فروش ادوات کشاورزی ویهان زراعی باغی تراکتور تاجیک

ویهان بازار بزرگ فروش ادوات کشاورزی زراعی باغی تراکتور تاجیک در مشهد

www.adavatekeshavarzitaj.ir

www.vihankeshavarzi.ir

www.vihankeshavarzi.com

 

بزرگترین گردهمایی برندهای ملی و کارآفرینی کشور
جناب مهندس تاجیک برترین کارآفرین نمونه در سال 1401

 

 

 

 

🔰 گاو آهن چیست؟

🔹🔸گاوآهن ها شامل انواع ابزار های خاکورزی می باشند که بر حسب شرایط خاص منطقه و زمین برای شخم زمین های زراعی و باغی به کار گرفته می شوند. هایپر صنعت فامکو ارائه دهنده انواع گاوآهن های تراکتوری و ماشین آلات کشاورزی می باشد.

🔰 انواع گاوآهن

🔹🔸همانطور که گفته شد از گاوآهن به منظور خاکورزی و شخم زدن خاک استفاده می شود و انواع مختلفی دارند. خوشبختانه در ایران شرکت های مختلفی وجود دارند که سالیان زیادی است که اقدام به تولید انواع گاوآهن با جنس و کیفیت بسیار خوبی می کنند و با اطمینان می توان گفت، گاوآهن ایرانی نسب به انواع خارجی توانسته اعتماد و رضایت مشتری را به خود جلب کند. در ادامه به شرح مشخصات فنی انواع گاوآهن می پردازیم.

🔰 انواع گاوآهن ها

🔹🔸گاو آهن برگردان دار گاو آهن چیزل
🔹🔸گاو آهن برگردان دار گاو آهن چیزل
🔹🔸مشخصات فنی مشخصات فنی
🔹🔸گاو آهن دوار یا روتیواتور نهرکن
🔹🔸گاو آهن دوار یا روتیواتور گاو آهن پشته ساز یا مرزکش نهرکن

🔰 مشخصات فنی مشخصات فنی
🔰 گاو آهن برگردان دار

🔹🔸این گاو آهن ها به منظور شخم اولیه زمین به کار می روند. گاو آهن برگردان دار، گاو آهن نیز نامیده می شود. گاو آهن های برگردان دار، بستر کشت بذر و رشد ریشه را مهیا خواهند کرد. مکانیزم عملکرد گاوآهن برگردان دار به این صورت است که خاک را برش داده سپس به بالا می آورد و توسط باله های زاویه دار خود، خاک را بر می گرداند و موجب زیر و رو شدن خاک و همچنین کنده شدن ریشه علف های هرز و مخلوط شدن بقایای گیاهان قبلی با خاک می شود. به منظور انتخاب بهترین گاوآهن می بایست به نوع نیاز خاکورزی زمین، متراژ زمین و نوع کشت و توان و نوع تراکتور دقت کنیم.

🔹🔸به عنوان مثال باید توجه داشته باشیم که زمین ما در چه عمقی احتیاج به خاکورزی دارد و این خاکورزی به منظور چه نوع کشتی است و تراکتور ما چه مدل و توانی دارد. به عنوان مثال گاوآهن تراکتور فرگوسن 285 که توان آن 75 اسب بخار می باشد، می تواند گاوآهن های نیمه سنگین را جابجا کند که به طور معمول دارای 3 یا 4 خیش می باشند. اگر تراکتور ما از نوع باغی است، گاوآهن مناسب آن، گاوآهن دو خیش باغی یا سه خیش باغی می باشد. همچنین گاوآهن های سنگین با تعداد خیش زیاد را فقط، تراکتور های زراعی 4 و 6 سیلند با توان بالا می تواند حمل کنند.

🔹🔸گاو آهن برگردان دار در سه نوع سوار شونده، نیمه سوار و کششی وجود دارد که هر کدام متناسب با نوع کاربری و نوع تراکتور انتخاب می شوند. گاوآهن برگردان دار سوار شونده معمولا در زمین های زراعی کوچک استفاده شده و اندازه و وزن کمتری دارند. این گاوآهن از طریق اتصال سه نقطه تراکتور وصل شده و تمام وزن حمل و نقل آن بر روی تراکتور وارد می شود.

🔹🔸گاوآهن برگردان دار نیمه سوار از قسمت جلو و از طریق یک اتصال قابل گردش به اتصال سه نقطه تراکتور متصل شده و از قسمت عقب از طریق چرخ دنباله بر روی زمین قرار می گیرد. این نوع گاوآهن مناسب مزارع متوسط و تراکتور های بزرگتر می باشد.

🔹🔸گاوآهن برگردان دار کششی مناسب زمین های زراعی بزرگ بوده و وزن و قدرت بسیار زیادی دارد. به دلیل وزن بالای آن نیاز به تراکتور های با توان بالا دارد و از طریق مال بند به پشت تراکتور وصل می شود. همچنین این گاوآهن معمولا دارای سه چرخ حامل می باشد که دو چرخ آن در قسمت جلو و یکی در قسمت عقب است.

🔰 گاو آهن بشقابی

🔹🔸گاو آهن های بشقابی شامل تعدادی بشقاب مقعر می باشند که می توانند زاویه دار و یا عمود بر زمین قرار گرفته باشند. لبه بشقاب ها ممکن است دندانه دار یا صاف باشد. کاربرد این گاو آهن مشابه گاو آهن های برگردان دار می باشد و به منظور خاک ورزی اولیه به کار می روند.

🔰 گاوآهن چیزل

🔹🔸چیزل برای برش خاک در عمق های پایین تر به کار گرفته می شود. گاو آهن چیزل بدون آن که خاک را برگرداند آن را برش داده و نرم می کند. چیزل ها در زمین های خشک کارایی دارند و کلوخ های زمین را خرد می کنند. به گاوآهن چیزل، گاوآهن قلمی نیزر گفته می شود.

🔰 گاوآهن زیر شکن یا ساب سویلر

🔹🔸گاو آهن های ساب سویلر شباهت بسیاری به گاو آهن های چیزل دارند با این تفاوت که ساب سویلر سنگین تر بوده، در ساخت آن از مواد سخت تری استفاده می شود شود و لایه های خاک را از عمق بیشتری می شکند. استفاده از زیر شکن عمق های زیرین خاک را نرم می کند. لازم به ذکر است که نام دیگر گاوآهن زیر شکن، گاوآهن اسکنه ای می باشد.

🔰 گاوآهن دوار یا روتیواتور

🔹🔸گاو آهن دوار یا روتیواتور در محوری گردنده چرخیده و این چرخش به صورت دوار خاک را زیر و رو می کند. روتیواتور ها خاک را بر نمی گردانند بلکه در عمق مشخصی خرد و مخلوط می کنند. گاو آهن روتیواتور هیچ گونه شیار یا پشته ای نیز در خاک ایجاد نمی کند.

🔰 پشته ساز یا مرزکش

🔹🔸این ادوات با استفاده از نیرو کمتر از سایر گاو آهن های پشت تراکتوری تنها بر روی سطح خاک کار کرده و به منظور ایجاد پشته در زمین مورد استفاده قرار می گیرند. پشته ها برای جلوگیری از فرسایش آبی و بادی، افزایش نگهداشت طولانی آب در خاک و ایجاد مرز بین قطعات زمین به کار گرفته می شود.

🔰 نهرکن

🔹🔸برای باز کردن جوی های زهکشی و نهر های آبیاری از نهرکن استفاده می شود. خیش های نهر کن شامل تو تیغه متصل به یکدیگر می باشند که خاک را برش می زند. هر تیغه نهرکن خلاف جهت دیگری خاک را به کناره ها می ریزد. حاصل برش تیغه های این گاوآهن، نهر های زهکشی خاکی می باشد.

🔰 اجزا گاو آهن

🔹🔸قطعات گاوآهن به طور کلی شامل شاسی، ساقه و خیش می باشد که در هر یک از انواع گاوآهن ها شکل ظاهری و نوع کاربری آن ها متفاوت است. همان گونه که گفته شد، متداول ترین نوع گاو آهن، گاوآهن برگردان دار است که در زیر به طور مختصر اجزای اصلی آن را شرح می دهیم.

🔰 خیش گاوآهن

🔹🔸مهم ترین بخش گاوآهن خیش آن می باشد. خیش ها هر یک خود به یک ساقه متصل می شوند. خیش گاوآهن مستقیما با خاک در تماس بوده و عملیات برش، باز کردن شیار، سست نمودن دانه های خاک و غیره را انجام می دهد. شکل خیش متناسب با نحوه کار کرد دستگاه می باشد. در سایر گاو آهن ها نیز تیغه های مختص به خودشان به کار می رود، برای مثال در گاو آهن های دیسکی به جای خیش، چندین دیسک استفاده می شود.

🔰 ساقه گاوآهن

🔹🔸خیش ها توسط ساقه به شاسی اصلی گاو آهن متصل می شوند. به ساقه گاوآهن می توان ضمایم دیگر را متصل نمود تا عملکرد آن افزایش یابد و کارایی آن بهبود یابد. از جمله این ضمایم پیش بر ها، ریشه بر ها، چرخ میزان و غیره می باشد.

🔰 شاسی گاوآهن

🔹🔸شاسی که به آن قاب گاو آهن هم گفته می شود. اسکلتی محکم بوده که ساقه های گاو آهن به آن متصل شده و آن آن را محکم نگه می دراد. بسیاری از ضمایم نیز خود به شاسی گاو آهن متصل می شوند.

مدیریت:آقای علیرضا تاجیک ایجدان

 

 

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

تیغه گریدری

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

 

 

بهترین گاوآهن , گاوآهن محمدزاده , انواع گاوآهن تراکتور , گاوآهن تراکتور فرگوسن , قیمت گاوآهن سه خیش ارتشی ,