Address & Contact

Our Address

اصفهان ، منطقه صنعتی خوانسار ، فاز یک

شرکت صنایع چیره تولید کننده برتر قطعات محوری خودرو

⚙️بزرگترین تولید کننده قطعات محوری خودرو

⚙️دیسک کاسه انواع خودرو های سبک

⚙️تولید توپی و محور و سیلندر 

نمایندگی های شرکت چیره?

نمایندگی شرکت صنایع چیره در شیراز آقای فرهنگ فرجی  09173145347

نمایندگی شرکت صنایع چیره در بهبهان آقای احمد قوی  09166713014

نمایندگی شرکت صنایع چیره در زنجان آقای شهرام سلیمی  09123415308

نمایندگی بازرگانی توالی پارت در نجف آباد  09369081002

نمایندگی شرکت صنایع چیره در شاهپور قدیم اصفهان آقای خجسته فر  09383024048

نمایندگی شرکت صنایع چیره در تهران کوچه کاوه آقای حلی  09125353781

نمایندگی شرکت صنایع چیره در تهران پاساژ الماس آقای مظفری  09128124075

نمایندگی شرکت صنایع چیره در تهران پاساژ کاشانی آقای حسین زاده  09011396694

نمایندگی شرکت صنایع چیره در قزوین فروشگاه پارت نت  09352412419

نمایندگی شرکت صنایع چیره در قم آقای اسلامی  09123535185

⚡️دیسک ترمز چیست؟

?نام دیگر این قطعه دیسک چرخ است و با توجه محل قرار گیری آن که ما بین چرخ‌ها و لنت ترمز است ظاهری دایره‌ای شکل دارد. این قطعه را از جنس آلومینیوم، فولاد، چدن یا آهن می‌سازند و لنت ترمز با ایجاد اصطکاک بر روی آن‌ها به کمتر شدن سرعت یا توقف کامل اتومبیل کمک می‌کنند. دیسک را توسط چند پیچ به قسمت مربوط به خود بسته‌اند که این کار به سادگی صورت گرفته است. همچنین از دیگر قطعات به کار رفته در این بخش می‌توان به کالیپر ترمز و سیلندر اصلی اشاره کرد.

?درک عملکرد این بخش زیاد هم سخت نیست، هنگامی که پدال ترمز فشرده شود پدهای لنت با دیسک چرخ برخورد می‌کنند و این کار باعث ایجاد اصطکاک و کم شدن سرعت چرخش دیسک ترمز می‌شود. به این ترتیب با کاهش سرعت دیسک ترمز سرعت چرخ‌ها هم کم می‌شود تا در نهایت اتومبیل به توقف کامل برسد.

⚡️سیستم ترمز کاسه ای

⚜️سیستم ترمز کاسه ای بر روی محور عقب خودرو استفاده می شود. این سیستم شامل طبق ثابت محور، دو عدد کفشکی آهنی هلالی شکل، دو عدد لنت، سیلندر چرخ، فنر و مکانیزم خودکار می باشد. لنت ها بر روی کفشکی ها پرچ می شوند و روی طبق ثابت محور نصب می شوند. کاسه ترمز نیز به چرخ متصل می شود. زمانی که راننده خودرو پدال ترمز را فشار می دهد، روغن ترمز با فشار وارد سیلندر چرخ می شود و در نتیجه پیستونها از هم فاصله گرفته و کفشکی ها به طرف کاسه ترمز حرکت می کنند

?دیسک چرخ:

?قطعه ای که ما بین لنت ها قرار می گیرند، که با ایجاد اصطهکاک لنت ها باعث کاهش سرعت می گردد.

?کاسه چرخ:

?قطعه ای کاسه ای شکل که عموما در خودرو های سواری در چرخ های عقب قرار می گیرد.که با کمک لنت های کفشکی باعث کاهش سرعت و نگه داری خودرو می شوند.عمر کاسه و دیسک چرخ بستگی به تعویض به موقع لنت های خودرو دارد.برای افزایش عمر این دو قطعه سعی کنید لنت های خودرو را سر موقع تعویض نمایید.تولید دیسک ها امروزه بیشتر به سمت دیسک های هوا خنک رفته تا دیر تر دیسک ها داغ شوند.و گرفتن ترمز با اطمینان بیشتری اتفاق بیافتد.در داخل دیسک چرخ ها برای حرکت روان تر بلبرینگ قرار می گیرید، تا ایجاد اصطهکاک کم شود.ترمز های دیسکی دارای پیچیدگی بیشتر نسبت با کاسه ای می باشد.که همین امر باعث افزایش وزن این نوع ترمز ها می شود.

 

 

 

 

شرکت صنایع چیره تولید قطعات محوری خودرو در اصفهان , شرکت صنایع چیره , شرکت صنایع چیره در اصفهان  , تولید قطعات محوری خودرو در اصفهان  ,  بزرگترین تولید کننده قطعات محوری خودرو , دیسک کاسه توپی محور سیلندر , دیسک ترمز زانتیا , کاسه چرخ عقب پژو , تولید قطعات خودرو , نمایندگی شرکت صنایع چیره در شیراز , نمایندگی شرکت صنایع چیره در بهبهان , نمایندگی شرکت صنایع چیره در زنجان , نمایندگی بازرگانی توالی پارت , نمایندگی شرکت صنایع چیره در شاهپور قدیم اصفهان , نمایندگی شرکت صنایع چیره در تهران  ,  نمایندگی شرکت صنایع چیره در قزوین , نمایندگی شرکت صنایع چیره در قم ,