سفره عقد الهه ذبحی

🔰طراحی دیزاین و گل آرایی مراسم 
🔰آموزش گل آرایی به صورت تخصصی در نجف آباد 

 

 

 

 

 

 

✨ما ایرانی ها نیز مانند هر فرهنگ دیگری، سنت های عروسی خاص خود را داریم. یکی از این آداب سفره عقد است. سفره ای منحصربفرد که از اقلام نمادین، غذاها و تزیینات بسیاری تشکیل شده است که هر کدام نمایانگر جنبه ای از زندگی جدید زوجین است. سر هر سفره عقد ایرانی آینه ای می نشیند که با یک جفت شمعدان که نماد روشنایی و عمر طولانی است، قرار دارد.

✨شیرینی، میوه، نان، سکه و قرآن نیز وجود دارد که گاهی با دفتر شعر همراه است. با شروع مراسم، چند نفر از اقوام زن روسری یا پارچه ابریشمی بر سر عروس و داماد که در کنار سفره نشسته‌اند می‌گیرند، در حالی که اقوام زن خوشبخت، دو قرص قند خرد می‌کنند.

✳️سبک های سفره عقد و چیدمان آن 

🔺سفره عقد در دو دسته سفره عقد سنتی و سفره عقد مدرن وجود دارد که هر کدام دارای زیبایی های خاص خود هستند و عروس خانمها هم مطابق سلیقه شان یکی از این دو مدل را انتخاب می کنند. گاهی اوقات هم تلفیقی از سفره عقد سنتی و مدرن دیده می شود که مطابق سلیقه برخی از عروس خانمهای مشکل پسند است.

🔺برای انتخاب ظروف در چیدمان سفره سنتی سعی کنید ظروف سفالی و یا ظروف فلزی مانند ظروف نقره ای را انتخاب کنید . ظروف سفالی در مقایسه با ظروف نقره ای بیشتر در دسترس هستند و از طرف دیگر قیمت پایین تری هم دارند. اما در چیدمان مدرن دست شما برای انتخاب ظروف بازتر است. ظروف شیشه ای از قبیل ظروف کریستال، پلی استر، آنتیک و یا ظرف های گیلاسی شکل بزرگ جلوه زیبایی دارند.

🔺بعضی از چیدمان های سفره عقد تلفیقی از سبک سنتی و مدرن است. تنوع زیادی برای این سبک از چیدمان ها وجود دارد. برخی از این سفره ها تنوع رنگ زیادی دارند و برخی ساده و دارای سبک کلاسیک هستند. ظروف و تجهیزات مورد استفاده در این مدل سفره های عقد می‌تواند بسیار متغیر باشد. سفره عقدهای سیلور و نقره‌ای با ظروف پایه بلند یکی از پرطرفدارترین ظرف ها در این مدل‌ سفره های عقد به شمار می‌روند.

✳️گل آرایی 

🌀گل آرایی هنر سازمان دادن به عناصر تزئینی موجود در ذات گل و گیاه به همراه متعلقات آن است؛ به زبان ساده تر تزئین گل ها، کنار هم دیگر را گل آرایی می گویند.

🌀به شرط آنکه گل ها، برگ ها، شاخه ها و دریگر عناصر تزئینی را طوری در کنار هم قرار دهیم که نمای زیبا و جذابی برای گل آرایی هنر سازمان دادن به عناصر تزئینی موجود در ذات گل و گیاه به همراه متعلقات آن است؛ به زبان ساده تر تزئین گل ها، کنار هم دیگر را گل آرایی می گویند.

🌀به شرط آنکه گل ها، برگ ها، شاخه ها و دریگر عناصر تزئینی را طوری در کنار هم قرار دهیم که نمای زیبا و جذابی برای بیننده ایجاد کند و تناسب بین گل ها و برگ ها حفظ شود.بیننده ایجاد کند و تناسب بین گل ها و برگ ها حفظ شود.

به مدیریت:الهه ذبحی

شماره تماس:

09139310967

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سفره عقد الهه ذبحی در اصفهان , سفره عقد الهه ذبحی , اجرای سفره عقد در اصفهان , گل آرایی مراسم در اصفهان , طراحی سفره عقد در اصفهان , دیزاین سفره عقد در اصفهان , آموزش گل آرایی در نجف آباد , گل آرایی در اصفهان , هزینه گل آرایی در اصفهان , هزینه دیزاین سفره عقد در نجف آباد ,