Address & Contact

Our Address

کرج، گلشهر، بلوار هوشیار، بلوار شهید ایرانی، بین کوچه مفتح و حسینی، ادویه جات گل خوشبو

کارگاه بسته بندی ادویه جات گل خوشبو 

🍀 انواع ادویه جات برگزیده و درجه یک از بهترین مواد اولیه🍀

🌸 زعفران🌸

🍀 هل و پودر هل
🍀 ادویه جات بصورت بسته بندی
🍀 فروش بصورت عمده و تک

🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

شرکت ادویه جات گل خوشبو به تعدادی نیروی ویزیتور حضوری در کرج و شهرستان ها نیازمند است 
لطفا جهت هماهنگی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید : 
09197559548
09107559548

🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

غذاها بدون ادویه ها طعم و مزه ای ندارند. ادویه ها علاوه بر خوش طعم تر کردن غذاها، به عنوان نگهدارنده مواد غذایی هم مورد استفاده قرار می گیرند و همین طور خواص دارویی گسترده ای دارند.

🍀 چه طور ادویه های تان را نگهداری کنید؟

ادویه‌ هایی که اغلب استفاده می ‌کنید را در ظروف شیشه ‌ای مات یا قوطی؛ و ‌در یک کابینت تاریک نگهداری کنید. ادویه هایی که مرتب استفاده نمی کنید را می توانید در ظروف در بسته در فریزر نگهداری کنید. (یادتان باشد که ادویه های یخ زده را قبل از باز کردن به دمای اتاق برسانید تا از غلیظ شدن آن ها جلوگیری شود.) روی ادویه ها تاریخ خریدشان را برچسب بزنید و هر چند ماه یک بار آن ها را بو کنید تا مطمئن شوید که هنوز معطر هستند.

🍀 لیست انواع ادویه جات

🍀 هل سبز: به این ادویه در هند، یعنی کشور مبدأ آن، «ملکه ادویه جات» گفته می شود. هل دارای طعمی قوی و تند است و با این حال می توان از آن برای افزایش طعم های شیرین استفاده کرد. دو نوع هل سبز و سیاه معمولاً در آشپزی هندی و هم چنین در سراسر جهان استفاده می شود.

🍀 میخک: این ادویه یکی دیگر از ادویه های نسبتاً رایج هندی است که برای اولین بار در بندری در سریلانکا در حدود 1000 سال پیش مورد داد و ستد قرار گرفت. با این حال، بومی جزایر مولاکا است که اکنون بخشی از اندونزی است. میخک دارای یک نوع بسیار متمایز از بوی شیرین با طعم تند و شیرین است. میخک کامل اغلب در ادویه کاری استفاده می شود هم چنین پودر میخک در انواع غذاهای شیرین مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه برای دندان درد، استفراغ، تهوع و سوء هاضمه مفید است.

🍀 فلفل سیاه: فلفل سیاه یکی از رایج ترین ادویه جات است که در سراسر جهان مصرف می شود. مقادیر مختلف از فلفل تقریباً در تمام دستورالعمل های آشپزی به چشم می خورد. از زمان یونان باستان، فلفل ادویه ای بسیار دوست داشتنی و محبوب بود و از آن به عنوان یک هدیه مقدس استفاده می شد.

🍀 زیره: زیره سبز یکی از رایج ترین ادویه جات و بومی اروپا، آسیا و آفریقا است. با این حال، این ادویه به عنوان یک عنصر بسیار ضروری در سراسر جهان تبدیل شده است. برخی از بارزترین ویژگی های زیره رایحه تند آن است. زیره را می توان به صورت کامل یا به صورت آسیاب شده استفاده کرد. در هر صورت، طعم دودی منحصر به فردی را به غذا می افزاید. اکثر مردم ترجیح می دهند از زیره تازه در دستور العمل های کاری و غذاهای گیاهی استفاده کنند تا از طعم تند آن بیشترین بهره را ببرند.

🍀 پودر کاری: نیازی به گفتن نیست که پودر کاری جزء اصلی انواع غذا با کاری است، اما می توان از آن برای طعم دادن به بسیاری از خورشت ها، مرینیت ها و گوشت ها نیز استفاده کرد.

🍀 جوز هندی: جوز هندی از درخت همیشه گرمسیری گرفته می شود که بومی جزیره مولوکاس در اندونزی است و هم چنین در غرب هند کشت می شود. به دلیل رایحه تند و طعم شیرین ملایم، این ادویه اغلب همراه دارچین استفاده می شود. اگرچه جوز هندی در پخت و پز و تهیه نوشیدنی های سرد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اما می تواند در غذاهای دلچسبی مانند گوشت گوسفند، انواع خورشت، غذاهای گیاهی و… خوراک های گیاهی نیز به کار رود.

🍀 زنجبیل: مانند سیر، زنجبیل نیز به دلیل طعم تند و شیرینش محبوب است. زنجبیل هم چنین در انواع دسرهای مختلف مانند پای کدو تنبل و نان زنجبیلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

زنجبیل یک گیاه چند ساله علفی است که از جزایر جنوب شرقی آسیا سرچشمه گرفته و بعدها به سراسر هند و اقیانوس آرام منتقل شده است. اغلب از زنجبیل در دسرها و غذاهای شیرین که نیاز به ادویه ملایمی دارند، استفاده می شود.

مدیریت : علی اصغر ابراهیم آبادی

هل در دو سایز 8 گرم و 4 گرم
پودر هل سبز 4 گرم
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
زعفران نیم گرم ، یک گرم ، نیم مثقال و یک مثقال
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
ادویه جات در وزن های مختلف

 

ادویه جات , انواع ادویه ها , انواع ادویه های ایرانی , لیست ادویه های مخصوص , لیست ادویه جات هندی ,