بزرگترین مرکز تولید و فروش نهال گردو و پسته نهالستان اران

✨مرکز فروش نهال های زود بارده و پربار :

✨گردو ژنوتیپ ،گردو، پسته ، آلو ، شلیل ، آلبالو ، گیلاس ، زردآلو ، هلو ، انجیر ، سیب ، انگور ، به 

💥نهال گردو ژنوتیپ یکی از گردوهای بومی ایران می باشد که طی اصلاحات ژنتیکی که به روی آن صورت گرفته است توانسته در چند سال اخیر بازار بسیار زیادی را جذب خود نماید. این گردو مناسب مناطق نسبتا گرمسیر تا معتدل می باشد و معمولا با گذشت 6 الی 8 سال پس از کاشت به باردهی اقتصادی می رسد.

💥نهال گردو ژنوتیپ در گذشته بسیار مورد آزمایش های متعدد قرار گرفت تا بتوانند از بین تنوع گونه های این رقم بهترین و سازگارترین آن را برای کاشت و تکثیر انتخاب کنند،سپس بعد از نتایج آزمایش ها مشخص شد برخی نمونه های گردو ژنوتیپ از نمونه های بسیار خوب و پربازده می باشد پس همان نوع را برای کشت انتخاب کردند.

🔰آب و هوای مناسب پرورش گردوی ژنوتیپ:

💥توجه به میزان سرمای زمستان در زمان خرید نهال از اهمیت بالایی برخوردار است، که در میان انواع نژاد گردوی مناسب مناطق معتدل می توان به نهال گردو ژنوتیپ برتر، اشاره کرد که یکی از ارقام نسبتا کم مقاومت در برابر سرما می باشد که اگر در منطقه ی سردسیر هستید توصیه می شود.

💥 از ارقام گردویی مانند: نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر و… بهره ببرید اما اگر در مناطق معتدل تا نسبتا گرمسیر هستید، می توایند از گردوی ژنوتیپ برتر آریا و یا اگر در مناطق بسیار گرمسیر هستید، از گردو پکان بهره مند شوید.

🔰چه مکانی برای کاشت نهال پسته مناسب است؟

💥محل ایده آل برای پرورش نهال پسته مناطقی هستند که دارای زمستان هایی سرد و تابستان های گرم و همچنین دارای بارندگی کم باشند. مکان های بیابانی نیمه خشک برای کاشت نهال پسته بسیار ایده آل هستند. نهال پسته جهت پرورش و بازدهی عالی، درجه حرارت بالای 37 درجه سانتی گراد در طول روز را ترجیح می دهد.

💥از مشخصات درخت پسته این است که به ماه های زمستانی نیز نیاز دارد که هوا به اندازه کافی سرد باشد تا بتواند آن ها را به حالت نهفتگی (خواب زمستانی)، حدود 5 درجه سانتی گراد یا حتی پایین تر درآورد.

💥مناطق کوهستانی که دمای آن ها معمولا به زیر منفی 10 درجه سانتی گراد می رسد، جهت پرورش باغ پسته مناسب نخواهد بود. علاوه بر این، برای کاشت نهال پسته این نکته را در نظر داشته باشید که پسته در مناطق با رطوبت بالا رشد نمی‌کند.

به مدیریت : ناصر قاسم زاده

 

 

https://www.instagram.com/hoseinmalekan.vila

 

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

 

نهال گردو ژنوتیپ , نهال گردو , نهال پسته , نهال  آلو , نهال شلیل , نهال آلبالو , نهال گیلاس , نهال زردآلو , نهال هلو , نهال انجیر , نهال سیب ،, نهال انگور , نهال به , مرکز خرید انواع نهال در آذربایجان غربی , خرید و فروش نهال گردو خوشه ای در آذربایجان غربی , خرید و فروش نهال گردو چندلر در آذربایجان غربی ,خرید و فروش نهال پسته پیوندی در آذربایجان غربی , نهالستان آران  , خرید و فروش نهال در میاندوآب , خرید و فروش نهال گردو چندلر در میاندوآب  , نهال گردو ژنوتیپ در میاندوآب , گردو پیوندی  ,قیمت و فروش نهال گردو پاکوتاه خوشه ای نهالستان آران , قیمت و فروش نهال گردو امریکایی نهالستان آران , قیمت و فروش گردو پوست کاغذی نهالستان آران , قیمت نهال پسته پیوندی نهالستان آران , فروش نهال پسته اکبری در میاندواب , نهال پسته ممتاز در میاندواب , فروش پسته احمدآقایی در میاندوآب , قیمت پسته کله قوچی در اذربایجان غربی , قیمت نهال گیلاس در میاندوآب , قیمت وفروش نهال آلبالو ,