Address & Contact

Our Address

ایرانشهر ، خیابان نور ، نور 17

Telephone

خرید و فروش بذر یونجه کود آلی خدمات کشاورزی پیشرو 

✨ مشاوره و خدمات کشاورزی پیشرو در ایرانشهر جنوب ✨

✨مرکز خرید و فروش بذر یونجه کلیه ارقام اصیل و پابلند✨

✨عرضه کود کامل آلی با آنالیز و ترکیبات سفارشی متناسب با آب و خاک منطقه✨

✨عرضه کودهای NPK محلول در آب✨

✨عرضه هیومیک اسید و جلبک دریایی✨

✨ارائه مشاوره تخصصی کشاورزی جهت افزایش عملکرد و کاهش هزینه ها✨

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

خصوصیات منحصر به فرد بذر یونجه اصل محلی:

پابلند، پرشاخ برگ، زودرس وسریع الرشد، هفت ساله وبدون خواب

مقاوم به شوری، کم آبی، گرما، امراض وآفات

قابل کشت در کلیه مناطق گرمسیر، معتدل، مرطوب، کویری وکوهستانی 

قابل کشت در کلیه فصول سال 

عملکرد، وتناژدهی بالا 

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

✳️درمناطق معتدل کشور کدام بذر یونجه بهتر است؟گرمسیری یا سردسیری؟چرا؟ 

✳️جواب: بنا به دلایل زیر درمناطق معتدل کشت بذریونجه گرمسیری بهتر از بذریونجه سردسیری جواب میده وعملکرد وتناژدهی وماندگاری بیشتری داره.

🔺🔻بذریونجه گرمسیری بدون خواب است ودر طول سال چین میده درصورتیکه بذریونجه سردسیری طول خواب زمستانی طولانی داره.

🔺🔻بذریونجه گرمسیری نسبت به شوری آب وخاک وآفات مقاوم است درصورتیکه بذریونجه سردسیری مقاومتی نداره.

🔺🔻نتیجه: بذریونجه گرمسیری نسبت به بذریونجه سردسیری درمناطق معتدل کشور عملکرد، تناژ دهی وماندگاری بیشتری داره وبهترین بذریونجه گرمسیری رقم نیکشهری است که نیاز به تعریف نداره وهمه کشاورزان با آن آشنا هستند. بذریونجه نیکشهری اصل وپابلند محلی را فقط از ما بخواهید. بدلیل معروف بودن بذریونجه نیکشهری بذریونجه نیکشهری تقلبی داخل بازار زیاده پس در انتخاب بذر دقت کنید.

✳️کود آلی 

💫کود آلی کودی است که بر پایه کمپوست و دیگر افزودنی‌ها و بنتونیت تولید می‌ شود و این کود با افزایش قابلیت جذب عناصر غذایی پر مصرف و کم مصرف در خاک ، به رشد بستر گیاه کمک نموده و موجب افزایش عملکرد محصول می‌گردد.

💫در کود آلی می توان هر ماده آلی که به وسیله میکروب‌ها قابل تجزیه باشد به کار برد. اما انواع کودهای آلی مختلف از نظر کیفیت و دوام در خاک و قیمت بسیار متفاوت اند. ارزش اصلی کودهای آلی به علت تغییرات فیزیکی است که در خاک ایجاد می‌کنند. کودهای آلی عبارتست از : کود حیوانی ، کود گیاهی و یا کود سبز و کود کمپوست.

✳️موارد مصرف کود آلی 

✔️ کود آلی برخلاف کود شیمیایی برای خاک مضر نبوده و استفاده بیش‌ از اندازه آن‌ها به گیاه نیز آسیبی نمی‌رساند.

✔️ کود آلی برای رشد سبزی‌ها، افزایش گل‌دهی و سرسبزی چمن‌ها به کار می‌آید. همچنین جهت تقویت دانه‌های تازه کاشته شده، گیاهان جوان و حتی بالغ مصرف آن بسیار مناسب و به‌جا است.

✳️مقدار و طریقه مصرف کود آلی در محصولات 

💥لازم به ذکر است که مصرف تمامی کود های کشاورزی باید با در نظر گرفتن نیاز های کشت و کمبودهای خاک زیر نظ کارشناسان کشاورزی صورت گیرد،اما ما با در نظر گرفتن میانگین نیازهای کشتهای مختلف و کمبود ها در خاکهای مختلف،مقدار مصرف را در زیر توضیح خواهیم داد.

✳️مقدار و طریقه مصرف کود آلی در باغات 

💥برای درختان ۱_۵ سال به ازای هر سال عمر درخت ۱ کیلوگرم در سال،از ۵ تا۱۰ سال ۵ کیلوگرم و از ۱۰ سال به بالا ۵_۷ کیلوگرم از کود آلی غنی شده را در چال کود درخت در عمق لازم قرار داد و روی آن را با خاک یا کود حیوانی بپوشانید.

✳️مقدار و طریقه مصرف کود آلی در زمین زراعی 

💥در زمین های زراعی که یک بار در سال کشت می شوند ۱ نوبت و برای زمین هایی که دوبار در سال گشت می شوند ۲ نوبت در سال مصرف کود آلی غنی شده لازم است.مقدار مصرف این کود ۲۵۰ کیلو گرم برای هر نوبت در هر هکتار تجویز می شود.

✳️کود آلی گرانوله چیست؟

💠 کود کامل آلی گرانوله دارای ۱۵ درصد گوگرد (SO ) به همراه ماده مکمل آلی ترکیبی بسیار قوی و مفید برای درختان می باشد.

💠 از آنجاییکه غلظت گوگرد در داخل گیاه بیشتر از فسفر است متاسفانه در کشور کمتر به استفاده از این کود در جهت پایین آوردن PH خاکهای قلیایی توجه شده است .

💠 لذا توصیه شده که برای تسریع در فرآیند اکسیداسیون گوگرد در خاک از باکتری تیوباسیلوس (بیو سولفور) و یا کود گوگرد آلی گرانوله همراه با کود حیوانی استفاده شود.

✳️تفاوت کود آلی و شیمیایی در چیست؟

🌟کود های آلی عمدتا منشا طبیعی داشته و پس از مراحل پوسیدگی و تجزیه قابل استفاده میباشند که دارای درصد مواد غذایی بالایی نیستند ولی باعث بهبود ساختار خاک و افزایش تخلخل و کاهش وزن ظاهری خاک میشوند که در جذب آب موثر است ولی کودهای شیمیایی عمدتا منشا سنتتیک و مصنوعی داشته که شامل درصد بالایی از عناصر و مواد غذایی هستند اما در بهبود ساختار خاک نقشی ندارند.

مدیریت : ایرندگانی

09151986357

 

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

 

 

 

بذر یونجه , کود آلی , خدمات کشاورزی , انواع کود های آلی , ترکیبات کود آلی , تفاوت کود و کمپوست ,