تولیدی کلمپه کابک 

🍪 تولید انواع کلمپه سنتی
🍪 استفاده از مواد اولیه تازه و تهیه روزانه
🍪 کلمپه کابک سرشار از انرژی و بدون هیچ گونه مواد نگهدارنده است 🍪

 

 

🍪 کلوچه خرمایی یا کلمپه یکی از پر خاصیت ترین شیرینی ها می باشد که به عنوان یک میان وعده بسیار مقوی برای کودکان استفاده می شود. امروزه بازار فروش کلوچه خرمایی رونق بسیار خوبی دارد و این محصول تقریبا بین عموم مردم شناخته شده است و اکثرا ترجیح می دهند که از یک میان وعده سالم و مقوی برای فرزندان خود استفاده نمایند.

🍪 مواد تشکیل دهنده کلوچه خرمایی

خرما ، آرد گندم ، روغن ، تخم مرغ ، دارچین ، قلم فور ، شکر ، بکینگ پودر ، هل و…

لازم به ذکر است که برای تزئین روی کلوچه خرمایی بسته به سلیقه افراد متفاوت از کنجد، خرفه، پودر پسته و… استفاده می شود. همانطور که می دانید کلوچه خرمایی یک صبحانه مغذی و کامل می باشد که غنی از (آهن، انواع ویتامین ها، پروتئین، فیبر و …) می باشد.
علاوه بر آن خرما دارای خاصیت های بسیار زیادی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

🍪 کلمپه و خواص آن

کلمپه شیرینی سنتی کرمان که قدمت آن به ۶۰ سال قبل برمیگردد

🍪 کلمپه از دو بخش پوشش و مغزی تشکیل شده است : 

مواد اصلی و اختیاری آن در پوشش آمیزه ای از آرد ، روغن ، شیر یا ماست است که می بایست آن را با مواد دیگری مخلوط و پوشش خارجی کلمپه را تشکیل می دهد و مغزی آن خرما ، روغن و مغزهای خوراکی مانند هل  ، دارچین ، جوز هندی است که با توجه به ذائقه و سلیقه افراد می توان آن ها را کم یا زیاد کرد.

🍪 خرمای کلمپه چرخ شده و نرم می باشد که دارای فواید زیر است :

🍪 بدن را گرم و فعال می سازد

🍪معالجه سرطان را تسریع می کند

🍪 درمان سرفه های خشک و التهابات ریوی است

🍪 اصلاح لثه های دندان ، نافع ، خوشبوکننده دهان

🍪 قوه چشم و گوش را زیاد می کند

🍪 انواع کلوچه خرمایی :

🍪 کلوچه خرمایی ساده

🍪 کلوچه خرمایی کنجدی

🍪 کلوچه خرمایی دارچینی

🍪 کلوچه خرمایی زنجبیلی و…

🍪  کالری کلوچه خرمایی

کالری کلوچه خرمایی با تمام مواد غنی شده در خرمای آن کاملا سالم و بدون هیچ مشکلی می باشداما شکر به کار رفته در آن تا حدودی کالری را بالا می برد. لازم به ذکر است برای بچه های ۲ تا ۱۲ سال توصیه می شود که از این محصول به عنوان میان وعده استفاده شود زیرا در این سنین کودکان بسیار پر جنب و جوش هستند که این مسئله باعث لاغری کودکان می شود و همچنین باعث رفع کم خونی آنان می شود. (خرما سرشار از آهن)

🍪  تولید کننده انواع کلمپه:
تولید انواع کلمپه سنتی
تولید انواع کلمپه صنعتی

در ابتدا به تولید انواع کلمپه سنتی می پردازیم:

تولید کلمپه کرمان در ابتدا به صورت سنتی آغاز شد و این شیرینی بسیار خوشمزه به صورت سنتی و با دست تولید می شد اما با گذشت زمان و تقاضای زیاد تولید سنتی جوابگوی مشتری ها نبود و کم کم تولیدکنندگان به فکر تولید این کلمپه به صورت صنعتی افتادند. البته لازم به ذکر است که تولید کلمپه به شکل سنتی هنوز در خیلی از کارگاهای کوچک انجام می شود و این کلمپه هنوز جایگاه خود را از دست نداده است و در شهر کرمان اغلب طرفدار کلمپه سنتی هستند.

🍪 تولید انواع کلمپه صنعتی

این کلمپه از طریق دستگاهای بسیار مجهز و پیشرفته تولید می شود و می توان گفت همه مراحل تولید با دستگاه می باشد و دست تقریبا دخالتی در تولید ندارد.
تولید کلمپه و کلوچه صنعتی از طریق دستگاهای بسیار پیشرفته و به روز در حجم بالا تولید می شود و به اکثر شهرهای ایران و همچنین به بسیاری از کشورهای همسایه نیز ارسال می گردد. لازم به ذکر است این محصولات دارای سیب سلامت و کد بهداشتی می باشند هم تاریخ تولید و هم انقضاء روی محصولات درج می باشد و همه محصولاتی که به خارج از کشور ارسال می گردد دارای وکیوم و تاریخ میلادی می باشند.

🍪 لازم به ذکر است که کلمپه برنجی هم انواع متفاوتی دارد که در مباحث قبل به آن پرداخته ایم. همانطور که می دانید در تولید همه انوع کلمپه از آرد گندم استفاده می شود اما در تولید کلمپه برنجی به جای آرد گندم از آرد برنج استفاده می شود همچنین در تولید کلمپه نخودچی هم از آرد نخود استفاده می شود.

 

 ۰۹۱۳۶۵۱۵۷۷۹
 ۰۹۱۳۲۹۰۳۷۹۱

 

 

مدیریت : خانم منشی

 

 

 

 

کلمپه کرمان , انواع کلمپه سنتی , کلمپه ساده , کلمپه گردویی , کلمپه کنجدی , کلمپه پسته ای , کلمپه گردویی زعفرانی , کلمپه نسکافه ای , کلمپه نخودچی , کلمپه برنجی , کلمپه شکلاتی ,کلمپه کرمانی , کلمپه محلی , مهر کلمپه , طرز تهیه کلمپه در منزل , تولیدی کلمپه کابک , انواع کلمپه صنعتی , کلمپه گرد ساده , کلمپه برشی ساده , کلمپه گرد کنجدی , کلمپه برشی کنجدی , کلمپه دارچینی , کلمپه گردویی , کلمپه مسقطی , کلمپه خورشیدی خرفه دار , کلمپه پنجره ای , کلمپه مربعی ,