Address & Contact

Our Address

گیلان،رودبار،جنب پارک شهید چمران،جنب رستوران جهانگیری

Telephone

زیتون ذوالفقاری اصل در رودبار

✨فروش محصولات زیتون
🔴گونه‌های متفاوت زیتون:

❇️سابقه چند هزار ساله کاشت درخت زیتون، به وجود انواع مختلف آن قطعیت می‌بخشد. بر اساس برخی برآوردها، وجود بیش از 500 گونه از زیتون در سراسر جهان، آن را به یکی از پرآوازه‌ ترین میوه‌ها تبدیل کرده که در کتاب‌های مذهبی درباره آن نوشته شده و توسط فیلسوفان، شاعران و نویسندگان نیز تحسین شده است.

❇️اگرچه ممکن است این میوه به لحاظ شکل، رنگ و اندازه متفاوت باشد اما خواص زیتون، و مواد مغذی موجود در آن‌ها تفاوتی ندارد و تنها ذائقه و سلیقه افراد در انتخاب نوع آن مؤثر است.

🫒 زیتون سبز: زیتون سبز، شاید معروف ترین نوع در ایران و جهان باشد که در درمان کلسترول و فشار خون، رماتیسم، تب، رفع قولنج، کاهش یبوست و مقابله با کرم معده موثر است.

🫒 زیتون سیاه: زیتونی که بر خلاف تصور، حاصل رسیدن کامل نوع سبز نیست بلکه به صورت ژنتیکی سیاه بوده و برای رشد باید به شرایط آب و هوایی مورد نظر را جهت پرورش آن تامین نمود؛ به همین دلیل در کشور ما قابل کاشت نیست. اسپانیا و ایتالیا از تولیدکنندگان اصلی زیتون سیاه هستند. به لحاظ خواص، خواص زیتون سیاه تفاوتی با سبز ندارد و تنها طعم و بوی قوی‌تر دارد.

🫒 زیتون سیاه فراوری شده: گاهی مواقع به دلیل هزینه زیاد و سود اقتصادی اندک، واردات زیتون سیاه اصل امکان پذیر نیست و به همین دلیل، زیتون سبز را در ترکیب با مواد شیمیایی به رنگ سیاه در می‌آورند که به دلیل فرآوری با ماده های آهن دار، خاصیت زیتون را دارا نیست و بهتر است از مصرف آن به ویژه توسط بانوان باردار، کودکان و افراد بیمار خودداری شود.

🔴خواص زیتون برای سلامتی:

🫒 یک مطالعه روی حیوانات ثابت کرده است که ترکیبات موجود در خواص زیتون پرفایده (به ویژه هیدروکسی تیروزول و تیروزول)، مانع از دست دادن تراکم معدنی استخوان و در نتیجه پوکی استخوان می‌شود. از آنجا که زیتون سیاه حاوی مقادیر زیادی هیدروکسی تیروزول و تیروزول است، تصور می‌شود که رقم سیاه بیشتر از سبز برای استخوان مفید می باشد.

🫒 ویتامین‌ ها وآنتی اکسیدان‌ های موجود در زیتون ممکن است فواید مهمی برای سلامتی داشته باشند. به عنوان مثال، برخی مطالعات نشان داده‌اند که خوردن زیتون ممکن است از پوکی استخوان، که در آن استخوان‌ها شکننده یا ضعیف می‌شوند، محافظت کند.

🔴فراوری (cure) زیتون چگونه است:

🫒 اگر پس از چیده شدن زیتون، آن را در دهان قرار دهید، طعم تلخ و گس آن، ذائقه شما را آزار خواهد داد. ماده شیمیایی اولئوروپئین، موجب تلخی آن می‎شود. برای تلخی‌زدایی زیتون و قابل مصرف شدن آن، باید از طریق فرآوری یا شورکردن عمل کنیم تا پیوندهای بین اولئوروپئین و قندهای موجود در زیتون شکسته شود.

🔴عمر مفید زیتون ‌های فرآوری شده چقدر است؟

🫒 ماندگاری زیتون‌ های کوزه ای باز نشده در آب نمک، 3 سال است. کنسروهای باز نشده به طور معمول به مدت 4 سال در قفسه نگهداری می‌شوند. پس از باز شدن کنسروها، بهتر است آن‌ها را در یخچال نگهداری کرده و ظرف 3 هفته پس از باز شدن و تا زمانی که خاصیت زیتون از بین نرفته، آن را مصرف نمایید.

🔴واقعیت‌ های تغذیه ‌ای خواص زیتون:

❇️هر 100 گرم فواید زیتون و برگ های آن، دارای 114 تا 150 کالری است. به عبارت دیگر، هر 9 عدد زیتون، حدود 60 کالری دارد (اگر وزن متوسط یک زیتون 5 گرم باشد) .

❇️زیتون‌ شامل 75 درصد آب، 11 تا 15 درصد چربی و 4 تا 6 درصد کربوهیدرات و حاوی مقادیر کمی پروتئین هستند.

❇️مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی نیز به شرح زیر در این میوه کوچک وجود دارد:

🔹ویتامین e: یکی از ویتامین هایی که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای انسان بسیار مورد توجه قرار می گیرد.
🔹آهن: یکی از خواص زیتون، که آن را بی نظیر می کند وجود مقادیر قابل توجه از آهن می باشد که برای منتقل کردن اکسیژن مورد استفاده قرار می گیرد.
🔹مس: یکی از ماده هایی که برای پیشگیری از بیماری و عارضه های قلبی مورد استفاده قرار می گیرد.
🔹کلسیم: بسیار مقوی برای سلامت و استحکام استخوان ها می باشد.
🔹سدیم: زیتون به علت آنکه با نمک مزه دار می شود؛ اغلب دارای مقادیر قابل توجه ای از سدیم می باشد.
🔹و بسیاری از آنتی اکسیدان هایی که برای بدن مفید می باشند. از جمله خواص آن شامل: تیروزول، کورستین، هیدروکسی، سید اولئانولیک و مواد مغذی دیگر که برای سلامتی بسیار مفید می باشند.

به مدیریت:داور ذوالفقاری

 

 

 

زیتون , زیتون سبز , زیتون سیاه , انواع زیتون , انواع محصولات زیتون , زیتون پرورده , ترشی زیتون , زیتون کنسروی , قیمت زیتون در رودبار , عرضه محصولات زیتون ذوالفقاری اصل در رودبار گیلان , زیتون ذوالفقاری , خواص زیتون , فروش زیتون در رودبار , روغن زیتون ,