Address & Contact

Our Address

آذربایجان غربی، میاندوآب،کلانشهر ولی عصر،روبه روی،پمپ بنزین احمدیان

Telephone

تولید بسته بندی یونجه ذرت علوفه تفاله سیب چغندر ناصری میاندوآب

✨✨بسته بندی محصولات طبق سفارش مشتری✨✨

✳️خوراک دام چیست؟

💫خوراک دام غذای رشد یا توسعه یافته برای گاو ،گوسفند،طیور و آبزیان است.خوراک های مدرن با انتخاب دقیق و ترکیب مواد مختلف برای ارائه رژیم های غذایی بسیار مغذی تولید می شوند که هم سلامت حیوانات را حفظ می کند.

💫و هم کیفیت محصولات نهایی مانند گوشت، شیر یا تخم مرغ را افزایش می دهد.بهبودهای مداوم در رژیم غذایی حیوانات از تحقیقات، آزمایش ها و تجزیه و تحلیل شیمیایی توسط دانشمندان کشاورزی حاصل شده است.

✳️بهترین خوراک دام 

🔺انتخاب جیره غذایی مناسب و خوراک دام خوب مستقیماً بر کیفیت گوشت در گاوهای پرواری و کیفیت شیر در گاوهای شیری تاثیر می گذارد. خوراکی که هم نیازهای تغذیه ای گاو را تامین کند و هم قیمت مناسبی داشته باشد و علاوه بر آن همیشه در دسترس باشد از مهم ترین ویژگی های بهترین خوراک دام محسوب می شود و کمک می کند تا جیره غذایی گاو مناسب باشد.

🔺برای رشد و بهبود کیفیت گوشت گاوهای پرواری و کیفیت شیر گاوهای شیری به مواد مغذی خاصی و همچنین بهترین خوراک دام نیاز است. بیشتر جیره های غذایی گاو و گوساله از ترکیب نسبت های مختلف یونجه، غلات و مواد معدنی گوناگون تشکیل شده است. اما نسبت مواد تشکیل دهنده خوراک آن ها با هم متفاوت است که در ادامه به بررسی جزئی تر آن می پردازیم.

✳️غذای حیوانات اهلی از چه منابعی تامین می شود؟

🔹🔸حیوانات به طور کلی به مواد مغذی مانند انسان نیاز دارند.

🔹🔸برخی از خوراک‌ها، مانند علف‌های مرتعی، یونجه و محصولات سیلو، و غلات خاص، به‌طور خاص برای حیوانات پرورش می‌یابند.

🔹🔸سایر خوراک ها، مانند تفاله چغندرقند،غلات آبجو و سبوس آناناس

🔹🔸محصولات جانبی هستند که پس از فرآوری محصول غذایی برای استفاده انسانی باقی می مانند.

🔹🔸محصولات غذایی مازاد مانند گندم،سایر غلات،میوه ها،سبزیجات و ریشه نیز ممکن است برای حیوانات تغذیه شود.

✳️بهترین خوراک دام برای گاوهای گوشتی 

💥گاوهای گوشتی برای سلامت و کیفیت گوشت به مواد مغذی گوناگونی احتیاج دارند. اگر تصمیم دارید

💥که برای گاو پرواری خود بهترین خوراک و بهترین جیره غذایی را تهیه کنید، حتماً مواد زیر را در تغذیه آن جای دهید:

🔰پروتئین 

⚡️پروتئین در تغذیه گاو گوشتی نقش بسیار مهمی دارد. این پروتئین عموماً از علوفه، به خصوص از حبوبات، تامین می شود. کنجاله هایی مانند کنجاله پنبه دانه و دانه کتان هم سرشار از پروتئین هستند.

⚡️بعضی از دامداران نیز برای تامین پروتئین گاوهای پروراری خود، مواد معدنی را به عنوان مکمل در جیره غذایی دام قرار می دهند. مواد معدنی حاوی مقدار اضافه تر پروتئین هستند و به خصوص برای گوساله های جوان و در حال رشد بسیار مفید محسوب می شوند.

🔰مواد معدنی 

⚡️گاوهای پرواری به کلسیم، فسفر، پتاسیم و نمک به عنوان مواد معدنی اصلی نیاز دارند.از سوی دیگر وجود مقدار کمی ید، مس، کبالت، روی و سلنیوم نیز در رژیم غذایی آن ها مهم و ضروری است. استفاده از بلوک های معدنی برای گاو گوشتی کمک می کند تا گاو به دلیل طعم خوب بلوک ها، آن ها را لیس بزند و به این ترتیب مواد معدنی و نمکی مورد نیاز خود را تامین کند.

🔰ویتامین ها 

⚡️باکتری های موجود در شکمبه گاو ویتامین K و ویتامین B مورد نیاز بدن گاو را تامین می کنند.اما برای حفظ سلامت گله دام، گاوهای گوشتی نیاز به مقدار زیادی ویتامین های A ،D و E نیز دارند.گاوهایی که به تازگی از شیر گرفته شده اند و گاوهایی که در مسافت های طولانی حمل و نقل دچار اضطراب می شوند، نیاز به کمی ویتامین ب در جیره غذایی خود دارند.

🔰یونجه خشک 

⚡️گاوهای شیری برای بالا بودن کیفیت شیر و چرب بودن آن به یونجه های تازه و سبز نیاز دارند کهسرشار از پروتئین است. خواص یونجه برای گاوهای شیری بسیار زیاد است. اما یونجه تازه برای گاو گوشتی انتخاب مناسبی نیست و باعث نفخ، اسهال و دیگر مشکلات گوارشی می شود.یونجه خشک به دلیل داشتن میزان بالای پروتئین به بهبود کیفیت گوشت گاو کمک می کند.

🔰آب 

⚡️مهم ترین مادّه ای که باید در جیره خوب خوراک گاو گوشتی قرار بگیرد آب است. گاوها برای تغذیه بهتر نیاز به آب تازه و تمیز دارند. در هوای سرد، نیاز گاو به آب کاهش می یابد اما در فصل گرما گاوهای گوشتی نیاز بیشتری به آب تازه و تمیز دارند. بهترین خوراک دام گوشتی می تواند شامل کنسانتره هایی باشد که برای دام پرواری تهیه و فرموله شده است.

به مدیریت:منصور ناصری
09153382396

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خرید فروش انواع خوراک دام ناصری در میاندوآب , فروش انواع خوراک دام در میاندوآب , خرید انواع خوراک دام در میاندوآب , خوراک دام ناصری , تولید چغندر در میاندوآب , بسته بندی چغندر در میاندوآب , تولید یونجه در میاندوآب , بسته بندی یونجه در میاندوآب , بسته بندی ذرت در میاندوآب , تولید ذرت در میاندوآب ,