رستوران کته کباب همسفر

🥩🍚 محال است ایرانی باشید و به غذاهای کبابی علاقه نداشته باشید. کباب یکی از غذاهایی است که علاوه‌بر تنوع زیاد از غذاهای اصلی در مناسبت‌های شادی، عزا، گردش و سفر است. جوجه کباب، کباب برگ، کباب ترش، کباب سلطانی از کباب‌های پرطرفدار ایران است. برای درست کردن جوجه‌ کباب از گوشت مرغ و برای تهیه کباب‌های دیگر معمولا از گوشت راسته گوسفند تهیه می‌شوند. این غذای خوشمزه و پرطرفدار از دوران ناصرالدین شاه و از کشور قفقاز وارد ایران شد و از غذاهای درباری به شمار می‌رفت. کم کم با گذشت زمان کباب از دربار به بازار و خانه‌های مردم رسید و بین ایرانی‌ها محبیوبیت زیادی پیدا کرد.

🥩🍚 امروزه کباب غذایی ایرانی است که در هر شهر یکی از چندین انواع آن را می‌پزند و گردشگرانی که به شکم‌گردی علاقه دارند محال است که از طعم خوب آن‌ها بگذرند. به نظر شما خوش طعم‌ترین کباب های ایران برای کدام شهرند و چه طعمی دارند؟ کوبیده معروف‌ترین نوع کباب است و اگر تا انتهای این متن با ما همراهی کنید با انواع بیشتری از کباب‌ها آشنا خواهید شد.

🥩🍚 کباب دوش و ترش از شهر غذا

🥩🍚 شهر زیبا و سرسبز رشت به دلیل جاذبه‌های دیدنی زیادی که دارد یکی از محبوب‌ترین شهرهای گردشگری است. این شهر به دلیل تنوع غذایی زیادی که در آن وجود دارد به شهر غذا شهرت پیدا کرده و ثبت جهانی هم شده است. کباب‌های این شهر معروف‌اند اما کباب دوش و ترش آن محبوبیت بیشتری دارد. این کباب از کوهان گاو‌های نر جوان که گوشت و چربی لذیذی دارد تهیه می‌شود.

🥩🍚 برای طعم دار کردن آن هم از آب یا رب انار استفاده می‌کنند. اگر قصد یک شکم‌گردی بی‌نظیر به شهر خوراکی‌ها را دارید بهتر است قبل از شروع سفر اقدام به رزرو ویلا در رشت کنید و سفرتان را با خیالی آسوده شروع کنید.

🥩🍚 کباب متری، رویای عاشقان کباب

🥩🍚 اگر از عاشقان کباب هستید و از خوردن آن سیر نمی‌شوید می‌توانید به شهر تبریز سفر کنید به جای اینکه کباب را به شکل سیخی بخرید، متری سفارش دهید و شادی سفرتان را چند برابر کنید. اوزون کباب یا همان کباب متری از غذاهای ابداعی است که به تازگی مورد توجه گردشگران قرار گرفته. ۱/۵ متر کباب کوبیده روی نان سنگک تازه به همراه مخلفات بدون شک یکی از رویایی‌ترین غذاهای دنیاست.

🥩🍚 کباب کوبیده، غذای اصیل ایرانی

🥩🍚 محبوب‌ترین غذا سنتی ایرانی کباب کوبیده است که با کیفیت‌ترین نوع آن در شهر گلپایگان پخته می‌شود. طعم و مزه خوب کباب‌های گلپایگان باعث شده تا کبابی‌های شهرهای دیگر هم برای جذب مشتری اسم «کبابی گلپایگانی» را برای مغازه خود انتخاب کنند. اگر می‌خواهید کباب اصل گلپایگان را میل کنید بهتر است به این شهر سفر کنید چون کبابشان را از گوشت تازه دام‌هایی تهیه می‌کنند که با علوفه طبیعی تغذیه شده‌اند و در هوایی پاک و تمیز رشد و نمو کرده‌اند. کباب کوبیده را می‌توان به عنوان یکی از صدرنشینان جدول بهترین کباب های ایرانی به همه معرفی کرد.

🥩🍚 کباب کوبیده مرغ، دوای درد محرومیت از گوشت قرمز

🥩🍚 کسانی که به هر دلیلی مثل حساسیت یا بیماری‌های خاص از خوردن گوشت قرمز منع شده‌اند، می‌توانند کباب کوبیده را با گوشت مرغ امتحان کنند. این کباب خوشمزه را هم می‌توانید روی منقل و با کباب پز آماده کنید و هم با تابه. البته پختن این کباب در مقایسه با کباب کوبیده گوشت خیلی ساده‌تر است و به اصطلاح قلق‌های کمتری دارد. ترکیبی از گوشت چرخ شده مرغ، پیاز، سیر، ادویه، زعفران، آرد سوخاری و آبلیمو این کباب خوشمزه را می‌سازد. این غذا را می‌توانید همراه با برنج و سبزی تازه نوش جان کنید.

🥩🍚 کباب سلطانی، کباب شاهپسند و اعیانی

🥩🍚 کباب سلطانی یکی از غذاهای خوشمزه‌ای است که بین مردم ایران و قفقاز به عنوان غذای مشترک شناخته می‌شود. بخواهیم توضیح مختصر در مورد این کباب بدهیم باید بگوییم که کباب سلطانی به عنوان کباب شاهپسند معروف بوده است.

🥩🍚 این کباب از زمان سلطنت ناصرالدین شاه در ایران پخته می‌شود. جالب اینجاست که اوایل این غذا را به عنوان غذای درباری می‌شناختند و مردم عادی از وجود این غذا خبر نداشتند. اصلاً به همین دلیل هم از این غذا با نام سلطانی یاد می‌شود. خیلی‌ها در مورد تفاوت این کباب با کباب بختیاری می‌پرسند. کباب سلطانی ترکیبی از کوبیده و برگ است اما کباب بختیاری ترکیبی از مرغ و گوشت گوسفند است. یادتان باشد دفعه بعدی که به رستوران‌های سنتی سر زدید، حتماً کباب سلطانی را به عنوان یکی از بهترین کباب های ایرانی امتحان کنید.

🥩🍚 کباب قفقازی، ارثیه‌ای خوش طعم از قفقاز

🥩🍚 کمی بالاتر در مورد مشترک بودن کباب بین ایران و قفقاز با شما صحبت کردیم. حالا کبابی را به شما معرفی می‌کنیم که رسماً با نام کباب قفقازی شناخته می‌شود. اگر از ترکیب گوشت مرغ و گوشت قرمز خوشتان می‌آید، این کباب را حتماً امتحان کنید. این کباب را می‌توان یکی از خوشمزه ترین و کامل‌ترین کباب های ایرانی دانست. کباب قفقازی زمان کمی برای پخت و پز نیاز دارد اما مزه‌دار شدن مواد اولیه آن است که احتیاج به زمان زیادی دارد.

🥩🍚 تکه‌های کوچکی از مرغ و گوشت گوساله را به صورت یکی در میان همراه با فلفل دلمه و پیاز به سیخ می‌کشند. سپس این ترکیب را روی حرارت کباب می‌کنند تا کباب قفقازی معروف آماده شود. چند سیخ گوجه کبابی هم که همیشه جزئی از واجبات کباب خوردن به شمار می‌رود! این غذای خوشمزه را می‌توانید همراه برنج یا نان نوش جان کنید.

🥩🍚 کباب قفقازی شباهت زیادی به کباب بختیاری دارد. اما در کباب بختیاری خبری از فلفل دلمه و پیاز نیست. در حالیکه عطر و طعم این دو مورد در کباب قفقازی به خوبی حس می‌شود.

مدیریت:آقای پدرام میر بلوک
09227668092 تماس و واتساپ

 

 

 

کبابی خوب , کباب کوبیده خوب , بهترین جوجه کباب  , بهترین کباب کوبیده ایران , بهترین کباب کوبیده  , بهترین کباب برگ  , بهترین کبابی , اسم کبابی های معروف ,