Address & Contact

Our Address

لرستان،دشت الشتر

Telephone

شرکت نازنین دشت الشتر

شرکت نازنین دشت الشتر با سابقه 18 سال تولید انواع نهالهای مثمر و غیر مثمر و کسب افتخارات معتدد (تولید کننده نمونه، فن آفرین برتر، کارآفرین برتر و غیره) در حال حاضر به طور اختصاصی اقدام به تولید انواع انبوه نهال گردوی پیوندی از ارقام خوب خارجی (چندلر، فرنور، پدرو، هارتلی، فرانکت، روند و غیره) و ایرانی (Z63، دماوند و ژنوتیپهای برتر) نموده که در حال حاضر آماده عرضه 20 هزار اصله نهال گردوی پیوندی از ارقام فوق برای کشاورزانی که قصد احداث باغات مدرن را دارند، میباشد.

✳️بهترین نهال گردو در لرستان 

🔰از آنجایی که درخت گردو ذاتا درختی دوستدار سرما می باشد و در مناطق سرد و کوهستانی می تواند رشد بیشتری داشته باشد، استان لرستان با دارا بودن آب وهوای مناسب، جزء بهترین مناطق برای کشت و احداث باغات درخت گردو می باشد.

🔰نهال های گردو تنوع بسیاری دارند و بر اساس آب، هوا و زمین محل کشت، نوع ارقام مناسب برای کشت می تواند متفاوت باشد. 4 نهال گردوی زیرا را می توان از بهترین خرید نهال گردو در لرستان نام برد:

🔺نهال گردو چندلر،
🔺نهال گردو فرنور،
🔺نهال گردو ژنوتیپ آریا،
🔺و نهال گردو تویسرکان بهترین نهال گردو در لرستان می باشد.

✳️نهالستان چیست؟

🔰نهالستان به مکانی گفته میشود که حداقل به مدت چند سال متوالی با توجه بـه منـابع آب و خـاک و شـرایط آب وهوایی که دارای اقلیم مناسب برای تولید و تکثیر نهال و اندامهای تکثیـری سـالم و اصـیل کـه منطبـق بـا ضـوابط قرنطینه ای است مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

✳️یک نهال استاندارد بایستی ویژگی‌‌‌های خاصی داشته باشد. نهال باید دارای بالاترین کیفیت باشد. هنگام خرید نهال به نکات اشاره شده در زیر توجه داشته باشید:

🔹🔸برای خرید نهال مورد نیاز خود، دقت کامل داشته باشید و نهال‌‌‌های مرغوب و مطمئن را از نهالستان‌‌‌های دارای مجوز تهیه کنید. (نهال هایی که به روش سنتی کشت می‌شوند و در دکه‌ها و حاشیه خیابان‌ها فروخته می‌شوند، شناسنامه نداشته و سلامت و اصیل بودن آنها، بررسی و تأیید نشده است.)

🔹🔸کاشت نهال در زمین اصلی با انجام امور ذیل ازسالم بودن گیاه مطمئن گردید:

الف)ریشه‌ها: دچار پیچ خوردگی، تابخوردگی و گره خورده نباشند، ریشه‌ها را از نظر سوختگی، سرما زدگی، پوسیدگی و یا بیماری مورد بررسی قرار گیرند

ب) اندام هوایی: پوست نهال صدمه ندیده باشد، آلوده به بیماری و حشرات نباشد و نهال‌ها سالم با الگو‌‌‌های رشد طبیعی و پربنیه و خوب باشند.

ج)نهال انتخابی باید پرریشه و چند شاخه بوده و ظاهری صاف و کشیده داشته باشد. نهالی که چند شاخه باشد، بهتر و زودتر بار می‌دهد.

🔹🔸نهال پیوندی باید دارای پایه و پیوندک مشخص باشد. عدم تطابق پایه و پیوندک نهالی نامتناسب را به‌وجود آورده و از بین رفتن آن را در پی خواهد داشت.

🔹🔸از نظر سن نهال پیوندی باید یکساله (از زمان پیوند) و یا دو ساله (از زمان کاشت بذر در خزانه) سن داشته باشد. نهال‌‌‌های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال‌‌‌های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند ولی گاهی برای واکاری درختان خشکیده در باغ احداث شده می‌توان از نهال‌‌‌های دو ساله نیز استفاده نمود.

🔹🔸جوانه‌‌‌های روی تنه نهال به خصوص در دوسوم قسمت پایین تنه نهال بایستی سالم و قوی باشد تا بتواند پس از کاشت نهال در زمین اصلی و سربرداری آن شروع به فعالیت کرده و تعداد شاخه‌‌‌های لازم را در جهات مختلف تنها درخت تولید کند. معمولاً در نهال‌‌‌های مسن جوانه‌‌‌های قسمت پایین تنها نهال این حالت خود را از دست داده و پا به اصطلاح کور شده که باید از خرید آنها خودداری شود.

🔹🔸نهال پیوندی باید ساقه ای عمودی داشته باشد و از محل پیوند به طور مستقیم به طرف بالا رشد کرده باشد و گره یا زاویه ای با پایه پیدا نکرده باشد به عبارت دیگر تنها نهال نسبت به سطح زمین عمود باشد.

🔹🔸همچنین نهال مرغوب نهالی عاری از هرگونه آفت، بیماری، نماتد و علف‌های هرز انگل می‌باشد و از هر نظر مورد تأیید کمیته فنی نظارت بر تهیه و توزیع نهال سازمان جهادکشاورزی بوده و دارای گواهی سلامت و بهداشت و کنترل کیفیت باشد.

🔹🔸باید توجه داشت که باغی که نهال سالم وبه دور از آلودگیها و بیماریها در آن کاشته شده باشد کود و سموم کمتری را نیاز دارد و مشکلاتش کمتر است. پس سعی کنیم با انتخاب نهال سالم و اصیل و رعایت مسائل فنی در احداث باغ، درآمد بیشتری را کسب کرده و دوره برگشت سرمایه خود را کوتاه تر کنیم.

به مدیریت:مهندس محمدی

باردهی گردوی ژنوتیپ نهالستان نازنین

 

 

نهالستان گردوی پیوندی نازنین در لرستان , شرکت نازنین دشت الشتر , نهالستان گردوی پیوندی در الشتر , نهالستان گردوی پیوندی نازنین , نهالستان گردوی نازنین , قیمت نهال گردو در الشتر , بهترین نهالستان گردو در الشتر , قیمت گردو در الشتر لرستان , خرید نهال گردو در الشتر , فروش نهال گردو در الشتر , شماره تماس نهالستان نازنین , آدرس نهالستان نازنین , هال , گردوی پیوندی , نهالستان گردوی پیوندی , رقم , چندلر , فرنور , پدرو فرانکت , هاوارد , اذربایجان , خوی , میاندوآب , ژنوتیپ , برتر , خارجی , پربار , لرستان , الشتر , کرج , دیربرگده , مقاوم به سرما , نازنین1 , نازنین2 , مغزسفید , پوست کاغذی ,