهک در اعماق زمین به مدت طولانی تحت حرارت و فشار زیاد قرار می‏گیرد، دگرگون شده، به سنگ مرمر تبدیل می‏شود. ماده اصلی سازنده سنگ مرمر، کربنات کلسیم است. برخی از انواع سنگ مرمر دارای ۹۹ درصد کربنات کلسیم‏اند. وجود املاح آلومینیم و منیزیم در سنگ مرمر باعث تنوع رنگ در آن می‏شود. مرمر خالص کاملاً سفید رنگ است.

🔰انواع سنگ های استون ایرانی که در بازار وجود دارد عبارتند از :

۱-سنگ مرودشت

۲- سنگ کرمانشاه

۳-سنگ مهاباد

۴-سنگ بوژان

۵-سنگ گوهره

۶-سنگ لایم استون

🔴 لایم استون

این نوع سنگ به دلیل جذب رطوبت و آب توصیه نمی شود در نمای ساختمان استفاده شود.همچنین این سنگ مناسب در کفسازی و جداره های راه پله ها و کف پارکینگ قابل استفاده می باشد.

به مدیریت:علی محمد بشیده

 

 

 

 

 

سنگ لایمستون , انواع سنگ لایمستون , تولید و عرضه سنگ لایمستون بشیده در اسلام آباد کرمانشاه , تولید سنگ لایمستون در کرمانشاه , فروش سنگ لایمستون در کرمانشاه , سنگ لایمستون اسلام آباد کرمانشاه , کاربرد سنگ لایمستون ,