ساخت استراکچر ساخت جرثقیل سقفی اجرای سقف شیبدار سقف عرشه فولادی پویا فلز در تهران

 

شماره تماس :

09123097635

09375051629

09123580837

ساخت سوله سالن های صنعتی و ورزشی

ساخت اسکلت فلزی جوشی و پیچ مهره ای

ساخت انواع استراکچرها

ساخت جرثقیل سقفی

اجرای پوشش سقف و دیوار با ورق گالوانیزه رنگی و ساندویچ پانل

اجرای سقف عرشه فولادی

برای مشاهده نمونه کاربیشتر لطفا وارد سایت زیر شوید
👇👇👇👇

http://pouyafelez.com/
❇️سوله چیست؟

سوله یا Shed، سازه ای فلزی با سقف شیب دار و دهانه ی بزرگ (نسبت به ابعاد سازه) است که برای تاسیس مراکز تولیدی، سالن های ورزشی، فروشگاه ها، خدمات صنعتی، انبارها، مراکز درمانی موقت و … مورد استفاده قرار می گیرند.

❇️انواع سوله

سوله های تیر ورقی (سنگین یا سنتی)

قدیمی ترین انواع سوله از تیر ورق ساخته میشوند که در آنها بعلت طول و وزن زیاد تیر و ستون های اصلی، استفاده از پروفیل امکان پذیر نیست.

در فرآیند ساخت انواع سوله های تیر ورقی عموما قاب ها و ستون ها پس از جوشکاری به محل احداث آن منتقل و با کمک پیچ و مهره یا جوشکاری به یکدیگر متصل میشوند و سازه ی اصلی را بوجود میاورند.

در اتصال پیچ و مهره، مدت زمان مونتاژ، طولانی ولی استحکام و دوام سازه بیشتر است و امکان جدا سازی اجزای سوله (در صورت نیاز به انتقال سوله) وجود خواهد داشت.

نکته ی مهم آن است که با افزایش طول دهانه ی سوله، وزن سازه بصورت تصاعدی افزایش یافته و در صورت نیاز به دهانه عریضتر لازم است سازه های خرپایی یا سبک مورد استفاده قرار بگیرند.

سوله های خرپایی (یا سبک یا HSS)

میتوان سازه ی سوله را به جای استفاده از تیرها و ستون های عریض و یکپارچه، از اتصال خرپایی پروفیل های استاندارد ایجاد کرد که استحکام مناسبی داشته و امکان ساخت سوله هایی با شکل و معماری خاص را امکان پذیر میکند.

بعنوان یک ملاک مقایسه، میزان فولاد مصرفی و وزن سوله های خرپایی در سازه هایی با دهانه ی بزرگتر از ۱۵ متر به مراتب کمتر از سوله های تیر ورقی است. (در دهانه هایی با عرض کمتر، معمولا قیمت تمام شده و وزن سازه برای سوله های تیر ورقی مقرون بصرفه تر است)

به علت وزن کمتر، انواع سوله های خرپایی نسبت به سوله های سنگین به آرماتور بندی و فوندانسیون های بسیار سبک تر و کم هزینه تری نیاز دارند، همچنین جداسازی قطعات و انتقال آن ها به محل جدید امکان پذیر است.

سوله های یو بی ام (UBM)

برای ساخت سوله های یو بی ام، ورق های گالوانیزه را شکل داده و به یکدیگر می دوزند. این سوله ها نسبت به انواع خرپایی و تیر ورق عایق های بهتری برای حرارت هستند، اما با توجه به استفاده از پلی اورتان در پوشش سقف، نمی توانند برای فعالیت های گلخانه ای، بهداشتی، خوراکی، پرورش دام و … مورد استفاده قرار گیرند. (عایق های پلی اورتان جاذب آلودگی هستند و قابلیت ضدعفونی شدن ندارند.)

با توجه به ساختار سوله های یو بی ام، استفاده از جرثقیل سقفی، تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست.

جرثقیل سقفی:

جرثقیل سقفی وسیله ای است که با استفاده از آن در فعالیت های تجاری، صنعتی و ساختمانی به منظور جابجایی مواد در مقیاس وسیعی استفاده می شود. با این جرثقیل امکان حرکت بار به صورت افقی و عمودی همراه با محدودیت وجود دارد. یک جرثقیل سقفی از راهبر، پل، تراورس، قالب و کالسکه تشکیل شده است. از قالب برای حرکت اجسام و بلند کردن آنها استفاده می شود.

✳️قطعات مکانیکی جرثقیل سقفی

این جرثقیل قطعات مهم و زیادی دارد. راهبر طولی یکی از اجزای آن است که تک پل و یا جفت پل ساخته می شود. طول راهبر با توجه به این است که جرثقیل چه ارتفاع، دهانه، ظرفیت و سرعت حرکت طولی دارد. این راهبر از ورق جوشکاری، ناودان یا پروفیل به صورت قوطی مستطیلی ساخته می شود.

بالابر عضو دیگری است که در دو نوع بکسلی و زنجیری وجود دارد. نوع زنجیری در مواردی که ظرفیت از 2 تن کمتر است کاربرد دارد و نوع بکسلی در ظرفیت های بالا استفاده می شود. قلاب مهمترین قسمت جرثقیل سقفی است که در بالا بردن اجسام سنگین کاربرد دارد. بهره وری جرثقیل با قلاب بالا می رود و روند ساخت و ساز را نیز تسریع می کند.

کاربرد جرثقیل های سقفی

جرثقیل های سقفی که ساخت آنها بهترین تکنولوژی صورت گرفته است، کاربرد فراوانی دارد. این جرثقیل ها در صنایع گوناگونی چون صنایع ریخته گری، صنایع بازیافت مواد، صنایع واگن سازی، صنایع هوا و فضا، صنایع سیمان، سرامیک و کاشی سازی، انبار نگهداری فلزات، صنایع برشکاری، صنایع ذوب و نورد فلزات، صنایع با پتانسیل انفجار و آتش سوزی و صنایع تولید محصولات بتنی کاربرد دارد.

ساخت جرثقیل سقفی

⚜️ساخت جرثقیل های سقفی طی یک سری مراحل پیچیده صورت می گیرد. در ابتدا ساخت آنها بسیار ساده بود و از یک بازوی قابل گردش تشکیل شده بود که دارای دو تکیه گاه عمودی و یک تکیه گاه افقی بودند و برای حفظ تعادل یک وزنه داشتند. این مدل از ساخت تا حدود قرن شانزدهم ادامه داشته است.

⚜️با پیشرفت چشمگیر در صنعت تغییراتی در ساخت جرثقیل صورت گرفت. وسایلی چون موتور بخار و برق موجب پیشرفت در ساخت این جرثقیل ها شد. در واقع ساخت جرثقیل سقفی تحولاتی گام به گام داشته است. در ابتدا برای بالا بردن برد و دسترسی به بازوی اصلی بازوی کوچک اضافه می شود. با بهینه شدن ساختار فولاد و استفاده از ابزارهایی مانند موتور گازوئیلی و برقی در این صنعت پیشرفت هایی صورت گرفت.

⚜️پیشرفت سریعی در ساخت این جرثقیل با توجه به نیاز روزافزون انسان ها به این وسیله صورت گرفته است. در ایران این جرثقیل با کیفیت بالایی ساخته می شود و از مهندسان کارآزموده در طراحی آن بکار گرفته می شود. به طور کلی ساخت جرثقیل سقفی به صورت تک پل و دو پل انجام می شود.

⚜️در نوع تک پل تناژ با توجه به اندازه دهانه قابل تغییر است. در ساخت دو پل نیز از تناژ بالاتر از 10 تن و دهانه 24 متر استفاده می شود. در ساخت این جرثقیل باید دقت شود که سیم بکسل در جای خود کاملا محکم شده باشد و پیچ و تاب نداشته باشد.

⚜️بر اساس وزن سیستم باربند مناسب تعیین شود. فونداسیون سوله به گونه ای باشد که بار جرثقیل های سقفی را تحمل کند. این جرثقیل ها برای مکان های سرپوشیده بهترین انتخاب هستند و دارای اجزایی به نام بالابر، ترول و پل می باشند. این جرثقیل ها با ارتفاع کمی زیر سقف جایگذاری می شوند و از دو ریل برای تغییر مسیر در صفحه دو بعدی استفاده می شود. پل در جرثقیل های سقفی امکان تغییر ارتفاع را می دهد.

مزیت طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی

✨طراحی و ساخت جرثقیل های سقفی ضمن این که موجب می شود اجسام سنگین به راحتی جابجا شوند فضای کمی را خواهند گرفت که برای صاحبان کارخانه مزیت مهمی است. این جرثقیل ها باعث می شوند عبور راحت تر از فضای اصلی فراهم شود. صاحبان کارخانه های صنعتی با وجود این وسیله اشیای بزرگ را در محیط های سربسته به راحتی جابجا می کنند و دیگر دغدغه ای در این زمینه نخواهند داشت.

✨علیرغم این که در بدنه جرثقیل سقفی راهروی انتخابی وجود دارد ضمن دسترسی راحت و ممکن شدن تعمیر قطعات کالسکه قادر به تعمیر و تعویض لامپ های سالن، خطوط برق رسان و تاسیسات گرمایشی خواهیم بود.

✨مزیتی که جرثقیل های سقفی تک پل دارند این است که خواسته هایتان را با کیفیت بالایی تامین می کنند و با ایجاد سازه ای استاندارد هزینه های شما را در هر پروژه کاهش می دهند. با کم شدن فشار بر ریل های سالن برای طراحی ساختمان سوله هزینه کمتری صرف خواهد شد. این جرثقیل های سقفی با حرکات ویژه ای که دارد موجب برآورده شدن تمام نقطه نظرات شما در کار خواهد شد.

سوله ورزشی:

✨انجام ورزش را می توان به دو دسته تقسیم کرد. ورزش در فضای بسته و فضای باز. البته ورزش هایی مانند شنا در هر دو نوع فضا قابل انجام است اما برای برگزاری مسابقات و انجام حرفه ای ورزش معمولا دسته بندی می شوند. برای مثال فوتبال در فضای باز و فوتبال داخل سالن یا فوتسال در فضای بسته انجام می شود. ورزش هایی که در سالن انجام می پذیرد نیاز به ساخت یک سازه دارند. سازه هایی مانند سوله ورزشی برای این موضوع دارد.

✨سالن های ورزشی مانند ساختمان های دیگر به روش های مختلف قابل ساخت است. این روش می تواند از طریق ساخت ابنیه بتنی یا تیر آهن به روش ساختمانی باشد.

✨یکی از سازه های محبوب برای ساخت سالن ورزشی استفاده از سوله است و با ساخت سوله ورزشی انجام پذیرد که مورد بحث ما میباشد. ساخت این سالن می بایست به شرکت متخصص در این زمینه سپرده می شود. استفاده از سازه غلط یا هزینه زیادی را برای شما خواهد داشت یا استحکام لازم را ندارد.

مزایای سوله ورزشی به انواع دیگر سازه ها

✳️سوله ورزشی دارای مزایایی به نسبت سایر سازه ها می باشد. اولین مزیت آن هزینه مناسب تر ساخت است. به طور کلی سوله به نسبت سایر سازه ها دارای قیمت پایینتری می باشد.

🔰لذا در صورتی که نیاز به سالن و فضای بزرگ باشد سوله در اولویت ساخت قرار می گیرد. توجه کرده باشید اکثریت کارخانجات و سالن های ورزشی و امثالهم که فضای وسیع نیاز دارند با سوله ساخته می شوند.

🔰از دیگر مزایای سوله وزن کمتر این سازه است. این امر در فونداسیون وسایر هزینه ها سبب صرفه جویی می شود. دلیل دیگر محبوبیت سوله سازی امکان ساخت سالن ورزش به ابعاد بزرگ و بدون ستون است. اجرای این امر با سازه های معمولی بسیار دشوار است. قابلیت جابجایی از دیگر مزایای این سازه است.

 

به مدیریت:آقای صیاد شرقی عزیز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

 

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

 

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

 

 

 

 

سوله , انواع سوله , سوله صنعتی , سوله ورزشی , اسکلت فلزی , سازه های فلزی پویا در تهران , ساخت جرثقیل سقفی , اجرای پوشش سقف در تهران , اسکلت فلزی جوشی , اسکلت فلزی پیچ و مهره ای در تهران , ساخت انواع سوله در تهران , کاربرد انواع سوله , ساخت سوله صنعتی پویا فلز در تهران , ساخت سوله در تهران , کارخانه سوله سازی در تهران , ساخت سوله پیمانکاری حرفه ای سوله در تهران , سوله سازی در تهران , بزرگترین سوله ساز ایران , سوله سازی , سوله سازی در تهران , شرکت ساخت سوله در تهران , قیمت ساخت سوله در تهران , تهران سوله , قیمت سوله سبک در تهران , سوله صنعتی در تهران , ساخت سوله صنعتی در تهران , سوله سبک , ساخت سوله صنعتی , سوله سازی ارزان , اسکلت فلزی , ساخت اجرا اسکلت فلزی در تهران , ساخت سوله , سوله سبک , سوله خرپایی , سوله سازی , ساخت سوله در تهران , سوله سبک در تهران , ساخت اسکلت فلزی در تهران , اسکلت فلزی پیچ و مهره در تهران , هزینه ساخت سوله , ساخت سوله در جنوب کشور , سوله سازی کرج , شرکت ساخت سوله سازی در تهران , شرکت سوله در تهران , سوله صنعتی در تهران , سوله ورزشی در تهران , پیمانکار سوله ساز در تهران , اسکلت فلزی در تهران , سوله سازی ارزان , بزرگترین سوله ساز ایران , کارخانه سوله سازی در تهران , قیمت سوله سبک در تهران , هزینه ساخت سوله در تهران , شرکت ساخت سوله سازی در تهران , شرکت ساخت اسکلت فلزی تهران , کارگاه سوله سازی , قیمت سوله سازی تهران , سوله سازی اراک , سوله سازی قزوین , سوله سازی مشهد , سوله سازی تبریز , سوله سازی اصفهان , سوله سازی شیراز , سوله سازی بندرعباس , سوله سازی بوشهر , سوله سازی مازندران , سوله سازی گیلان , سوله سازی رشت , ساخت اسکلت فلزی تهران , فروش اسکلت فلزی تهران , قیمت اسکلت فلزی تهران , ساخت و نصب اسکلت فلزی در تهران , ساخت اسکلت فلزی در تهران , کارخانه ساخت اسکلت فلزی در تهران , بهترین کارخانه ساخت اسکلت فلزی در تهران , کارخانه اسکلت فلزی پیچ و مهره در تهران , کارگاه اسکلت فلزی در تهران , پیمانکار اسکلت فلزی در تهران , تولید کننده اسکلت فلزی در تهران , ساخت اسکلت فلزی ساختمان در تهران , سقف شیبدار در تهران , اجرای سقف شیروانی در تهران , سقف شیروانی در تهران , سقف عرشه فولادی چیست , اجرای سقف عرشه فولادی در تهران , عرشه فولادی چیست , سقف عرشه فولادی در تهران , اجرای سقف عرشه فولادی در تهران , ساخت انواع استراکچر صنعتی در تهران , ساخت استراکچر در تهران , ساخت و نصب استراکچر در تهران , سازنده استراکچر در تهران , جرثقیل سقفی در تهران , سازنده جرثقیل سقفی در تهران , فروش جرثقیل سقفی تهران , نصب جرثقیل سقفی تهران , قیمت جرثقیل سقفی تهران , تولید جرثقیل سقفی تهران , نمایندگی جرثقیل سقفی تهران , بهترین جرثقیل سقفی تهران ,