نهالستان تک نگین سلیمی

✨نهالستان تک نگین آذربایجان 

✨به دنیای رنگارنگ میوه ها خوش اومدین  

✨بهترین ها رو با نهالستان تک نگین آذربایجان تجربه کنید 

✨تولید فروش انواع نهال های مثمر و غیر مثمر 

✨تولید انواع مختلف گردو پیوندی چندلر ..فرنور..فرانکت با کیفیت عالی وقیمت مناسب  

✨گردوهای بذری ژنوتیپ برتر 

✨تخم مرغی.. کوپه ای ..کانادایی..گردو پکان گرم سیری 

✨ارقام نهال های انگور ایرانی وخراجی 

🔹🔸نهالی با کیفیت بالا و قیمت مناسب 
🔹🔸نهال های زود بازده وضمانتی  
🔹🔸نهال های شناسه دار وبا لیبر 
🔹🔸نهال های دیر گل وپر بار  
🔹🔸نهال های سال اول باردهی 

✨با تخفیف ویژه وکیفیت بالا  

✨نهالستان تک نگین آذربایجان  

✨بزرگترین تولید کننده انواع نهال های اصلاح شده وپیوندی در شمال غرب کشور  

✨زیر نظر مهندسین و کارشناسان استان 

✨ارسال نهال به صورت عمده و خرده به تمام نقاط کشور با بهترین کیفیت و بسته بندی استاندارد 

جهت اطلاع بیشتر و سفارش با ما در ارتباط باشید
09144813878📞
09307154045📞

✳️نهالستان چیست؟

نهالستان به مکانی گفته میشود که حداقل به مدت چند سال متوالی با توجه بـه منـابع آب و خـاک و شـرایط آب وهوایی که دارای اقلیم مناسب برای تولید و تکثیر نهال و اندامهای تکثیـری سـالم و اصـیل کـه منطبـق بـا ضـوابط قرنطینه ای است مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

✳️یک نهال استاندارد بایستی ویژگی‌‌‌های خاصی داشته باشد. نهال باید دارای بالاترین کیفیت باشد. هنگام خرید نهال به نکات اشاره شده در زیر توجه داشته باشید:

۱-برای خرید نهال مورد نیاز خود، دقت کامل داشته باشید و نهال‌‌‌های مرغوب و مطمئن را از نهالستان‌‌‌های دارای مجوز تهیه کنید. (نهال هایی که به روش سنتی کشت می‌شوند و در دکه‌ها و حاشیه خیابان‌ها فروخته می‌شوند، شناسنامه نداشته و سلامت و اصیل بودن آنها، بررسی و تأیید نشده است.)

۲- کاشت نهال در زمین اصلی با انجام امور ذیل ازسالم بودن گیاه مطمئن گردید:

الف)ریشه‌ها: دچار پیچ خوردگی، تابخوردگی و گره خورده نباشند، ریشه‌ها را از نظر سوختگی، سرما زدگی، پوسیدگی و یا بیماری مورد بررسی قرار گیرند

ب) اندام هوایی: پوست نهال صدمه ندیده باشد، آلوده به بیماری و حشرات نباشد و نهال‌ها سالم با الگو‌‌‌های رشد طبیعی و پربنیه و خوب باشند.

ج)نهال انتخابی باید پرریشه و چند شاخه بوده و ظاهری صاف و کشیده داشته باشد. نهالی که چند شاخه باشد، بهتر و زودتر بار می‌دهد.

۳-نهال پیوندی باید دارای پایه و پیوندک مشخص باشد. عدم تطابق پایه و پیوندک نهالی نامتناسب را به‌وجود آورده و از بین رفتن آن را در پی خواهد داشت.

۴-از نظر سن نهال پیوندی باید یکساله (از زمان پیوند) و یا دو ساله (از زمان کاشت بذر در خزانه) سن داشته باشد. نهال‌‌‌های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال‌‌‌های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند ولی گاهی برای واکاری درختان خشکیده در باغ احداث شده می‌توان از نهال‌‌‌های دو ساله نیز استفاده نمود.

۵- جوانه‌‌‌های روی تنه نهال به خصوص در دوسوم قسمت پایین تنه نهال بایستی سالم و قوی باشد تا بتواند پس از کاشت نهال در زمین اصلی و سربرداری آن شروع به فعالیت کرده و تعداد شاخه‌‌‌های لازم را در جهات مختلف تنها درخت تولید کند. معمولاً در نهال‌‌‌های مسن جوانه‌‌‌های قسمت پایین تنها نهال این حالت خود را از دست داده و پا به اصطلاح کور شده که باید از خرید آنها خودداری شود.

۶-نهال پیوندی باید ساقه ای عمودی داشته باشد و از محل پیوند به طور مستقیم به طرف بالا رشد کرده باشد و گره یا زاویه ای با پایه پیدا نکرده باشد به عبارت دیگر تنها نهال نسبت به سطح زمین عمود باشد.

۷-همچنین نهال مرغوب نهالی عاری از هرگونه آفت، بیماری، نماتد و علف‌های هرز انگل می‌باشد و از هر نظر مورد تأیید کمیته فنی نظارت بر تهیه و توزیع نهال سازمان جهادکشاورزی بوده و دارای گواهی سلامت و بهداشت و کنترل کیفیت باشد.

باید توجه داشت که باغی که نهال سالم وبه دور از آلودگیها و بیماریها در آن کاشته شده باشد کود و سموم کمتری را نیاز دارد و مشکلاتش کمتر است. پس سعی کنیم با انتخاب نهال سالم و اصیل و رعایت مسائل فنی در احداث باغ، درآمد بیشتری را کسب کرده و دوره برگشت سرمایه خود را کوتاه تر کنیم.

به مدیریت:سلیمی

 

نهال زرد آلو پرتقالی موجود در نهالستان

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

ارقام گلابی موجود در نهالستان

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

تولید و فروش انواع نهال های اصلاح شده و پیوندی

 

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

ارقام موجود نهال شلیل

 

 

 

نهالستان تک نگین سلیمی در آذربایجان غربی , نهالستان تک نگین , نهالستان تک نگین سلیمی , نهالستان تک نگین در آذربایجان غربی , نهالستان تک نگین در میاندوآب , بهترین نهالستان در میاندوآب , نهالستان سلیمی , قیمت نهال در میاندوآب ,