Address & Contact

Our Address

خراسان جنوبی،بیرجند،جمهوری ۲۸،جنب قلعه تاریخی

Telephone

حکاکی و چاپ عکس سنگ قبر علی نژاد

💥بهترین سنگ تراشی بیرجند 

💫با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت ارسال کل کشور

✳️حکاکی روی سنگ مزار

💥از قدیم الایام تا به امروز هنگامی که فردی از این دنیا رفته و به خاک سپرده می‌شود بر روی قبر او نشانی سنگی (سنگ قبر) قرار می‌دهند که بر روی آن نام یا نشانی مخصوص از متوفی به چشم می‌خورد.

💥 در واقع برای تمییز دادن قبرها از یکدیگر، شناسایی و یافتن قبر متوفای مورد نظر پس از گذشت ماه‌ها یا سال‌ها و همچنین برای ایجاد یادبودی برای از یاد نبردن عزیز سفر کرده به دیار باقی و نشان دادن ارج و قرب و احترام به شخصیت آن فرد سنگی توسط خانواده آن شخص بر روی مکانی که در آن دفن گردیده قرار داده می‌شود که بر روی آن نام و نشانی از فرد حک گردیده است.

✳️انواع روش های حکاکی روی سنگ

💫حکاکی به روش سنتی

🔰حکاکی بر روی سنگ قبر به شیوه‌ی سنتی مهارت منحصر به فردی است که باعث خلق اثری بسیار زیبا و مجلل می‌گردد. در این روش شخص متخصص با استفاده از ابزار قلم زنی تصویر و نقش و نگاری که خانواده متوفی برای حک شدن بر روی سنگ مزار مشخص کرده‌اند را از آن‌ها دریافت نموده و بر اساس آن با چکش و ابزار مخصوص نظیر فرز الماس و انواع قلم شروع به قلم زنی و حکاکی می‌کند.

🔰در این روش حکاکی به شکل کاملا عمقی انجام می‌گیرد و پروسه آن به دلیل این‌که کار دستی می‌باشد و ظرافت و دقت بسیاری را طلب می‌کند، زمان بر می‌باشد و هزینه‌ی پرداخت شده برای این کار که هنری ستودنی است، بالاتر خواهد بود.

🔰اگر چه سفارشی و دست ساز بودن سنگ مزار در این شیوه از مزایای این روش به شمار می‌روند اما صرف زمان و هزینه بیشتر و همچنین زیاد بودن مقدار مواد دور ریختنی را می‌توان از معایب این نوع حکاکی روی سنگ قبر دانست.

💫حکاکی روی سنگ قبر به روش سندبلاست

🔰به کار گیری شیوه سندبلاست برای حکاکی طرح و نوشته بر روی سنگ مزار از متداول‌ترین شیوه‌ها می‌باشد. در این روش طرح انتخاب شده توسط خانواده متوفی برای سنگ قبر با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و پرینتر بر روی کاغذی مخصوص همانند کاغذ شبرنگ که از ضخامت کافی برخوردار است، چاپ می‌شود.

🔰سپس کاغذ به دقت بر روی سنگ قبر چسبانده می‌شود و خطوط طرح مورد نظر با ظرافت و توسط دستگاهی مخصوص کنده می‌شوند تا طرح مشخص شود، سپس با استفاده از دستگاه سند بلاست (دستگاهی است که با استفاده از هوای فشرده شده ذرات بسیار ریز شن و ماسه را از طریق یک نازل بر روی سنگ شلیک می‌کند)، آن قسمت از سنگ که مشخص شده فرسایش پیدا کرده و طرح بر روی سنگ مورد نظر حک می‌گردد.

🔰هر چه مدت زمان شلیک ماسه به سطح سنگ بیشتر باشد برش عمیق‌تری ایجاد می‌گردد. این روش برای طرح‌هایی با جزئیات بیشتر مناسب‌تر است چرا که در این روش خطای انسان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

💫حکاکی لیزری روی سنگ قبر مزار

🔰با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌هایی ابداع شدند که با استفاده از لیزر طرح، نوشته و تصویر را به شکلی کاملا دقیق بر روی سنگ قبر که ممکن است سنگ گرانیت، مرمر، مرمریت یا هر نوع سنگ مناسب دیگر باشد، حک می‌کنند.

🔰در واقع با به کار گیری این روش تصویر (چهره یا هر نوع تصویر دیگر) و نوشته مورد نظر هر چقدر که پیچیده بوده و از ظرافت و جزئیات بالاتری برخوردار باشد قابلیت حک شدن بر روی سنگ را دارد.

🔰شیوه کار دستگاه لیزری به این شکل است که نخست اسکنی از طرح مورد نظر برای سنگ قبر متوفی گرفته می‌شود بعد از آن طرح مورد نظر در نرم افزار دو بعدی اجرا می‌گردد و در آخر و پس از انجام کارهای مختلف بر روی آن به واسطه نرم افزار روی سنگ قبر حک می‌گردد.

🔰در این نوع حکاکی سنگ قبر، عمق ایجاد شده بر روی سنگ حداکثر یک میلیمتر است.از مزایای حکاکی با استفاده از دستگاه لیزر می‌توان به هزینه مناسب، ظرافت و دقت زیاد، حک در اعماق مختلف، حکاکی آسان اشاره نمود.

✳️چاپ عکس روی سنگ مزار

🔺چاپ عکس روی سنگ مزار بصورت تمام رنگی از جمله خدمات خاص و متفاوت چاپی می باشد.در گذشته امکان چاپ نقش و نگار و تصاویر رنگی بر روی سنگ مزار امکان پذیر نبود و تنها امکان نقاشی و حکاکی تصاویر بسیارساده بصورت دستی یا با استفاده از دستگاه حکاکی امکان پذیر بود.

🔺اما امروزه با پیشرفت علم و دانش و تکنولوژِی چاپ دیجیتال و با استفاده از رنگ های مقاوم در برابر دمای 800 تا 1200 درجه سانتیگراد می توان عکس عزیز از دست رفته, آیه های قرآن و یا تصویر دلخواه و مورد نظر خود را بصورت رنگی بر روی کاشی و سرامیک های مختص سنگ مزار چاپ نمود. چاپ عکس رنگی بر روی کاشی سنگ مزار با استفاده از تونرهای مختص چاپ پخت بالا و چاپ کوره ای صورت می گیرد.

 

🔺بدینگونه که عکس یا طرح مورد نظر پس از چاپ بر روی کاغذ مخصوص طی فرایندی خاص از روی کاغذ برداشته شده و در مرحله بعد توسط استادکار ماهر بر روی کاشی مخصوص جایگذاری یا دکور می شود.برای ماندگاری و ثبات رنگ های چاپ شده روی کاشی سنگ قبر در مقابل گرما و سرما و تابش مستقیم نور خورشید و بصورت کلی مادام العمر شدن تصویر چاپ شده , کاشی های چاپ شده در کوره هایی در دمای 1200 درجه سانتیگراد به مدت مشخصی قرار داده می شوند.

🔺در چاپ کاشی سنگ مزار به روش کوره ای تلاش شده است که از بهترین برند رنگ های وارداتی ساخت کشورهای آلمان و ایتالیا استفاده شود که دارای کیفیت چاپ فوق العاده بالایی هستند و طیف رنگی وسیع تری را نسبت به رنگ های متفرقه در چاپ ایجاد نمایند.همچنین از بهترین انواع مواد کتینگ مخصوص چاپ کوره ای و بهترین نوع کاشی های براق مخصوص سنگ مزار بهره برده ایم.

🔺بهترین گزینه در خصوص انتخاب عکس برای چاپ روی کاشی سنگ مزار استفاده از عکس های آتلیه یا عکاسی می باشد که دارای رزولوشون و کیفیت فوق العاده بالایی هستند.

🔺ارسال عکس با کیفیت در چاپ تصویر با کیفیت بالا تاثیر فوق العاده قابل توجهی دارد و هر چه عکس با کیفیت تر باشد کاشی چاپ شده به نسبت پر رنگ تر واضح تر و براق تر خواهد بود. البته در صورتی که عکس با کیفیت در دسترس نباشد همکاران ما عکس ارسالی شما را تا حد امکان ترمیم یا روتوش می کنند.

 

 

 

 

 

 

به مدیریت:آقای علی نژاد

 

 

 

 

 

 

 

 

سنگ تراشی علی نژاد در بیرجند خراسان جنوبی , حکاکی سنگ مزار علی نژاد در بیرجند خراسان جنوبی , حکاکی سنگ مزار در بیرجند , سنگ تراشی علی نژاد در بیرجند , حکاکی سنگ قبر , سنگ تراشی , هزینه سنگ تراشی در بیرجند , هزینه حکاکی سنگ مزار در بیرجند ,