ساینده سنگ ساختمانی HD ابراسیو 

✨تولیدکننده انواع ساینده های سنگ گرانیت و مرمریت

❇️بر اساس نوع سنگ دو نوع دستگاه ساب وجود دارد.دستگاه ساب برای سنگ های گرانیت و دستگاه ساب برای سنگ های ماربل ( سنگ های نرم ).هر دستگاه ساب لقمه های مخصوص به خودش را دارد.

?لقمه های ساینده گرانیت

نام لقمه های گرانیتی در لاتین Fickert و در فارسی کشویی یا اتویی است.طول آنها 140 میلیمتر یا همان 14 سانتی متر است و شکل یک ذوزنقه کشیده شده را دارد.بر روی آن یک درب پلاستیکی قرار دارد که برای قرارگیری در گیره دستگاه ساب تعبیه شده است.گاهی اوقات ممکن است شرکت های مختلف کمی طراحی درب لقمه را تغییر دهند اما شکل کلی یکی است.

?لقمه ساینده منیزیتی گرانیت

?اولین لقمه ها در دستگاه ساب به لقمه های سیمانی یا منیزیتی معروف هستند.دلیل این که به این لقمه ها سیمانی می گویند بخاطر استفاده از نوعی سیمان است که به سیمان سورِل (Sorel cement) معروف است.در واقع سیمان سورل از اکسید منیزیم درست می شود و به همین دلیل به لقمه های سیمانی، منیزیتی هم می گویند.همینطور به دلیل استفاده از سیلیکون کارباید ( سنباده ) در ساخت آنها به سنباده نیز معروف هستند.

?سنباده ها با توجه به ریز یا درشت بودنشان شماره گذاری می شوند.روش شماره گذاری به این صورت است که هر تعداد از دانه های یک سنباده که در یک اینچ مربع جای بگیرند شماره آن سنباده می شود.طبیعی است که هر چه دانه ها درشت تر باشند عدد سنباده کمتر است و سایش آن زبر تر خواهد بود و هر چه دانه ها ریز تر باشند عدد سنباده بیشتر و سایش آن نرم تر خواهد بود.

 

?لقمه های ساینده ماربل

?نام لقمه های ماربل در لاتین Frankfurt و در فارسی فرانکفورتی است.شکل ذوزنقه ای دارد و دارای دو نوع شیاردار و بدون شیار است.البته نوع بدون شیار آن خیلی کم مصرف می شود و بیشتر نوع شیاردار آن کاربرد دارد.

?نوع شیار دار آن توسط شرکت های مختلف تغییر شکل داده شده ولی نتیجه ساب یکسان است.

 

به مدیریت:بهزاد حاج حیدری

https://www.instagram.com/hoseinmalekan.vila

لقمه گرانیتی

فرانکفورتی یا مرمریت

 

 

 

 

ساینده سنگ , انواع ساینده سنگ ساختمانی HD ابراسیو در اصفهان , تولید ساینده سنگ گرانیت و مرمریت در اصفهان , لقمه های ساینده گرانیت , لقمه های ساینده ماربل در اصفهان , تولید ساینده سنگ ساختمانی در اصفهان ,