فروش ادویه مرغ و ماهی،زعفران و عرقیجات عطارمحمد چاروساییی جابر در آبادان خوزستان 

 

💠عطاری جابر تاسیس ۱۳۴۳
که بصورت تخصصی در زمینه ادویه جات هندی، واردات و آسیاب فعالیت دارد.کلیه اقلام و ادویه جات ما با ظرافت کامل انتخاب میشه و پس از پاک و تمیز شدن آسیاب میشه و تقدیل حضور مشتری میشه چیزی که ادویه جات ادویه مارکت جابر رو از بقیه ادویه ها متمایز کرده فرمول و ترکیب خاص اقلام هست که برگرفته از ذائقه ی هندی هاست و از دیر باز،سینه به سینه به نسل امروز رسیده و بصورت انحصاری اساس کار ما بوده است.

💠ادویه ها علاوه بر خوش عطر و طعم کردن غذاها، اثرات ضد سرطانی ، ضد کلسترول خون ، ضد دیابت و ضد التهابی و صدها خاصیت درمانی فوق العاده دارند و برای سلامتی انسان بسیار مفید فایده هستند. ادویه ها همچنین به درمان بسیاری از بیماری ها مانند دیابت ، بیماری های قلبی عروقی ، سرطان و آرتروز کمک می کنند.

💠ادویه های هندی شامل انواع ادویه جاتی است که در سراسر شبه قاره هند (منطقه ای از جنوب آسیا) رشد می کنند. هند در مناطق جعرافیای مختلف در این کشور ادویه های متنوعی تولید می کند که بسیاری از آنها بومی شبه قاره هند هستند. ادویه جات در هند به صورت هوی متفاوتی استفاده می شود: دانه کامل ، خرد شده ، آسیاب شده ، بو داده ، سرخ شده. در هند انواع ادویه ها را با هم مخلوط می کنند تا ترکیبی جدید و خوش عطر و طعم برای پخت انواع دستورهای غذایی به وجود آورند.

✳️عرقیات و خواص آن ها 

🔹گلاب:طبیعتی گرم دارد و تقویت کننده‌ی مغز و اعصاب است. غش، ضعف و بی‌هوشی را رفع کرده و بلغم را دفع می‌کند. لثه را سخت کرده و صفرابر نیز می‌باشد.

🔹عرق نعناع:طبیعتی گرم دارد و تقویت کننده معده است. مولد خون، اشتهاآور، رفع کننده‌ی دل درد و دل پیچه، ضد تشنج و بادشکن است. گرمازدگی اطفال و سکسکه را از بین می‌برد.

🔹عرق بیدمشک:تقویت‌کننده قلب و بدن است، ملین نیز می‌باشد.

🔹عرق بهارنارنج:تقویت کننده‌ی قلب و اعصاب است. ضدتشنج، آرام بخش و ضدهیستری می‌باشد. افسردگی، بی‌خوابی و سکسکه را درمان می‌کند. توسط نور آدرنالین در گیرنده‌های بتا 3، تجزیه کننده چربی می‌باشد و موجب افزایش متابولیسم بدن می‌شود.

🔹عرق کاسنی:طبیعتی سرد دارد و تب‌بُر است. پوست، کلیه و کبد را تقویت می‌کند. دارای ویتامین C است و خون را تصفیه می‌کند. حرارت آن را پایین می‌آورد و رگ‌ها را باز می‌کند. درد مفاصلی که ناشی از گرمی مزاج باشد را مداوا می‌کند

🔹عرق آویشن:طبیعتی گرم دارد و درمان کننده بلغم، اشتهاآور، ضدعفونی کننده مجاری تنفسی، ضد تشنج و تقویت‌کننده بدن است. ترشی معده را رفع می‌کند. ضددرد، رفع کننده‌ی برونشیت، آسم، گریپ، سوءهاضمه، نقرس، سیاتیک رقیق کننده خون می‌باشد.

🔹عرق شاه‌تره (شاطره):طبیعتی معتدل دارد، صفرابُر و تب‌بُر است. یرقان را درمان می‌کند، تقویت‌کننده‌ی پوست و کبد است. ادرارآور است و بلغم را دفع می‌کند. تصفیه کننده‌ی خون است و باعث تقویت لثه و جلوگیری از خون‌ریزی آن می‌شود. مخلوط شاه تره، سرکه و عسل پاک کننده معده از کلیه فضولات می‌باشد.

🔹عرق خارشتر:سنگ‌های کلیه و مثانه را دفع می‌کند. شستشو دهنده‌ی کلیه‌ها است و برای سیاه سرفه نیز مفید است. طبع این عرق گرم و خشک می‌باشد. برای دفع سنگ‌های کلیه و مثانه 3 وعده و هر بار یک لیوان ولی برای درمان بقیه بیماری‌ها هر وعده یک فنجان میل شود.

🔹عرق اسطوخودوس:طبیعت گرم و خشکی دارد، نیروبخش، برای سردرد، میگرن و دلهره مفید است. ضمناً آرام بخش و خواب‌آور نیز می‌باشد. مخلوط آن با عسل و سرکه برطرف کننده سرگیجه، پرش ناگهانی بعضی از اعضاء، رفع صرع، وسواس و فراموشی می‌باشد.

🔹عرق اسفناج:برطرف کننده کم‌خونی و افزایش دهنده آهن در خون می‌باشد.

🔹عرق اکالیپتوس:با توجه به خوراکی نبودن عرق مذکور باید به‌صورت بخور از خواص آن، که همانا برطرف کنندگی سرماخوردگی، برونشیت و گرفتگی بینی است، بهره برد.

🔹عرق بابونه:طبیعتی گرم دارد و نیروبخش است. عفونت‌های دردناک را برطرف می‌کند. اختلالت قاعدگی را تنظیم و ورم بیضه و رحم را فرو می‌نشاند. کرم‌کش است و در درمان یبوست مفید می‌باشد. همچنین لطیف‌کننده پوست بدن، ضد دردهای شکم و نفخ، معرق اشتهاآور است.
عرق دارچین تقویت کننده‌ی معده و اعصاب است، ضدترس، وسواس، بادشکن، آرام بخش و قابض نیز می‌باشد. ضمناً طبع آن خشک و گرم است

🔹عرق بادرنجبویه:طبیعتی گرم دارد و برای حافظه مفید است. تقویت کننده‌ی مغز، قلب، معده و حواس پنج‌گانه می‌باشد. خستگی روحی، بی‌حوصلگی، سردردهای عصبی و تنگی نفس را درمان می‌کند. ضمناً محرک و نیرو دهنده قوای جنسی می‌باشد. مصرف یک فنجان در یک لیوان آب روزی 3 مرتبه بهترین شکل درمان می‌باشد.

🔹عرق بادیان:ضد روماتیسم و معطر کننده نوشیدنی‌ها است. مصرف نصف فنجان 3 بار در روز همراه با آب سرد تسهیل کننده تنفس می‌باشد.

🔹عرق برگ چنار:ضدآسم، چاق‌کننده و تب بر است، درد و ورم زانو و مفاصل را که از گرمی مزاج می‌باشد، تسکین می‌دهد. اگر آن را بر بدن بمالید باعث شفافیت پوست می‌شود.

🔹عرق پونه:اشتهاآور، بادشکن و ضداسهال است. جهت رفع سکسکه، سوزش معده و سرفه استفاده می‌شود. در ضمن خلط آور نیز است.

🔹عرق چهار عرق:تب‌بُر است. تقویت کننده‌ی پوست، کلیه و کبد می‌باشد. دارای ویتامین C است و خون را تصفیه می‌کند. حرارت بدن را پایین آورده و رگ‌ها را باز می‌کند. درد مفاصل که از گرمی مزاج می‌باشد را مداوا می‌کند.

🔹عرق چهل گیاه:طبیعتی گرم دارد و تقویت کننده‌ی معده است. ترشی معده و دردهای ناشی از سردی مزاج و دل پیچه را رفع می‌کند. هم‌چنین هضم غذا را آسان می‌کند.

🔹عرق خارخاسک:طبیعتی سرد دارد، مدر است و سنگ کلیه و مثانه را دفع می‌کند. ضدعفونی کننده‌ی کلیه‌ها است و تورم پروستات را رفع می‌کند. طبع آن گرم است و مصارف و خواص دیگر آن درمان سرفه، تب بُر، برطرف کننده ناراحتی‌های کبدی، تقویت قوای، جنسی، قابض، تنظیم کننده دوره قاعدگی و ساقط کننده جنین می‌باشد.

🔹عرق زعفران:برطرف کننده خونریزی بعد از زایمان، تنظیم کننده قاعده، فرج آور و محرک قوای جنسی می‌باشد.

🔹عرق زنجبیل:طبیعت این گیاه، گرم و خشک است. جهت رفع تهوع، تقویت معده، برطرف کردن انگل در معده و روده، ضد سرماخوردگی، گلودرد، ضد نفخ، معرق و بادشکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

🔹عرق شیرین بیان:عرق شیرین بیان طبیعتی گرم دارد، زخم معده و اثنی عشر را درمان کرده و دستگاه گوارش را تقویت می‌کند. ضدسرفه و خلط آور است. عفونت‌های ریه و کلیه را برطرف کرده و یبوست مزاج و بواسیر را از بین می‌برد.

🔹عرق کاکوتی:طبعی گرم دارد و اگر بعد از غذا با نصف لیوان آب میل شود، مقوی معده، برطرف‌کننده سوءهاضمه، اشتهاآور و ضدعفونی کننده مجاری تنفسی می‌باشد. مصرف برگ گیاه مخلوط با ماست و یا دوغ تقویت کننده قوای جنسی می‌باشد.

🔹عرق کرفس:در درمان رماتیسم و درد مفاصل به‌صورت یک فنجان در یک لیوان آب سرد مصرف شود.

 

به مدیریت: محمد چاروسایی

 

 

 

 

 

 

 

 

عرقیات گیاهی , عطاری محمد چاروسایی , فروش ادویه مرغ و ماهی , فروش ادویه هندی , فروش خشکبار چاروسایی , عطاری جابر در آبادان , فروش زعفران در خوزستان , عطاری جابر در خوزستان , فواید عرقیجات , قیمت دارو گیاهی , قیمت عرقیجات , فروش ادویه جات هندی و انواع چاشنی عطاری جابر در آبادان خوزستان ,