طراحی ساخت و نصب انواع سنگ قبر عتیق

💫ساخت و فروش انواع سنگ مزار و سنگ قبور💫
💫تعمیرات سنگ قبر و رنگ آمیزی سنگ ها پذیرفته می شود💫
💫نصب رایگان و ارسال به کل کشور💫

شماره تماس:

tel:09197083073

tel:09197083072

🔴انتخاب سنگ قبر به چه چیزهایی بستگی دارد؟

سنگ‌‌‌های قبر همانند خیلی از شاخه‌‌‌های دیگر زندگی رنگ و نوعی تازه به خود گرفته و بازماندگان شخص متوفی جهت یادبود و گرامی‌داشت و احترام به شخص فوت شده سعی می‌کنند با انتخاب سنگهای متفاوت با نقش و نگارهای مختلف یاد او را زنده نگه دارند.

سنگ مزار در بهشت زهرا تهران

🔴مواردی که در انتخاب یک سنگ قبر مناسب بسیار اهمیت دارند:

❇️سنگ قبر باید بادوام و مستحکم باشد

🔸از آنجایی که قیمت یک سنگ قبر معمولا هزینه بالایی را خواهد داشت پس مهمترین دلیلی که برای انتخاب یک سنگ قبر حائز اهمیت است مقاوم بودن آن سنگ در برابر فرسایش است. زیرا یک سنگ قبر معمولا در هوای آزاد و سالیان سال بایستی روی مزار قرار بگیرد. این فرسایش می‌تواند به طرق مختلف ایجاد شود.

سنگ مزار بهشت زهرا

🔸شرایط آب و هوایی منطقه، تابش نور آفتاب، بارش باران و ضربه خوردن روی سنگ از مهمترین دلایل فرسوده شدن یک سنگ قبر است. به همین سبب معمولا سنگ‌‌‌های قبر از جنس گرانیت، دیوریت، گابرو، مرمر، کوارتزیت، تراورتن ساخته میشوند.

بهشت زهرا

❇️سنگ قبر باید زیبا و براق باشد

🔸انتخاب سنگ قبر زیبا و معمولا براق و بلند موجب تسلی خاطر وابستگان شخص متوفی وهمچنین نشانه احترام به وی است. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سنگ قبر بعد از استحکام آن مورد اهمیت است، زیبایی آن سنگ است که البته با حکاکی نقش و نگارها و همچنین درج چهره شخص متوفی به روی سنگ سعی بر آن می‌شود تا این زیبایی را دو چندان کنند.

سنگ مزار برای لواسان

🔸متداول ترین رنگ هایی که در انتخاب یک سنگ مورد استفاده قرار میگیرد سیاه و سفید هستند که هر کدام نشانه حرمت و پاکی شخص فوت شده را یادآور میشوند.

سنگ مزار برای شهرستان ها

❇️نوشته‌‌‌های روی سنگ قبر باید چشم نواز باشد

🔸اهمیت دیگری که یک سنگ قبر را در انتخاب متمایز می‌کند نوشته هایی است که روی آن درج می‌شود. علاوه بر مشخصات فردی شخص فوت شده مانند نام و نام خانوادگی و نام پدر، سال فوت و تولد و نشانی مزار در قطعه قبرستان موارد دیگری مانند یادواره ها، اشعار معروف و غیرمعروف، آیه‌‌‌های قرآن، دعا و حتی سخنانی از خود شخص متوفی به روی سنگ با خطی موزون و دلنواز حکاکی می‌کنند تا زیبایی سنگ قبر را چند برابر کنند.

کتیبه بالا سری با عکس رنگی

🔸این نوشته‌ها بنا به رنگ و جنس سنگ معمولا با رنگ‌‌‌های سفید، سیاه و طلایی روی سنگ درج میشوند.در بسیاری از سنگ‌ها این نوشته‌ها به صورت فرورفته حک میشوند ولی در برخی دیگر نوشته‌ها را برجسته درج می‌کنند.

سنگ مزار خاص

🔴سنگ قبر معمولاً دارای اطلاعات زیر است:

💎نام و نام خانوادگی

💎تاریخ زادروز

سنگ مزار لاکچری

💎تاریخ درگذشت

💎سروده یا گفتاری پرمعنا درباره فرد درگذشته

سنگ مزار مرمر سبز

💎نماد و نشانه‌های تصویری بر مبنای مواردی چون: آیین، ملیت، شغل، علاقه‌مندی، اماکن متبرکه و تصاویر مناظر، عکس متوفی.

💎آیه‌ای از قرآن در سنگ قبرهای اسلامی

سنگ مزار مرمر صورتی

🔴انواع سنگ قبر و سنگ مزار

🔰در ایران معمولا از انواع مختلفی از سنگ های مزار استفاده می شود که چند نوع از پرکاربردترین این سنگ ها را عنوان می کنیم:

تعمیر سنگ مزار

💠سنگ قبر مرمر: این سنگ معمولا در رنگ های سفید، سبز، خاکستری و قرمز عرضه می شود. این سنگ معمولا سنگی گران قیمت به حساب می آید. بهترین نوع سنگ قبر مرمر از نوع سنگ مرمر هرات است که به صورت سفید و براق سفارش داده میشود.

💠سنگ قبر سیمین و نطنز اصفهان: معمولا سنگ های گرانیت از استحکام بالایی در برابر تابش نور و باراش باران و شرایط بد آب و هوایی برخوردار هستند.این سنگ ها به رنگ مشکی همراه با دانه های سفید هستند.

💠سنگ قبر شبق: دلیل محبوبیت این نوع سنگ در میان مردم درخشش و براقیت این سنگ است. بدون شک یکی از بهترین نوع سنگ گرانیت در بازار سنگ گرانیت شبق است. البته این سنگ یکی از سنگ های کمیاب و گران در بازار بحساب می آید.

💠سنگ گرانیت برزیلی: یکی دیگر از سنگ های قبر مرغوب در بازارهای ایران سنگ قبر برزیلی است که این سنگ ها جزو سنگ های وارداتی در ایران هستند.این سنگ ها قابلیت لیزر پذیری بهتری نسبت به سنگ های اصفهان دارند و معمولا به رنگ سیاه و براق در بازار یافت می شوند. البته در انتخاب این سنگ بایستی کمال دقت را بعمل آود چرا که در برخی موارد سنگ های چینی رنگ شده را به جای سنگ برزیلی بفروش می رسانند.

به مدیریت:برادران دلنوا

سفارش سنگ قبر

 

 

 

انواع سنگ قبر در بهشت زهرا

 

بهترین سنگ قبر در بهشت زهرای تهران

 

سنگ قبر در بهشت زهرای تهران

 

سنگ مزار در بهشت زهرای تهران

 

 

سنگ مزار علی انصاریان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین سنگ قبر در بهشت زهرای تهران

 

 

شعر برای سنگ قبر پدر

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

شعر برای سنگ قبر مادر

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

 

🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰

 

💫طراحی نوشته سنگ قبر قبل از اجرا💫

 

 

 

 

 

سنگ , سنگ قبر , سنگ مزار عتیق , قیمت انواع سنگ قبر در تهران , فروش سنگ قبر در تهران , طراحی سنگ مزار , انواع سنگ مزار , جنس سنگ قبر , موارد مهم در انتخاب سنگ مزار , سنگ قبر افقی , سنگ قبر ایستاده , سنگ قبر مدرن , سنگ مزار و سنگ قبور عتیق در تهران , قیمت انواع سنگ مزار , ساخت فروش خرید و قیمت انواع سنگ مزار و سنگ قبور عتیق در بهشت زهرا تهران , نصب انواع سنگ مزار در تهران , سنگ مزار در بهشت زهرا تهران , سنگ مزار بهشت زهرا , بهشت زهرا , سنگ مزار برای لواسان , سنگ مزار برای شهرستان ها , کتیبه بالا سری با عکس رنگی , سنگ مزار خاص , سنگ مزار لاکچری , سنگ مزار مرمر سبز , سنگ مزار مرمر صورتی , تعمیر سنگ مزار , شعر برای سنگ قبر مادر , شعر برای سنگ قبر پدر , از کجا سنگ بخرم؟ , بهترین سنگ مزار رو از کجا بخریم؟ ,  سنگ مزار و سنگ تراشی برادران دلنوا  , طراحی ساخت و نصب انواع سنگ مزار عتیق , سنگ مزار عتیق , سنگ مزار عتیق در تهران , سنگ مزار عقیق  , سنگ مزار عقیق در تهران , قیمت سنگ مزار عقیق در تهران ,سنگ قبر عتیق , سنگ قبر در تهران , سنگ قبر در بهشت زهرا , قیمت سنگ قبر در بهشت زهرا , انواع سنگ قبر در بهشت زهرا تهران ,