شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز

نصب، راه اندازی، تعمیرات و نگهداری
الکتروموتورهای AC&DC
نصب و تعمیرات موتورهای توان بالا و ضدانفجار جایگاه سوخت CNG

 

 

معرفی :

شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز با ده سال تجربه در زمینه تعمیرات و نگهداری، نصب و راه اندازی انواع الکتروموتورهای AC&DC و الکتروموتورهای توان بالا و همچنین الکتروموتورهای ضدانفجار جایگاههای CNG در صنایع مختلف کشور و با بکارگیری دانش فنی روز هماهنگ با آخرین دستاوردها موفق گردیده و به عنوان یکی از خدمتگزاران مطرح کشور در زمینه تعمیرات شناخته شود.
همچنین موفق گردیده با ایجاد ارتباط با مدیران صنایع مختلف کشور ، نقش بسزایی در بالا بردن سطح آگاهی افراد در زمینه نگهداری از تجهیزات دوار داشته باشد.

خط مشی کیفیت :

شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز وظیفه خود را قدم برداشتن در راه ارتقاء صنعت کشور در حوزه تعمیرات و نگهداری انواع الکتروموتورهای AC&DC و همچنین الکتروموتورهای ضد انفجار جایگاههای CNG مورد نیاز صنعت کشور می داند . ارائه خدمات فنی مهندسی و تعمیراتی با بالاترین کیفیت در کمترین زمان با استفاده از به روز ترین منابع ، تجهیزات و امکانات ، بهبود مستمر و مداوم ، عملکرد با رویکرد رضایت مشتری ، ارتقاء فرهنگ ایمنی کار و بهداشت حرفه ای نیروی انسانی هدف اصلی ماست.

توانایی ها و دستاوردها:

* تعمیرات و بازپیچی انواع الکتروموتورهای AC&DC
* تعمیرات و بازپیچی انواع الکتروموتورهای الکتروموتورهای ضدانفجارEX در جایگاههای CNG
* تعمیرات و باز پیچی انواع پمپ شناورهای توان بالا 
* تعمیر الکتروموتورهای سردخانه های صنعتی و سایر صنایع 
* ساخت و بازسازی قطعات الکتروموتور شامل : شفت ، فریم هد ، راد روتور ، هسته استاتور و سایر قطعات
* اورهال و تعمیرالکتروموتورهای توان بالا در محل کارفرما 
* نصب و راه اندازی انواع الکتروموتور

ابزارهای تست و سایر تجهیزات :

تست های الکتریکال شامل:

*تست مقاومت عایقی سیم پیچی میگر
*تست مقاومت اهمی سیم پیچی
*تست مقاومت خازنی
*تست سرج
*تست سنسورهای حرارتی و هیترها
*تست و راه اندازی
*تست آنالیز ارتعاش

تست های مکانیکال شامل:

*اورهال کامل الکتروموتور
*تعویض بلبرینگ
*ساخت شفت و قطعات
*بازسازی و تعمیر هسته روتور و استاتور

پایش وضعیت :

پایش وضعیت به مجموعه اعمالی می گویند که با پایش الکتروموتور و بررسی تغییرات آن در طول زمان بر اساس پارامتر هایی مانند : ارتعاشات ، صدا ، روانکاری ، دما ، جریان و ولتاژ ، وضعیت الکتروموتور را تعیین می کند.
پایش وضعیت یکی از اجزای اصلی نگهداری پیش بینانه می باشد.
زمانی که دستگاه احتیاج به تعمیر دارد انجام می شود.

مزایای پایش وضعیت :

* شناسایی و کنترل به موقع فرسایش قبل از بروز خسارات سنگین
* برآورد زمان تعمیر و برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات
* ریشه یابی علل فرسایش قطعات و اجزا و نحوه اثرگذاری آن ها
* برآورد عمر مفید و جلوگیری از تعویض مواد و قطعات قبل از پایان عمر آن ها
* مقایسه و تحقیق درمورد قطعات و شناسایی خرابی های مزمن
* بهینه سازی برنامه های نگهداری و تعمیرات در سیستم های مختلف

شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز با بهره گیری از کارشناسان متخصص و دستگاههای تست مخصوص ، قابلیت انجام پایش وضعیت را در تمامی نقاط کشور دارا می باشد.
سرعت عمل ، ریشه یابی علل بروز خرابی ، پیش بینی خرابی های بالقوه ، قیمت مناسب ارائه خدمات و همچنین تحویل گزارش کار کامل به مشتری ، از دیگر توانایی های شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز در امر پایش وضعیت می باشد.

http://pasargadmotor2021.com/

 

 

 

✳️الکتروموتور چیست؟

اصولا الکتروموتور یا موتور الکتریکی در انواع الکتروموتور معمولی (TEFC) و یا نوع دیگر آن یعنی الکتروموتور ضد انفجار و همچنین موتور کولری و از لحاظ برق مصرفی در دو نوع الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز ارائه می گردد.

✳️موتور AC چیست؟

موتورهای AC دستگاه های الکترومکانیکی هستند که توان الکتریکی را به صورت ولتاژ و جریان متناوب به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. موتورهای AC انواع مختلفی دارند که می توان آنها را موتورهای القایی (ناهمزمان) یا سنکرون دانست و حاوی استاتور و روتور است. موتورهای القایی می توانند تک فاز یا پلی فاز باشند ، در حالی که موتورهای سنکرون شامل Reluctance Motors و Hysteresis Motors هستند.

✳️موتور DC چیست؟

موتورهای DC می توانند انرژی الکتریکی را که به صورت جریان مستقیم به آن تأمین می شود ، به انرژی چرخشی مکانیکی تبدیل کنند. برای تولید برق الکتریکی DC از چرخش شافت موتور می توان از همین دستگاه استفاده کرد. هنگامی که به این روش استفاده می شود ، دستگاه به عنوان یک ژنراتور کار می کند. چندین نوع اصلی از موتورهای DC موجود است.

این موتورها شامل موتورهای مغناطیسی دائمی ، موتورهای سری Wound DC ، موتورهای شنت DC ، موتورهای مرکب DC و موتورهای DC بدون برس است.

 

✳️موتور AC و DC چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در حالی که موتورهای AC و DC هر دو انرژی مکانیکی را به صورت شافت موتور چرخان ایجاد می کنند ، تفاوتهای اساسی وجود دارد:
ورودی برق

موتورهای AC از یک سیگنال الکتریکی ورودی کار می کنند که یک جریان و ولتاژ متناوب است و با تکمیل چرخه ورودی AC ، در دامنه و جهت تغییر می کند. موتورهای AC را می توان از طریق یک منبع تغذیه تک فاز ، از یک منبع چند فازی دارای ورودی های ولتاژ متعدد که با اختلاف زاویه فاز از یکدیگر کار می کنند.

کار کرد (معمولاً 120o یا 2π / 3 رادیان در مورد برق سه فاز). موتورهای DC از یک جریان یک جهته تأمین می شوند (جریانی که با گذشت زمان تغییر جهت نمی دهد) که از منبع تغذیه DC تأمین می شود. برجستگی عمومی برق AC به این معنی است که هنگام استفاده از موتور DC ، مانند استفاده از مبدل AC-DC یا منبع تغذیه DC ، ممکن است نیاز به تبدیل به DC وجود داشته باشد.

✳️عملکرد

از موتورهای متناوب اغلب برای گشتاور پرسرعت و متغیر استفاده می شود ، اما معمولاً با افزایش دور موتور ، گشتاور افت می کند. موتورهای DC می توانند گشتاور بالایی تولید کنند و در مواردی که به کنترل سرعت نیاز است ، ارزشمند هستند.

موتورهای DC می توانند گشتاور ثابت تری را در محدوده سرعت ایجاد کنند و به طور کلی پاسخ سریع تری به تغییرات بار موتورهای AC می دهند. بسته به پیکربندی اتصال سیم پیچ (سری در مقابل موازی) ، عملکرد متفاوتی را از نظر مقدار بار برای موتورهای DC می توان بدست آورد.

موتورهای سری دارای گشتاور شروع بالاتری هستند اما با افزایش بار سرعت افت بیشتری دارند. موتورهای موازی یا شنت DC گشتاور شروع کمتری را ارائه می دهند اما دارای یک رابطه تخت تر نسبت به بار هستند و می توانند تقریباً مستقل از بار اعمال شده یک سرعت ثابت را فراهم کنند.

موتورهای AC به دلیل افت جریان القایی و لغزشی که قبلاً ذکر شد ، از مشکلات کارایی رنج می برند. موتورهای DC که از آهن ربا های دائمی استفاده می کنند می توانند 30٪ کارآیی بیشتری داشته باشند زیرا برای ایجاد آهنربا الکتریکی نیازی به مصرف برق ندارند ، اما به دلیل اتلاف انرژی ناشی از اصطکاک برس ها ، بازدهی از دست می رود.

موتورهای DC بدون برس از کارآیی بیشتری نسبت به موتورهای برس برخوردار هستند ، اما بازدهی در درجه اول در مناطق کم بار یا بدون بار منحنی عملکرد موتور است.

الکتروموتور ضد انفجار چیست؟

به موتور هایی که در مجموعه محیط های با قابلیت انفجار، اشتعال و البته مخاطره آمیز از نظر نزدیکی با گازها و نیز مواد محترقه و مواد قابل اشتعال به کار برده می شود، الکتروموتور ضد انفجار میگویند.

به بیان کلی در همچین محیط هایی احتمال تشکیل شدن مثلث آتش با یک جرقه از سمت سیستم الکتریکی موتور کامل می شود.

پس موتور باید برخوردار از حفاظت ویژه باشد تا سبب احتراق نشود و یا انفجار شکل گرفته را در خود خنثی کند.

کاربردهای الکتروموتور ضد انفجار در صنایع :

انتقال دادن گازها و جابجا کردن سوخت
در جایگاه پمپ CNG و نیز پمپ بنزین
اقسام میکسر و همزن
در صنایع نفت، گاز و البته پتروشیمی
در صنایع رنگ سازی
در صنایع الکل سازی
در صنایع نظامی و هسته ای
در صنایع شیمیایی

 

 مدیریت : مجتبی ربانی
تلفن های شرکت :
1.مدیر عامل مجتبی ربانی
09120802330
2.ثابت شرکت
02645404908
3.فروش
09384217353
4.مالی
09399604363

 

 

 

جهت مشاهده رزومه شرکت کلیک کنید 👇🏻

22کاتالوگ فاتح صنعت پاسارگاد البرز

جهت مشاهده کاتالوگ محصولات کلیک کنید 👇🏻

 

کاتالوگ

 

 

 

نمای داخلی کمپرسور 22کیلووات سفارشی
🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸
تعمیر ایرند روتور کمپ
🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

 

 

۳۷کیلووات کوبل مستقیم در حال راه اندازی

 

 

نصب،راه اندازی،تعمیرات و نگهداری الکترو موتورهای AC&DC  , نصب و تعمیرات موتورهای توان بالا وضدانفجار جایگاه سوخت CNGشرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز , وضدانفجار جایگاه سوخت CNGشرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز ,قیمت الکترو موتور , کار الکتروموتور چیست , انواع الکتروموتورشرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز , الکترو موتور تک فاز شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز , لیست قیمت الکتروموتور گیربکس دار دست دومشرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز  ,قیمت الکتروموتور زیمنس , فروش الکتروموتور شرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز , قیمت الکتروموتور صنعتیشرکت فاتح صنعت پاسارگاد البرز