Address & Contact

Our Address

اصفهان شهرک صنعتی سجزی سوله های شهرک کارگاهی پلاک ۱۰

Telephone

طراحی و اجرای کلیه خطوط نورد گرم ریخته گری سنگین تراش استکی

🔹🔸 طراحی و ساخت و اجرای کلیه قطعات ریخته گری مداوم ccm شامل اسلایتور یا لرزاننده ، قالب ، نوسان

🔹🔸 طراحی و ساخت و اجرای کلیه خطوط نورد گرم

🔹🔸 ساخت گیربکس

🔹🔸 میلگرد نبشی و کلیه قطعات یدکی گیربکس ها شامل همدور/تراشکاری و کالیبراسیون غلتک ها

🔹🔸 ساخت و تراشکاری تمامی قطعات سنگین

🔹🔸ریخته ‌گری قطعات سنگین یکی از متداول ترین و رایج ترین فعالیت ها در صنعت است. فرایند تولیدی است که در آن معمولاً یک ماده مایع که عموما از فلز مذاب است را در قالبی که حاوی یک حفره توخالی به شکل دلخواه است، ریخته می ‌شود و سپس اجازه می‌ دهند تا طی فرایندهای مختلف سرد شود. قسمت جامد شده نیز به عنوان جسم ریخته گری شده شناخته می شود که برای تکمیل فرآیند از قالب خارج می شود یا در برخی موارد حتی قالب شکسته خواهد شد.

🔹🔸در حقیقت مواد ریخته گری معمولاً از فلزات یا مواد مختلف است که پس از اختلاط دو یا چند جزء با یکدیگر به وجود خواهد آمد. در ریخته گری موارد سنگین اغلب برای ساختن اشکال پیچیده استفاده می شود که در غیر این صورت ساختن آن ها با روش های دیگر دشوار یا غیراقتصادی است. تجهیزات سنگین مانند تخت‌های ماشین ابزار، ملخ‌های کشتی و غیره را می‌توان به‌راحتی و در اندازه‌های مورد نیاز ریخته شود، نه اینکه با اتصال چند قطعه کوچک ساخته شوند. این یک تکه بودن خود عاملی اساسی بر استحکام قطعه خواهد بود.

🔹🔸ریخته گری قطعات سنگین چدنی در قالب ماسه به صورتی است که با استفاده از ماسه به عنوان ماده قالب مشخص می شود. همچنین بیش از 60٪ از تمام ریخته گری فلز از طریق فرآیند ریخته گری شن و ماسه تولید می شود.

🔹🔸قالب های ساخته شده از ماسه نسبتا ارزان هستند و حتی برای استفاده در ریخته گری به اندازه کافی نسوز هستند. علاوه بر ماسه، یک عامل اتصال مناسب که عموما خاک رس است با ماسه مخلوط می شود. این مخلوط معمولاً با آب، اما گاهی اوقات با مواد دیگر مرطوب می شود تا استحکام و انعطاف پذیری خاک رس ایجاد شود و سنگدانه برای قالب گیری مناسب باشد.

🔹🔸ریخته گری قطعات سنگین چدنی در قالب ماسه ای

🔹🔸برای ریخته گری چدن معمولاً از سیستمی قاب ها یا جعبه های قالب به نام فلاسک که حاوی شن و ماسه است، استفاده می شود. حفره های قالب با فشرده کردن شن و ماسه در اطراف مدل هایی به نام الگوها، با کنده کاری مستقیم روی ماسه یا با چاپ سه بعدی ایجاد می شوند.

🔹🔸از طرحی که توسط یک طراح ارائه شده است، یک الگوساز ماهر با استفاده از چوب، فلز یا پلاستیکی، الگوی شی مورد نظر را می سازد. شن و ماسه را می توان آسیاب کرد، جارو کرد یا به شکل قطره درآورد که ابعاد این ذرات بین 0.5 تا 2 میلی متر خواهد بود. چدن مذاب شده که قرار است ریخته ‌گری شود در طول انجماد منقبض می ‌شود و ممکن است به دلیل سرد شدن غیر یکسان، سطحی غیریکنواخت داشته باشد.

🔹🔸بنابراین، الگو باید کمی بزرگتر از محصول نهایی باشد، موردی که عموما با اصطلاح کمک هزینه انقباض در این حوزه شناخته می شود. حالا مدل اصلی خارج گردد. سپس باید تار رو و زیر را جفت کرد تا به خوبی قالب مستحکم شود. حال مواد مذاب را به داخل آن می ریزیم. مسیرهای ورود مایع مذاب شده به داخل حفره قالب، سیستم رانر را تشکیل می ‌دهد و شامل اسپرو، فیدرهای مختلف و دریچه‌های ورودی است که سیستم رانر را به حفره ریخته‌ گری متصل می‌ کند.

🔹🔸گاز و بخار تولید شده در طول ریخته ‌گری با چدن از طریق ماسه‌های نفوذپذیر یا از طریق رایزرها خارج می‌ شوند. علاوه بر الگوها، ماسه ‌ساز می ‌تواند از ابزارهایی نیز برای ایجاد سوراخ‌ ها استفاده کند. سپس کافی است که سوراخ هایی که مذاب از طریق آن ریخته شده به طور کامل بسته شود و پس از انجام این کار و گذر زمان، آرام آرام قالب سرد شده و فرم اصلی به دست خواهد آورد. در مرحله پایانی، عموما با شکستن قالب جسم را از داخل آن خارج کرده و در صورت نیاز برای مراحل پرداخت ارسال خواهد شد.

ماشین کاری، به مجموعه‌ای از روش‌ها گفته می‌شود که به طور کنترل شده‌ای از بلوکی از یک ماده‌ی خام لایه‌برداری می‌کنند تا به شکل و اندازه‌ی مورد نظر درآید. اینکه روش‌های کنترل فرآیند لایه‌برداری می تواند متنوع باشد. به طور نمونه این کنترل می‌تواند توسط انسان یا ماشین انجام شود. ولی به طور کلی همه‌ی این روش‌ها در یک وجه مشترک هستند و آن هم ماده‌برداری از بلوک ماده‌ی اولیه برای رسیدن به قطعه‌ی مطلوب!

🔹🔸 زیرمجموعه‌های ساخت کاهشی (ماشین کاری)

همانطور که گفته شد، ماشین‌کاری یا ساخت کاهشی به مجموعه‌ای از روش‌ها اطلاق می‌شود. حال قصد داریم که شما را با هر کدام از این روش‌ها آشنا کنیم.

تراشکاری (Lathing)

تراشکاری یکی از روش‌های بسیار رایج ساخت کاهشی است که معمولاً برای تراشیدن و شکل‌دادن به قطعات چوبی و فلزی استفاده می‌شود. در تراشکاری اغلب، عملیات ماده‌برداری به شکل دوار انجام می‌پذیرد. تراشکاری به دلیل سرعت بالا و هزینه‌ی کم، به یکی از روش‌های رایج ماشین کاری و به طور کلی ساخت و تولید تبدیل شده است.

فرزکاری (Milling)

فرزکاری هم یکی دیگر از روش‌های بسیار رایج ساخت کاهشی است. ماشین فرز می‌تواند لایه‌برداری را در طی حرکات دوار و یا حرکات خطی انجام دهد. دستگاه یا ماشین فرز مشابه یک دریل خانگی است، با این تفاوت که می‌تواند حداقل در سه محور حرکات دقیق و کنترل‌شده‌ای را انجام دهد. ابزاری از ماشین فرز که با قطعه به طور مستقیم در ارتباط است و عمل ماده‌برداری را انجام می‌دهد تیغه‌ی فرز نام دارد.

سوراخ‌کاری (Drilling)

سوراخ‌کاری روشی آشنا برای همه است. هر کدام از ما که با استفاده از دریل خانگی سوراخی را بر روی دیوار ایجاد کرده ایم، با این روش متداول ساخت کاهشی به خوبی آشنا هستیم. ابزار نهایی و برنده در روش سوراخ‌کاری مته و دستگاهی که مته را می‌گرداند دریل نام دارد. با استفاده از این روش ساخت و تولید می تواند سوراخ‌هایی با مقطع دایره‌ای در اجسام مختلف ایجاد کرد. بازه‌ی موادی که می‌تواند با استفاده از این روش آن‌ها را ماشین کاری کرد بسیار گسترده است.

 

 

مدیریت:آقای فرهاد استکی

09131118113

 

 

 

 

 

 

 

 

ریخته گری قطعات بزرگ , ریخته گری قطعات کوچک , قطعات ریخته گری , ریخته گری قطعات خودرو , ریخته گری کربن استیل ,ساخت قطعات ریخته گری ,