Address & Contact

Our Address

رشت، سبزه میدان، بیستون، روبروی پاساژ بیستون

موسسه خیریه حضرت قائم

شماره کارت موسسه خیریه حضرت قائم

6037 9979 5043 4754

🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸

خداوند منان را شاکریم که به ما نعمت قدردانی و تقدیر از عزیزانی را ارزانی فرموده که همواره با عزمی راسخ درجهت پیشبرد اهداف متعالی خود ومسیولیت پذیری در جایگاه خدمت رسانی به هموطنان ارجمند به شایستگی تلاش میکنند.درود خداوند بر شما که محبت و اخلاص را با تلاش بی نظیر خود به تصویر می‌کشید.در همین راستا برخود لازم می‌دانیم از تلاش و کوشش شما صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم .امید است در سایه عنایات ایزد منان موفق و موید باشید .
با تشکر مدیریت مرکز نیکوکاری حضرت قائم (ع)
✳️موسسه ی خیریه چیست؟

🔺از آنجایی که قالب مشکل نیازمندان ارزاق و تامین سبد غذایی می باشد، موسسات خیریه با هدف تامین کمک هزینه های زندگی و معیشتی خانوار مانند خوراک و پوشاک شروع به فعالیت نمودند اما در ادامه ی مسیر با توجه به تکثیر نیازهای جامعه مانند درمان و مسکن، این موارد را نیز به سبد های حمایتی افزودند.

🔺اما از آنجا که مدتی پس از شروع فعالیت به این نتیجه رسیدند که بیشتر اقشار آسیبپ پذیر و نیازمند جامعه را قشر زنان سرپرست خانوار و یا زنان بد سرپرست تشکیل می دهند، بنابراین با تمرکز بر کمک به این خانواده ها به فعالیت ادامه دادند.

🔺موسسه خیریه نوعی از کسب و کار است که معمولا نهادی مردمی می باشد و به طور غیر انتفاعی در جهت رسیدگی به مشکلات مختلف فعالیت می نماید. به طور کلی این نوع از کسب و کار به یک موسسه خیریه و یا یک بنیاد که ممکن است به شکل دولتی و یا خصوصی فعالیت نماید، اشاره می کند.

🔺به بیان دیگر می توان گفت موسسه های خیریه از جمله بنیادهایی هستند که وظیفه اصلی آنها کمک به مردم و انجام کارهای بشردوستانه است. این موسسات به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و به بسیاری از خانواده های نیازمند در زمینه های مختلف یاری می رسانند.

✳️وظایف موسسات 

💎همانطور که اشاره شد، این بنیادها به کمک و یاری هموطنان و افراد نیازمند می پردازند. حیطه فعالیت و وظایف این موسسات گسترده است. اما برای راهنمایی و آگاهی بیشتر، به بررسی وظایف این کسب و کارها می پردازیم.

✳️وظایف اداره امور خیرین و موسسات خیریه 

🔰به طور کلی همه موسه های خیریه از وظایف زیادی برخوردار می باشند که در ادامه به برخی از آن اشاره می نماییم.

۱. بسیج منابع از طریق خیرین برای انجام پروژه های دارای اولویت منطقه

۲. توانمند سازی و ارتقای مهارت اعضای هیئت علمی و کارشناسان جهت مواجهه با خیریه ها و خیرین استان

۳. فرهنگ سازی جهت تبیین مقوله کار خیر در استان و ارزش گذاری بر مؤلفه مشارکت مردمی

۴. تعامل سازنده با خیرین و استفاده حداکثری از توان ایشان و سایر مؤسسات خیریه

۵. مستندسازی و انتشارات

🔰همانطور که اشاره شد، این بنیادها به کمک و یاری هموطنان و افراد نیازمند می پردازند. حیطه فعالیت و وظایف این موسسات گسترده می باشد. اما برای راهنمایی و آگاهی بیشتر، به بررسی وظایف این کسب و کارها می پردازیم.

💫تامین هزینه های درمانی 

🔸🔹یکی از وظایف موسسات خیریه، در راستای کمک به خانواده های نیازمند است. در طول تاریخ، همواره مردمانی وجود داشته اند که در تامین هزینه های خود و خانوده به مشکل برخورده اند. این بنیادها با انجام کارهای خیرخواهانه، بخشی از مشکلات این خانواده ها را برطرف می کنند.

🔸🔹به عنوان مثال، یکی از هزینه هایی که دغدغه بیشتر این دسته از خانوده ها به شمار می آید، مربوط به درمان و هزینه های پزشکی است.اغلب موسسات خیریه، خانواده های نیازمند را در این امر یاری می کنند.

💫تامین حقوق ماهانه خانواده های نیازمند

🔸🔹کمک مالی به خانواده و افراد نیازمند در راستای اهداف خیرخواهانه این موسسات انجام می شوند. به عنوان مثال، در بعضی از مواقع، خانواده های نیازمندی که سرپرست آن مادر خانواده است، در تامین منابع مالی خود دچار مشکل جدی می شوند. همچنین، در خانواده هایی که سرپرست خانواده قادر به کار و کسب درآمد نیست، این کمک ها موجب بهتر شدن اوضاع زندگی آنها می شود.

💫تامین هزینه های کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست 

🔸🔹یکی دیگر از وظایف موسسات خیریه در رابطه با کمک به کودکان و جوانان است. این بنیادها برای بهبود زندگی و شادی این کودکان، کارهای زیادی را انجام می دهند. تامین بخشی از هزینه ها، برگزاری جشن و تهیه هدیه در مناسبات خاص، از جمله مواردی است که این موسسات برای کودکان انجام می دهند.

💫فراهم کردن شرایط وام بدون بهره برای خانواده های نیازمند 

🔸🔹همه ما تا به حال داستان زندگی افراد نیازمند را از نزدیک دیده ایم یا شنیده ایم. بسیاری از افراد هستند که در تامین هزینه های خود دچار مشکل می شوند و نیاز به وام دارند. به عنوان مثال، برخی از خانواده های نیازمند در تهیه جهیزیه یا برگزاری مراسم عروسی فرزندان خود دچار مشکل می شوند. در این مواقع، موسسات خیریه در تامین وام بدون بهره به این دسته از خانواده ها کمک می کنند.

💫تامین هزینه های تحصیلی کودکان 

🔸🔹بسیاری از خانواده های نیازمند در تامین هزینه های تحصیلی کودکان به مشکل بر می خورند. یکی دیگر از کمک های خیرخواهانه این موسسات، در رابطه با تحصیل کودکان است. در بسیاری از مواقع، فرزندان این خانواده ها با وجود علاقه بسیار به درس و مدرسه، ترک تحصیل می کنند؛ زیرا خانواده آنها توانایی تامین هزینه های آنان را ندارند. موسسات خیریه با کمک مالی به این خانواده ها، از ترک تحصیل این کودکان جلوگیری می کنند.

💫تامین هزینه های مجلس ترحیم 

🔸🔹عدم توانایی مالی در تمام جنبه های زندگی، تاثیر گذار است. بسیاری از خانواده های نیازمند در تامین هزینه هایی که در زمان ترحیم یکی از اعضای خانواده پیش می آید، به مشکل بر می خورند. برخی از موسسه های خیریه افراد نیازمند را در این زمینه نیز کمک می کنند و به آنها در برگزاری مجلس ترحیم، یاری می رسانند.

💫کمک به مردم آسیب دیده 

🔸🔹افراد زیادی ممکن است تمام لوازم زندگی خود را در اثر زلزله، سیل، آتش سوزی و غیره از دست داده باشند و دیگر سرمایه ای برای ادامه زندگی یا برپایی کسب و کار جدید نداشته باشند. برخی از موسسات خیریه در این مواقع نیز به یاری مردم می شتابند. کمک مالی به این افراد، در بازسازی خانه یا محل کار خود از جمله کارهایی است که این کسب و کارها انجام می دهند.

💫کمک به معلولان و سالمندان 

🔸🔹بسیاری از افراد به دلایل مختلف در مراکز گوناگونی نگهداری می شوند. کمک به معلولان و سالمندان و تامین هزینه های آنها از جمله کارهایی است که توسط این موسسات انجام می شود. علاوه بر آن، فعالیت های غیر مادی، جهت بهبود روحیه این افراد مانند برگزاری جشن و تهیه هدایا، از جمله فعالیت هایی است که در این گونه از بنیادها، انجام می شود.

💫 منظور از فعالیت های اقتصادی موسسه خیریه چیست؟

🔸🔹 همانطور که گفته شد بیماری سرطان یکی از مشکلاتی است که می تواند دغدغه های زیادی را در افراد به وجود آورد. به طور مثال افرادی که سرپرست خانواده هستند، پس از ابتلا به این بیماری، توانایی کار و کسب درآمد را نخواهند داشت.از آنجایی که هزینه های درمان این بیماری بسیار بالا می باشد، سبب ایجاد دغدغه در فرد شده و او را از ادامه درمان باز می دارد. چرا که بودجه کافی برای تامین زندگی خود را ندارند. به طور کلی ممکن است بسیاری از افراد در هر موقعیتی که هستند، توانایی مالی برای درمان خود نداشته باشند و همین امر سبب ایجاد مشکلات بیشتر مانند تنش و استرس در آنها خواهد شد.

🔸🔹 موسسه خیریه در این مواقع به این افراد در زمینه های اقتصادی کمک می کنند که بتوانند درمان خود را به طور کامل پشت سر بگذارند و در روند بهبودی قرار گیرند. آنها پیش از هر زمان دیگر نیاز به حمایت دارند. به همین جهت موسسه ها به کمک افراد خیر سعی بر آن دارند که مشکلات را تا حد امکان برطرف کنند. با رفع مشکلات اقتصادی آنها می توانند با انگیزه و روحیه بالاتری، روند درمان خود را ادامه دهند.

💫منظور از حوزه فعالیت روانشناسی موسسه خیریه چیست؟

🔸🔹 اغلب افرادی که متوجه بیماری خود می شوند به طور کلی روحیه خود را می بازند. در واقع از مسیر و روند عادی زندگی خود خارج می شوند و همواره تنش و استرس همراه آنها است. تحقیقات نشان داده است افرادی که با تنش و استرس درمان خود را انجام می دهند، بهبودی چندانی را مشاهده نمی کنند.به همین جهت انجمن حمایت از بیماران سرطانی با انجام مشاوره های متعدد سعی بر این دارند که تنش و استرس را از بیماران دور کند که بتوانند با روحیه بالاتری درمان خود را انجام دهند. افرادی که با تنش و استرس مواجه می شوند، این انرژی و افکار منفی را به خانواده و دوستان خود نیز انتقال می دهند.

🔸🔹 این تنش ها در نهایت می تواند در روند درمان بسیار موثر واقع شود. موسسه خیریه با افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند، همکاری می کنند که بتوانند این افکار را به سمت و سویی مثبت هدایت کنند. علاوه بر این آموزش هایی برای بیمار در نظر گرفته شده که آنها بتوانند به نوعی احساسات خود را ابراز کنند. به طور کلی آموزش هایی مانند فعالیت های هنری را به بیماران می آموزند که آنها در حین درمان احساس بهتری داشته باشند.

💫 فعالیت های موسسه خیریه و تاثیر آن در جامعه به چه صورتی است؟

🔸🔹 بسیاری از افراد خیر علاقمند به کمک به افراد نیازمند می باشند اما آنها دسترسی به این افراد را ندارند. گاهی اوقات مجموعه هایی شکل می گیرند و با هدف کمک به افراد نیازمندان مبلغ هایی را دریافت می کنند. اما در حقیقت نمی توان به آنها اطمینان داشت. چرا که مجوز های لازم را در این زمینه ندارند.با تاسیس خیریه هایی که مجوز رسمی دارند، فعالیت هایی در خصوص کمک به افراد نیازمند انجام می دهند. آنها می توانند زمینه ای را فراهم کنند که افراد خیر و نیکوکار کمک های خود را به دست آنها برسانند. موسسه های خیریه مسلماً امانتدار های خوبی می باشند و مبالغ و کمک های مردم را در راه درستی هزینه خواهند کرد.

🔸🔹 با چنین یاری رسانی هایی می توان بسیاری از مشکلات را در جامعه برطرف نمود. علاوه بر این موارد هنگامی که چنین موسساتی جهت کمک به افراد نیازمند وجود داشته باشد، قطعاً هیچ جای کشور ناامیدی وجود نخواهد داشت و همه با امید و انگیزه با مشکلات خود روبرو می شوند. در نهایت این روند سبب می شود که ما جامعه ای سلامت برای خود و فرزندانمان بسازیم .در نتیجه، موسسه خیریه یا انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند تا بتوانند افراد مبتلا به سرطان را از نظر جسمانی و روحی حمایت کنند. این افراد بیش از هر چیز دیگری به حمایت خیرین نیاز دارند.

🔸🔹 به طور کلی موسسه خیریه با انجام فعالیت هایی مانند فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، روانشناسی، آموزش و بسیاری از موارد دیگر در بهبود افراد نقش بسیار مهمی داشته است. موسسه جهت آن که بتواند افراد بیشتری را تحت حمایت خود قرار دهد با فروش استند تسلیت و تاج گل مبالغ دریافتی آن را صرف بیماران می کند. همچنین انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با کمک سایر افراد می توانند فعالیت های خود را گسترش دهند.

به مدیریت:علی اصغری

 

 

 

 

موسسه خیریه حضرت قائم عج در رشت , موسسه خیریه حضرت قائم , خیریه حضرت قائم, بهترین خیریه در رشت , موسسه خیریه اصغری , آدرس موسسه خیریه حضرت قائم در رشت , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed