کارگاه جوشکاری و تولید درب و پنجره فلزی حافظ

 نحوه طراحی و تولید پنجره آهنی

 آیتم های زیادی بر روی طراحی یک پنجره تاثیر گذار است. زمانی که یک ساختمان طراحی می گردد، پنجره دیوار ها می تواند عاملی تاثیر گذار در زیبایی آن به حساب آید. پنجره آهنی نیز به نوبه خود می تواند در زیبایی دیوارهای ساختمان تاثیر گذار باشد. اما فضای موجود برای نصب پنجره، منظره ی پس زمینه پنجره، پنجره داخلی یا خارجی از مهمترین عوامل موثر در طراحی پنجره می باشند. اگر برای پروژه ای پنجره آهنی در نظر گرفته شده باشد، طراح می تواند اشکال متفاوتی را برای آن در نظر بگیرد.

 گاهی یک مستطیل ساده به عنوان پنجره در یک ساختمان مجلل طراحی می شود و همین باعث زیبایی آن می گردد. گاهی اشکال پیچیده تر و ترکیبی در طراحی پنجره آهنی نقش دارند. تولید پنجره آهنی نیز بر اساس نوع پروژه می تواند متفاوت باشد. معمولا مصالح مصرفی در پنجره آهنی در محل ساختمان حاضر نموده و با توجه به شرایط موجود پنجره طراحی شده را تولید می نمایند. در بخش بعدی در مورد مصالحی که می توان در تولید پنجره آهنی به کار برد مطالبی بیان خواهد شد.

 مصالح قابل استفاده در تولید پنجره آهنی

 یکی از عمده ترین کاربردهای محصولات فولادی، استفاده در ساختمان می باشد. مقاطع باز فولادی نظیر نبشی ، زهوار و تسمه و مقاطع بسته نظیر قوطی و پروفیل درب و پنجره در ساخت پنجره های آهنی کاربرد دارند. در برخی موارد برای نصب قسمت های مختلف از پیچ استفاده می گردد. در پنجره های پیش ساخته اتصالات به صورت جوشکاری کار می شود. با توجه به این موضوع قیمت نبشی آهنی، قیمت قوطی و پروفیل ساختمانی و قیمت پروفیل در و پنجره می توانند در قیمت پنجره آهنی تاثیر گذار باشد.

 مزایای پنجره آهنی 

 مهمترین مزیت پنجره های آهنی ایمنی بالای این پنجره هاست. در مواردیکه امنیت یک منطقه مطلوب نیست، استفاده از پنجره آهنی می تواند برای مالک ساختمان آرامش خاطر بیشتری ایجاد نماید.

 استحکام پنجره آهنی از دیگر مزایای این محصول به حساب می آید. اگر به هر دلیل بار اضافی بر محل قرارگیری پنجره وارد گردد، پنجره آهنی خود می تواند از لحاظ باربری به اجزاء باربر دیوار کمک نماید در حالیکه دیگر انواع پنجره ها به راحتی در چنین موقعیتی تسلیم شده و باعث خرابی و ایجاد هزینه میگردد.

 نگهداری و تعمیرات پنجره های آهنی به مراتب آسان تری از دیگر انواع آن می باشد. یک رنگ آمیزی ساده می تواند در افزایش طول عمر پنجره آهنی تاثیر گذار باشد. تصویر شماره 2 نشان دهنده یک پنجره آهنی قدیمی می باشد.

مدیریت:آقای منصور بابانژاد

 

 

 

ساخت تاب ریلکسی در طرح های مختلف

 

تک لنگه ورق جام

 

درب کامل فرفوژه سنگین

 

درب و نرده

 

درب ویلایی کوتاه

 

 

طرح های درب و پنجره آهنی , کانال تلگرام درب و پنجره فلزی , درب و پنجره آهنی ساده , قیمت ساخت درب و پنجره فلزی , آموزش ساخت درب و پنجره فلزی , عکس پنجره فلزی , طرح پنجره فلزی , انواع پنجره اهنی , 

 

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed