Address & Contact

Our Address

مازنداران ، گلوگاه ، کمربندی غربی ، روبروی رجایی پنج

Telephone

تعمیرات تخصصی و فروش قطعات چرخ خیاطی جانلو در مازندران

⚡️مرکز تخصصی چرخ خیاطی جانلو ⚡️

فروش انواع سردوز و قیچی عمود و اتو مخزن دار جانلو

چرخ های سرویس شده شامل یک سال ضمانت و بیمه می باشد

 

چرخ خیاطی دارای اقسام و مدل‌‌‌های مختلف با کاربردها و ویژگی‌ها متفاوت هست. هر کدام از آنها دارای ویژگی‌‌‌های منحصر بفرد خود می‌باشد

چرخ خیاطی صنعتی دارای ۴ مدل هستند که عبارتند از:

چرخ خیاطی کف تخت:

چرخ خیاطی سری کف تخت یکی از رایج ترین انواع چرخ خیاطی صنعتی این مدل می‌باشد که از نظر ظاهری شباهت زیادی به چرخ خیاطی‌‌‌های عادی دارد و برای دوخت تکه‌‌‌های تخت پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرخ خیاطی کف استوانه ای:

با دارا بودن پایه‌‌‌های نازک و افقی این امکان را به پارچه می‌دهد تا از اطراف و زیر پایه عبور کند. این نوع چرخ برای دوخت تکه‌‌‌های ضخیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صنعت کفش دوزی، دوخت زین اسب و یا حتی سر دست پیراهن مردانه مناسب می‌باشد.

چرخ خیاطی پُست بِد:

این مدل بخاطر قرار گرفتن قرقره‌‌‌های در ستون عمودی با ارتفاع ۱۰ الی ۴۵ سانتی متری طرفداران خاص خود را دارد. و جالب است که اشاره کنیم در کارگاه‌‌‌های تولید دوخت بوت، و دستکش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چرخ خیاطی بدون دست:

در میان مدل‌‌‌های موجود، مدل off-the-arm کمتر رایج است و معمولاً برای دوخت درز آستین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی دستی

چرخ خیاطی دستی، قدیمی‌ترین چرخ‌ خیاطی است که تولید شده‌ است. این نوع چرخ برای حرکت، به نیروی الکتریکی نیاز ندارد و با انرژی مکانیکی و به وسیله به گردش درآوردن دسته چرخ خیاطی والبته در برخی از مدل‌ها پدال پایی، کار می‌کند. بدنه این نوع چرخ از فلزات تولید می‌شود و می‌توانند هر نوع جنس پارچه از ظریف تا ضخیم را بدوزند

چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی، یک موتور دارد. این موتور، نیروی به حرکت درآوردن سوزن چرخ را تامین می‌کند. البته این چرخ‌ها پدال پایی برقی دارند و سرعت حرکت سوزن را با فشار دادن پدال پایی برقی می‌توان کنترل کرد. با استفاده از این نوع چرخ خیاطی برقی، کاربر می‌تواند با هر دو دست پارچه را بگیرد.

چرخ خیاطی کامپیوتری

این نوع چرخ خیاطی مناسب افراد حرفه‌ای است که دوخت‌های پیشرفته انجام می‌دهند. این چرخ‌ها صفحه مدرج و دکمه‌ و شستی ندارند. آنها مجهز به صفحه نمایش LED یا LCD یا صفحه لمسی بزرگ هستند. نوع کوک‌های دوخته شده با این چرخ خیاطی، قابل برنامه‌ریزی است. صدها مدل کوک و دوخت را می‌توان در این نوع چرخ خیاطی ذخیره کرد. حتی هر دوختی را که با آن انجام دهید، می‌توانید ذخیره کنید تا در صورت لزوم از آن دوباره استفاده کنید. طرح‌های متنوع گلدوزی را هم می‌توانید با این چرخ خیاطی انجام دهید.

⚡️تفاوت‌‌‌های میان چرخ خیاطی صنعتی با چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی صنعتی فقط برای یک ویژگی منحصر بفرد طراحی و ساخته شده است. این چرخ‌ها به صورت تک کاره یک نوع دوخت خاص را اجرا می‌کنند؛ راسته دوزی، زیگراگ و یا دوخت جا دکمه از سری کارآیی‌‌‌های این نوع چرخ‌ها می‌باشد. در صورتیکه چرخ خیاطی خانگی قابلیت آن را دارد که چندین مدل نوع دوخت ساده و یا انواع گلدوزی را اجرا کند.

سرعت دوخت چرخ‌‌‌های خیاطی صنعتی گاهاً از ۱۵۰۰ دور تا ۵۰۰۰ دور دوخت در دقیقه می‌رسد. که این مسئله در کارگاه‌‌‌های تولیدی بزرگ بدلیل حجم بالای کار از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالیکه در چرخ خیاطی‌‌‌های خانگی سرعت کمتر از ۱۰۰۰ دور دوخت در دقیقه می‌باشد.

تفاوت دیگری که میان چرخ خیاطی صنعتی با خانگی می‌توان به آن اشاره داشت، جنس بدنه و قطعات داخلی این دو چرخ است.

معمولاً بدنه چرخ‌‌‌های خیاطی صنعتی از جنس چدن ساخته می‌شوند و قطعات و قسمتهای داخلی این چرخ از جنس فولاد یا چدن است که نهایتا وزن این دسته از چرخ‌ها را سنگین کرده و کمتر از ۴۰ کیلوگرم نیستند.

از سوی دیگر، چرخ خیاطی‌‌‌های خانگی، جهت حمل و نقل آسان از بدنه آلومینیوم و قطعات پلاستیکی با وزنی حدود ۱۵ کیلوگرم ساخته می‌شود.

لازم به ذکر است که چرخ خیاطی‌‌‌های ژانومه بسته به نوعشان با جنس بدنه فایبرگلاس و یا آیرودینامیک ساخته شده اند و دارای قطعات داخلی از جنس مواد فلزی با کیفیت، چدن یا آلومینیوم سبک و مستحکم می‌باشند.

نوع موتور استفاده شده در چرخ خیاطی‌‌‌های صنعتی یا clutch motor با حداقل توان مصرفی 370 وات است یا servo motor با حداقل توان مصرفی 450 وات. این موتورها وزن زیادی داشته و از نظر سایز بزرگ هستند بنابراین امکان نصب و جاسازی آنها در داخل بدنه چرخ وجود ندارد. اما موتور استفاده شده در چرخ خیاطی‌‌‌های خانگی از نوع یونیورسال می‌باشد. ازین رو در سایزهای بسیار کوچک طراحی شده و براحتی در داخل بدنه چرخ نصب می‌شوند.

روغن کاری قطعات مختلف چرخ خیاطی‌‌‌های صنعتی باید به صورت مکرر صورت بگیرد چرا که این چرخ‌ها در دور بسیار بالا کار می‌کنند. در حالیکه چرخ خیاطی خانگی نیازی به پمپاژ روغن ندارد.

یکی دیگر از تقاوت‌‌‌های میان چرخ خیاطی صنعتی با خانگی نوع سوزن آن است. در چرخ صنعتی سوزن دوخت گرد بوده و بوسیله پیچ مغزی سرآلنی نصب می‌شود، اما در چرخ خانگی از نوع سوزنی که یک طرف آن تخت باشد استفاده می‌شود.

به مدیریت : علی محمود جانلو

 

 

 

 

 

خرید و فروش چرخ خیاطی جانلو در مازندران , چرخ خیاطی , مرکز تخصصی چرخ خیاطی جانلو  , تعمیرات تخصصی چرخ خیاطی , فروش قطعات چرخ خیاطی جانلو در مازندران  , فروش انواع سردوز  ,  قیچی عمود  ,  اتو مخزن دار  ,