Address & Contact

Our Address

کرمانشاه

Telephone

▪️ امروزه سبک سازی سقف شیروانی در سازه های مختلف بسیار زیاد مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته است ؛ زیرا سقف شیروانی با سازه های فلزی سنگین کنار رفته و سقف شیروانی سبک با پوشش شینگل جایگزین آنان شده اند.

✅  دو راه برای سبک سازی ساختمان وجود دارد :

▪️ بهره گیری از نقشه های ساختمانی که از کمترین مصالح سنگین و کمترین تعداد ستون استفاده میکنند.
استفاده از مصالح ساختمانی سبک و مدرن که متداول ترین راه است.

✅  آلاچیق چیست

▪️ آلاچیق یک فضای نیمه باز است که دارای سقف می باشد و در محوطه های باز و مکان های مختلف از آن می توان استفاده کرد. لاچیق ها دارای انواع مختلفی هستند و بر اساس سازه انتخابی با طرح های مختلف و متنوعی ساخته و تولید می شوند که از مصالح ساختمانی مانند چوب ، فلز ، شیشه و غیره استفاده می شود و شامل موارد زیر می شود

✅  سوله چیست؟

▪️ به زبان ساده، به سازه‌ای که سقف شیب‌دار داشته باشد، سوله می‌گویند.به طور متداول، از سوله‌ها، برای اسکلت ساختمان، سالن‌های ورزشی، تعمیرگاه و انبارها استفاده می‌شود.

▪️ یکی از تفاوت‌های سوله با سازه این است که قاب‌های مورد استفاده در سوله به صورت شیب‌دار هستند و دهانه‌ سوله نسبت به سازه بزرگ‌تر است.

✅  کانکس چیست ؟

▪️ کانکس در اصل به سازه های پیش ساخته‌ای گفته می‌شوند که در هر نوع شرایط آب و هوایی و برای هر نوع نیازی قابل استفاده است.

✅  سقف شیرواني چیست؟

▪️ به نوعی از سقف ها گفته می شود که حالت سه گوش دارند و اگر از روبرو به آنها نگاه کنیم شیب داشته و به شکل مثلث دیده می‌شود. اینگونه از سقف ها از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار می گرفته اند.

این شیب می تواند کم و یا حتی تند باشد که کمترین آن 15 درجت و بیشترین شیب مربوط به زاویه ی 70 درجه است واین مورد بستگی به سلیقه دارد. اما یکی از مسائل در رابطه با سقف شیروانی این است که ارتفاع و فضای اتاق زیر آن بسیار کم است.

مدل های سقف شیروانی عبارتند از: ورق شیروانی ، یوبوت، تیر دال و انواع دیگری. از عوامل مهم که در ساخت سقف مدنظر است، وزن آن می باشد که با توجه به مواد و متریال به کار رفته در آن متفاوت است.

برای داشتن سقف سبک شیروانی می‌توان از مصالح سبک تر استفاده کرد اما باید توجه داشت که مصالح به کار برده و وزن سقف باید مورد تایید مهندس ها و متخصصان باشد. همچنین بعد از ساخت. باید سالیانه سقف را چه از درون و چه از بیرون آن بررسی کنیم تا در صورت داشتن عیب آن را رفع کنید و از هزینه های سنگین و عیوب بیشتر پیشگیری کنیم.

 مدیریت : محسن فرخی

 

 

 

 

قیمت خرپا سقف شیروانی , قیمت سقف شیروانی گالوانیزه , قیمت نصب شیروانی درکرمانشاه ,  آلاچیق چوب  ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed