Address & Contact

Our Address

احمد آباد مستوفی، خ کوی افسران، روبروی تالار تشریفات ساقدوش پلاک ۲۳

Telephone

تولید و فروش یونولیت تیرچه سازی اندیشه آریا در تهران و سراسر کشور

✨تولید،پخش و فروش انواع تیرچه صنعتی،کرومیت و …
دارای بیش از ۲۰ سال سابقه کاری✨
عضو انجمن تیرچه سازان
کیفیت مطلوب
با قیمت استثنایی

شماره تماس

09128335010
09035596351

تلفن ثابت:02156276853

https://www.instagram.com/omid__zarenejad/  

آدرس مجموعه: احمد آباد مستوفی، خ کوی افسران، روبروی تالار تشریفات ساقدوش پلاک ۲۳

❇️در صنعت ساختمان سازی به طور کلی تیرچه ‌بلوک جزو پرکاربرد ترین و رایج ‌ترین انواع سازه برای ساخت سقف ساختمان‌‌ها به حساب می‌آید. در این نوع از سقف ‌ها، از تیرچه بتنی (به صورت که ما بین این تیرچه ‌ها، بلوک ‌های سفالی یا سیمانی قرار می‌دهند) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

❇️می‌‌توان گفت تیرچه بتنی در واقع مهم ‌ترین و حیاتی ‌ترین بخش از سقف ‌های تیرچه‌ بلوک به حساب می‌آید. از طرف دیگر بتن، مقاومت فشاری بالایی داشته و فشارهای بالا را به ‌راحتی تحمل می‌‌کند ولی مقاومت کششی خوبی ندارد و این نقص با قرارگیری بتن در کنار فولاد و میلگرد رفع می‌ شود، زیرا فولاد مقاومت کششی بالایی دارد. در نهایت می‌توان گفت با ترکیب این محصولات نیاز بشر به ساخت برج‌ها و سازه‌‌‌های مرتفع رفع شده است.

❇️تیرچه ‌ها انواع مختلفی دارند. مثلاً بر اساس یک نوع طبقه ‌بندی تیرچه ‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

🔸تیرچه‌‌‌‌های با قالب ماندگار یا تیرچه کفشک دار (سفالی)

🔸 تیرچه ‌های بدون قالب ماندگار (بتنی و یا فلزی)

❇️تیرچه ‌های بتنی نیز در دسته ی تیرچه ‌های بدون قالب ماندگار قرار می‌گیرند که باز خود به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند، که به شرح زیر می‌باشد:

🔸تیرچه خرپایی

🔴تفاوت تیرچه دستی و صنعتی

💎از آنجا که برای تولید دستی تیرچه ابتدا میلگردهای برشی به شکل زیگزاگ در آمده و سپس توسط الکترود و دستگاه جوش به شکل اسکلت تیرچه در می‌آید معایب زیر در این روش وجود دارد:

⭐️به علت متکی بودن این روش به نیروی انسانی خطاهای بالا در تولید این محصول اجتناب نا پذیر است در حالی که در تولید تیرچه صنعتی این مشکل کامل مرتفع شده است.

⭐️با توجه به استفاده از سیستم جوش قوس الکتریکی برای ایجاد اتصالات در شبکه تیرچه کربن موجود در این آرماتورها به سطح آمده و به اصطلاح آرماتورها ترد وشکننده می‌شود در حالی که در تیرچه صنعتی به علت استفاده از سیستم جوش نقطه ای این نقیصه برطرف گردیده است.همین امر باعث شده استفاده از تیرچه دستی در بسیاری از استانها توسط نظام مهندسی ممنوع شود.

⭐️در شرایط تولید دستی به علت وجود ناخالصی در الکترود و ورود این ناخالصی‌ها در ترکیبات فولاد(در حین جوش فولاد ذوب شده و گل جوش با آن ترکیب می‌شود) هم از ضخامت موثر آرماتور کاسته می‌شود و هم کیفیت فولاد در مقطع اتصال کاهش می‌یابد که نتیجه آن پایین آمدن مقاومت تیرچه در برابر تنشهای برشی و کششی می‌باشد.

⭐️در حالی که در تولید تیرچه صنعتی با استفاده از سیستم جوش نقطه ای و کمک گرفتن از پرس آرماتور این مشکل نیز حل شده است شایان ذکر است در اثر این تفاوت و مورد قبلی آیین نامه ۵۴۳ تصریح دارد در صورت استفاده از تیرچه صنعتی می‌توان مقطع آرماتور را یک سایز کاهش داد. همین عامل قدمی‌در جهت کاهش وزن سازه می‌باشد.

 

به مدیریت:بلال نظری و علی اکبر برزگری

 

 

 

 

 

تیرچه , تیرچه صنعتی  , کرومیت , تیرچه سازی اندیشه آریا در اسلامشهر تهران , تولید انواع تیرچه صنعتی در اسلامشهر تهران , پخش و فروش انواع تیرچه صنعتی و کرومیت در تهران , قیمت انواع تیرچه در اسلامشهر تهران ,