Address & Contact

تاریخچه شرکت

کامپوزیت از آغاز جنگ ایران عراق توسط آلمانی‌ها وارد ایران شد. برای عبور نظامیان از آبها با ساخت پل‌های شناور بر روی رودخانه اروند از کامپوزیت بهره می‌بردند. بعد از جنگ تحمیلی در سال‌های ابتدایی دهه 60 این صنعت به ایران وارد شد و مورد استفاده قرار گرفت. این اتفاق یکی از نقاط عطف تاریخچه کامپوزیت و پیشرفت صنعت در ایران بود . مجموعه ما در سال 1362در زمینه‌ی ترمیم ‌و‌تولید قطعات‌کامپوزیتی توسط حاج عباس فلاحتی در شهر بندرعباس شروع به فعالیت کرد و 3 سال پس از پایان جنگ تحمیلی در سال 1371 با توجه به تکمیل شدن تیم متخصصش به زادگاه خود(شهر یزد) بازگشت و تحت عنوان موسسه تولیدی و خدماتی سید در زمینه‌ی ترمیم قطعات کامپوزیتی/ آب بندی مخازن و استخر ها / قالب سازی و قطعه سازی به فعالیت خود ادامه داد .این مجموعه از سال 1395با پیوستن جناب آقای مهندس بهزاد فلاحتی به صورت سازمانی با نام دقیق بهساز و فعالیت در حوزه های R&D و پژوهش های لازمه در رفع نیاز و دغدغه مشتریان در زمینه خوردگی و مقاوم سازی سایشی توانسته از بهره گیری تجربه و علم نوین ،با جذب نیروهای متخصص در سه بخش( کارگاه تولیدی، واحد ترمیم و دپارتمان آب بندی مخازن و استخرها) تقسیم کار نماید که افتخار همکاری با سازمان های دولتی و بخش های خصوصی استان و دیگر نقاط کشور را داشته است و این امر موجب کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات در واحدهای صنعتی و نگهداری از مخازن آب و اسید در مقابل خوردگی های رطوبتی/هوازی و شیمیایی شده است .

بیانیه ماموریت

کامپوزیت ها دارای رتبه اول گسترش کاربرد در صنایع مختلف هستند. وزن سبک، استحکام بالا، دوام قابل توجه، مقاومت در برابرخوردگی، پایداری نسبی در برابر اشعهUV،مقاومت شیمیائی و سرعت و سهولت تولید از ویژگی های ساخته ها و تولیدات فایبرگلاسی می‌باشد .قطعات فایبرگلاس در هر شکل کیفیت سطحی و طرحی می توانند تولید شده و ضمن دارا بودن خواص مکانیکی طراحی شده از صرفه اقتصادی قابل توجهی در قالب سازی نیز برخودار می باشند. چنانچه پیشتر گفته شد، از ویژگی های اصلی فایبرگلاس سبک بودن و مستحکم بودن و سهولت ساخت است که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است؛ طراحی، مدل سازی قالبگیری و تولید انواع قطعات فایبرگلاس از قبیل سپر انواع خودروها، انواع پوشش های سقف ،گنبدهای یکپارچه فلاورباکس استخر های پیش ساخته‌، صندلی ها و مبلمان شهری، مصنوعات پارکی و قطعات شهربازی اتاقک ها سینک های ضد اسید، سپتیک تانک ها، چربی گیرها، وان های آبکاری با اسید، مخازن نگهداری مایعات مختلف و شناورهای ماهیگیری و تفریحی و نظامی ازظرفیت ها و قابلیت های فایبرگلاس‌در ساخت و تولید می‌باشد .همچنین از دیگر کاربردها و مزیت‌های فایبرگلاس در زمینه‌قالبسازی می‌باشدکه درمقایسه باقالب های فلزی از سرعت قابل توجه‌و‌هزینه مقرون‌به‌صرفه تری برخوردار می‌باشد .

 

معرفی فضای تولید

شرکت دقیق بهساز جهت انجام تحقیقات پیشرفته خود و بروزآوری کلیه رزین ها و همچنین تولید رزین های تخصصی جدید، اقدام به تاسیس مرکز تحقیقات در پارک فناوری‌پردیس نموده‌است. این مرکز دارای 5 آزمایشگاه کاملا‌ مجهز به ‌سیستم های پیشرفته بروز می‌باشد که ازین جهت با افزایش کیفیت محصولات بازار صنعتی داخل و بازار بین المللی را متاثر می‌نماید .

هدف

شرکت دقیق بهساز، با هدف افزایش بهره وری صنایع از طریق کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و افزایش‌کیفیت ‌محصول‌نهایی راه‌اندازی شد. از دیگر اهداف شرکت‌دقیق بهساز با تولیدمواد لمینت‌صنعتی که عمری 3 الی 5 برابری نسبت به‌انواع متریال های فلزی و بتنی دارد می‌توان به حفظ منابع طبیعی و معدنی میهن‌عزیزمان ایران اشاره کرد .

مشخصات فنی

الیاف شیشه سوزنی

الیاف شیشه سوزنی در مقابل مواد شیمیایی مقاوم بوده و باکتری، قارچ‌ها و دیگر جانوران بر الیاف تأثیری نمی‌گذارند برای همین خاصیت استفاده بسیار زیادی در صنعت کامپوزیت دارد و بیشترین سرانه مصرف را در بین دیگر الیاف شیشه دارد.این الیاف در برابر رطوبت و اسید و قلیایی مقاومت مناسبی دارد. مناسب برای رزین‌های پلی استر ونیل استر ، اپوکسی و …

ویژگی ها
 1. استحکام کششی بالا
 2. مناسب برای قالب سازی تک محور و چند محور
 3. توضیع یکنواخت الیافت ویکنواختی در وزن
 4. ترشوندگی و خشک شدن مناسب
 5. مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی خورنده
 6. جذب کمتر رزین
بسته بندی و شرایط نگهداری

محصول بصورت رول یا یا تیوپ لوله مقوایی می‌باشد که در کیسه های پلی اتیلن بسته بندی شده است. الیاف سوزنی باید در جای خشک و خنک و دمای بین 10 تا 35 درجه سانتی گراد با رطوبت کمتر از 65% نگهداری گردد .توصیه می‌ شود در محیطی که دمای آن کمتر از 10درجه می‌باشد محصول بیشتر از 24 ساعت نگهداری نگردد و به منظور جلوگیری از از جذب رطوبت، بسته بندی را تا زمان استفاده باز ننمایید. مدت زمان نگهداری محصول 12 ماه می‌باشد .

 

الیاف شیشه حصیری

الیاف شیشه حصیری در واقع پارچه ای است که به طور یکدست از الیاف شیشه پیوسته بافته شده است. این محصول عمدتا برای رزین های پلی استر غیراشباع وینیل استر و نیز مواردی که استحکام مکانیکی بالا مورد نیاز است، استفاده می‌شود .

ویژگی ها
 1. مقاومت مکانیکی بالا
 2. ثبات ابعادی عالی
 3. یکنواختی دریافت
 4. دارای منافذ بسیار و آسان سازی جذب رزین
 5. ساختار مواج و منعطف به منظور بکار گیری آسان
بسته بندی و شرایط نگهداری

محصول به صورت رول با تیوپ مقوایی می‌باشد که در کیسه های پلی اتیلن بسته بندی شده است. الیاف حصیری باید در جای خشک و خنک و دمای کمتر از 25 درجه نگداری شود و رطوبت محیط نباید بیشتر از 65% باشد .

 

الیاف کربن

الیاف کربن در مقایسه با الیاف شیشه و آرامید از ضریب الاستیسیته بالاتری برخوردار است. الیاف کربن در کامپوزیت‌ها همراه رزین اپوکسی یا سایر رزین‌ها استفاده می‌شود. از ویژگی های این پارچه می توان به استحکام و سختی بالا به همراه وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی اشاره کرد. همچنین مقاومت مکانیکی در دمای بالا، خنثی بودن از لحاظ شیمیایی و ویژگی ضربه‌پذیری بالا را می توان ذکر کرد .

 

رزین پلی استر ارتوفتالیک

این رزین دارای قیمت پایین ،استحکام خمشی و کششی خوب و سختی بالاست که در ساخت قطعات فایبرگلاس ،قالب گیری و ریختگری کاربرد دارد .

 

رزین پلی استرایزوفتالیک

رزین پلی استر ایزوفتالیک بدون شک از درجه کیفی بالاتری نسبت به ارتوفتالیک برخوردار هستند و استحکام فراوانی بالاتر انعطاف‌پذیری و مقاومت شیمیایی بهتری را ارائه می‌دهند .گرچه زنجیره‌های مولکولی آن‌ها ازنظر ساختار شیمیایی مشابه است .

 

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی از خانواده ی پلاستیک متال های وینه، در امور مختلفی از قبیل ریختگری قطعات الکتریکی قابل استفاده بوده و می توان آن را با انواع پر کننده ها (به صورت پودر و الیاف) مخلوط کرد تا بتوان ترکیباتی با میزان پر کنندگی بالا ایجاد نمود .

 

رزین پلی یورتان

رزین پلی اورتان و یا همان پلی یورتان ماده ای چسبناک و غیر قابل حل در آب است که تحت شرایط خاصی سخت می شود. این ماده دارای دو منشا طبیعی و مصنوعی است. رزین های مصنوعی همان پلیمرهای با ویسکوزیته بالا هستند که می توان به رزین های پر کاربردی همچون اوره فرمالدهید پوشش اپوکسی، پلی استر پوشش پلی اورتان اشاره کرد .

 

رزین ونیل استر

رزین ونیل استر، که اغلب به عنوان وینیل استر نیز یاد می شود، رزینی ترموست است که از استریفیکاسیون یک رزین اپوکسی با اسید های اکریلیک یا متاکریلیک اسید به دست می آید. گروه های وینیلی این ترکیب به نوع استر مصرفی بستگی دارد و  باعث پلیمریزاسیون می شود بنابراین معمولا یک بازدارنده اضافه می شود .

 

آلومینیوم تری اکسید

آلومینیوم تری اکسید یک ترکیب شیمیایی از آلومینیوم و اکسیژن با فرمول شیمیایی Al 2 O 3 است. این ماده جزء متداول‌ترین اکسیدهای آلومینیوم است و به‌طور خاص به عنوان اکسید آلومینیوم شناخته می‌شود که معمولاً به آن آلومینا گفته می‌شود .

 

عایق نانو پلیمر

این نوع عایق ها جهت جلوگیری و هدر رفت مواد استفاده می‌شود که ترکیبات آن باتوجه به محل عایق بندی و مواد درتماس با آن، متفاوت است .

 

عایق سفید

عایق سفید بیشتر در مکان هایی استفاده می‌شود خوردگی شیمیایی ندارند و بیشتر ملاک عایق بندی رطوبت است .

 

اسید پراکسید

اسید پراکسید صنعتی یا همان اسید پراکسید مجموعه‌ای مرکب از پیوند تکی اکسیژن-اکسیژن یا یون پراکساید است. پراکسیدها به‌عنوان گروهی از ترکیبات تعریف می‌شوند که در آن دو اتم اکسیژن توسط یک پیوند کووالانسی به هم متصل می‌شوند .

 

کبالت

کبالت یکی از عناصرفلزی است که در صنایع پوششی و رزین کاربرد های مختلفی دارد .

 

اروزیل فومیدسلیکا

اروزیل ماده ای پر حجم و سبک، بر پایه سیلیکا می باشد که برای بالا بردن غلظت مواد و چسبندگی بالا استفاده می شود . این ماده در داخل مواد ریخته و به آن خاصیت ویسکوز شدن می دهد. از اروزیل جهت بالا بردن غلظت مواد و افزایش خاصیت چسبندگی و همچنین برای جلوگیری از ته نشینی استفاده میگردد .

 

کربنات کلسیم

کربنات کلسیم از پیوند اتم کلسیم با اتم کربن و سه اتم اکسیژن ایجاد شده است. پودر کربنات کلسیم در صنایع گوناگون از جمله تولید پلاستیک، پلیمر، لاستیک سازی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

دی متیل امین DMA

دی متیل آمین یک ترکیب آلی و آمین ثانویه است که به شکل گاز بی رنگ و قابل اشتعال با بوی شبیه آمونیاک وجود دارد. این ترکیب شیمیایی یک باز ضعیف و معمولاً به صورت محلول در آب در غلظت های حدود 40 درصد به صورت تجاری مورد استفاده قرار می گیرد .

 

الیاف آرامید

آروماتیک پلی‌آمید (که به اختصار آرامید نامیده می‌شود). مشخصه اصلی این محصول مقاومت بالا در مقابل گرما است .الیاف آرامید خصوصیاتی نظیر نقطه ذوب بالا، پایداری حرارتی عالی، مقاومت در برابر شعله و غیر قابل حل بودن در بسیاری ازحلال‌های آلی را دارد .

 

محصولات شرکت دقیق بهساز
HTD(انحصاری)

از آنجایی ک در این مواد از ترکیبات مقاوم به سایش استفاده شده و همچنین پایه رزین مصرفی این محصول ونیل استر می‌باشد، مقاومت بالایی در محیط های شیمیایی و سایشی دارند .این محصول ضمن قابلیت ریختگری در قالب و ساخت قطعات میتوان با اعمال روش های خاص و فنی به صورت لمینت بر روی تجهیزات، ماشین آلات و انواع مخازن و استخرها اجرا نمود. این محصول پیش ساخته نمی‌باشد و در محل پروژه برروی هر سطح و شکل قابل اجرا می‌باشد همچنین محدودیت طرح و متریال ندارد . ویژگی های این محصول شامل ترمیم پذیری، عمربالا، عدم تخریب خودبه خودی و اکسید شدن می‌باشد . کاربرد این محصول بیشتر در صنایع پتروشیمی،غذایی و شیمیایی می‌باشد .

VR

در این محصول از پایه رزین ونیل استر استفاده شده که با ترکیب الیاف و افزودنی های دیگر می‌توان جلوی خوردگی های شیمیایی را گرفت و از ضایع شدن سرمایه های مالی و ملی جلوگیری کرد . این محصول پیش ساخته نمی‌باشد و در محل پروژه برروی هر سطح و شکل قابل اجرا می‌باشد همچنین محدودیت طرح و متریال ندارد . قابلیت چسبندگی به هر سطحی را دارد و جهت پوشش دهی انواع مخازن و استخرها و تجهیزاتی ک خوردگی شیمیایی بالا مدنظر بوده و سایش مدنظر نمی‌باشد، کاربرد دارد . قابلیت ترمیم پذیری، عمربالا، عدم تخریب خودبه خودی و اکسید شدن از ویژگی های دیگر این محصول می‌باشد .

ATF(انحصاری)

رزین مصرفی در این محصول پلی استر ایزوفتالیک است که مقاومت شیمیایی کمتر از ونیل استر و بیشتر از ارتوفتالیک دارد. جهت مکان هایی که خوردگی شیمیایی کم است و در عین حال خوردگی سایشی دارند، استفاده می‌شود. ترکیبات مقاوم به سایش استفاده شده در این محصول ،فاینال قابل قبولی را در زمینه خوردگی های شیمیایی نسبتا کم و مقاوم به سایش را میدهد. قابلیت ریختگری و ساخت قطعات و همچنین لاینر و لمینت ماشین الات و استخر و مخازن را دارا میباشد .این محصول تخریب خودبه خودی ندارد و ترمیم پذیر بوده و عمر بالایی دارد و همچنین پیش ساخته نمی‌باشد و در محل پروژوه برروی هر سطح و شکل قابل اجرا می‌باشد و محدودیت طرح و متریال ندارد .

ARD(انحصاری)

از آنجایی که در ترکیبات این محصول از مواد مقاوم به سایش با سختی بالا استفاده شده، به عنوان مواد مقاوم به خوردگی های سایشی کاربرد دارد. پایه رزین مصرفی در این محصول رزین پلی استر است که مقاومت شیمیایی کمتری نسبت به ونیل و ایزوفتالیک دارد و از لحاظ اقتصادی توجیه داشته و عمر سازه و ماشین آلات را چندین برابر می‌کند. قابلیت ریختگری در قالب را دارد و جهت ساخت قطعات مقاوم به سایش کاربردی است . همچنین می‌توان با روش های خاص مواد را بصورت لاینر جهت لمینت مکان هایی که سایش دارند اعم از تجهیزات،استخر،مخازن،سیلو و سیکلون ها استفاده نمود و از تخریب متریال مصرفی در آن جلوگیری کرد . لازم به ذکر است این مواد در صورت مواجه نشدن با مواد شیمیایی قوی عمر بالایی داشته و هیچ گونه تخریب خود به خودی و تجذیه پذیری طبیعی (اکسید شدن) ندارد. این محصول پیش ساخته نمی‌باشد و در محل پروژه برروی هر سطح و شکل قابل اجرا می‌باشد همچنین محدودیت طرح و متریال ندارد .

IR(انحصاری)

این محصول برپایه رزین ایزوفتالیک بوده که به همراه ترکیبات و فیلر های مخصوص تهیه می‌شود . قابلیت ترمیم پذیری دارد و از آنجایی که تیم اجرایی متخصص مجموعه دقیق بهساز ایساتیس از لاینر پیش ساخته استفاده نمی‌کند و تمامی محصولات از ترکیب مواد اولیه در محل پروژه بدست می آید و قبل از زمان ژل تایم بر سطح مورد نظر اعمال می شود. قابلیت اجرا بر انواع سطوح را داشته و محدودیت طرح و نوع متریال ندارد. رزین ایزوفتالیک در برابر عوامل محیطی عمر بالایی دارد و دچار اکسیداسیون و تجزیه خود به خودی نمی‌شود و با ترکیب این مواد به همراه الیاف سوزنی ‌و ‌حصیری مقاومت ‌مکانیکی خمش ‌و ‌کنش مناسبی را جهت تنش های سازه ای فراهم می‌کند . مقاومت این محصول در محیط های شیمیایی نسبت به VR و HTD کمتر می‌باشد و از فایبرگلاس و فایبرگلاس VIP بالاتر است و در محیط هایی که مقاومت شیمیایی کمی مدنظر باشد استفاده می‌شود در برابر سایش مقاومت بالاتری نسبت به اپوکسی پلی یورتان و فابیبرگلاس دارد و جهت حفظ مخازن ذخیره اسید خالص و استخرهای تهویه هوازی و کلر از خوردگی های محیطی مناسب است .

 

نانو پلیمر (نانو شفاف،نانوویژه،عایق سفید)

مواد نانو شفاف که خاصیت آبگریزی و مواد گریزی دارد امروزه به عنوان متداول ترین عایق در صنعت و ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد از آنجایی که این مواد پس از خشک شدن بیرنگ اند جهت محافظت نماها و چوب از جذب رطوبت و گرد و خاک مناسب اند. با ترکیب این مواد یکسری افزودنی نانو پلیمر تولید می‌شود که جهت عایق سطوح بر روی سیمان قابلیت اجرا دارد و جذب آب سطوح را نزدیک به صفر می‌کند اما مقاومت مکانیکی بالایی در مقابل تنش های سازه نداشته که می‌توان با ترکیب این مواد با الیاف مقامت مکانیکی را نیز بالا برد. قیمت بسیار پایین ، سرعت اجرایی بالا و یکدست بودن اجرا از مزایای آن است اما نسبت به مواد رزینی ذکر شده عمر کمتری دارد. در مقابل مواد شیمیایی قوی مقاوم نیست و تنها عایق رطوبتی می‌باشد که جهت عایق استخر های ذخیره آب و جکوزی و سرویس های بهداشتی مناسب است همچین می‌توان از این مواد در صنایعی که مشکل رسوب دارند نیز استفاده کرد اما از آن جهت که مقاومت سایشی بالایی ندارد لذا به صورت دوره ای باید تمدید شود .

فایبرگلاس VIP

رزین پایه این محصول پلی استر ارتوفتالیک است که با ترکیب آن با الیاف شیشه سوزنی و حصیری مقاومت مکانیکی و خمش و کنش مناسبی پیدا می‌کند از آنجایی که رزین ارتوفتالیک نسبت به محیط های شیمیایی مقاومت بالایی ندارد و جهت آب بندی مخازن و استخرهای سیلات با بازه PH 8-6 مناسب است . فایبر گلاس قابلیت اتصال بر انواع سطوح را ندارد و تنها جهت سطوحی که جذب سطحی دارند مناسب است .تیم متخصص مجموعه با پوشاندن سطوح عایق با مواد پرایمر مخصوص توانسته اند فایبرگلاس را با روش خاص به انواع سطوح متصل کند نسبت به اپوکسی و پلی یورتان عمر بالاتری دارد و دچار ترک خوردگی و شکست های سطحی نمی‌شود و مقاومت مکانیکی تنش و کنش بالاتری دارد .عمر بالا و عدم تجزیه در طبیعت و هم چنین قابلیت ترمیم پذیری از دیگر مزایا این مواد است . تفاوت محصول معمولی و VIP آن در یک لایه ژلکوت نهایی است که سطحی صاف و ضد باکتریال ایجاد میکند. کاربری آن جهت ساخت استخرهای پیش ساخته ،وان و جکوزی و مخازن ذخیره آب است . مقاومت سایشی نسبی دارد .

 

اپوکسی

رزین اپوکسی پس از خشک شدن چقرمگی بالایی دارد و جهت عایق رطوبتی و حرارتی و کفپوش های اپوکسی و ساخت قطعات پیچیده استفاده می‌شود. اپوکسی مقاومت شیمیایی نسبی دارد ولی در مقابل تنش های خمشی و کنشی مقاوم نمی‌باشد که میتوان با ترکیب این رزین به همراه الیاف مقاومت مکانیکی آن را بالا برد .

 

 

پلی یورتان و فوم پلی یورتان

از آنجایی که پلی یورتان ها قابلیت ارتجاعی بالایی دارند و پس از خشک شدن چقرمگی بالایی ندارد جهت پوشاندن سطوحی که عایق صوتی و حرارتی مد نظر می‌باشد کاربرد دارد .قابلیت اتصال به انواع سطوح را دارد و جهت درزگیری و اتصالاتی که لرزش دارند مناسب است. مقاومت سایشی کمی دارد و در مقابل محیط های شیمیایی بالا مقاوم نمی باشد .اکثرا به عنوان پرکننده تجهیزات با وزن کم و عایق صوتی حرارتی در اتاق ها و کابین ها استفاده می‌شود.

 

 

FRP

مواد تشکیل دهنده این محصول شامل الیاف شیشه، کربن و یا آرامید هستند که در رزین پلیمری مانند رزین اپوکسی هاردنر یا رزین پلی استر جایگذاری شده‌اند .این محصول در برابر ہخوردگی های شیمیایی مقاومتی ندارد اما به دلیل مقاومت بالای خود در برابر حرارت، سبک بودن و قابلیت شکل‌دهی به صورت آزاد، برای روکش کردن مخازن، قطعات، لاینر و لمینت ‌ماشین آلات کاربرد دارد .