Address & Contact

Our Address

میاندوآب

Telephone

فروش انواع نهال نهالستان گنجینه حسن زاده

✅تولید و فروش انواع نهال

✅تولید و عرضه انواع نهال مثمر و غیر مثمر و کمیاب

✅عرضه کننده انواع نهال های تزئینی

✅ارسال به سراسر نقاط ایران از طریق تی باکس یا اتوبوس رانی

✅تولید انواع نهال گردو اصلاح شده(گردو پیکان) و گردو پیوندی،گردو دوخوشه

✅تولید انواع نهال سیب، گوجه سبز،آلبالو،هلو،زردآلو،خرمالو،انگور،به،گیلاس و…

تماس : 

09330089266

✅خصوصیات یک نهال خوب:

🔹🔸ریشه فراوانی داشته باشد

🔹🔸ساقه آن مستقیم و بدون انشعاب باشد

🔹🔸تاج آن طبیعی و انشعاب داشته باشد

🔹🔸پوسته نهال باید شاداب و آبدار باشد

🔹🔸در نهالهایی که همیشه سبزهستند رنگ برگها باید سبز معمولی یا سبز تیره یکدست باشد.همچنین آثار ضعف و پژمردگی در برگها دیده نشود.

🔹🔸ریشه نهال باید شادابی و رطوبت داشته باشد و بریدگی و شکستگی آن بسیار کم باشد

🔹🔸باید توجه داشته باشید که اعضای مختلف نهال از زخم و وجود حشرات و بیماری به دور باشد

🔹🔸از نظر سن نهال پیوندی باید یکساله (از زمان پیوند) و یا دو ساله (از زمان کاشت بذر در خزانه) سن داشته باشد. نهال های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند ولی گاهی برای واکاری درختان خشکیده در باغ احداث شده می توان از نهال های دو ساله نیز استفاده نمود.

 

🌀 تفاوت نهال مثمر و نهال غیر مثمر

🔹🔸 درختان میوه‌دار یا همان مثمر بیشتر از درختان غیر مثمر اکسیژن تولید می‌کنند، همچنین به علت این که از طریق جذب دی‌اکسید کربن غذاسازی می‌کنند، می‌توانند کمک شایانی به پاکیزه‌سازی هوای محیط داشته باشند.

🔹🔸ذخیره آلاینده های هوا از ویژگی های درختان مثمر است، به این ترتیب که این گونه درختان، ابتدا آلودگی‌های هوایی را در خود ذخیره میکنند و پس از تبدیل آن‌ها به قند ساده، میوه یا همان محصول را تولید می‌کنند.

🔹🔸 خاک اطراف درختان مثمر بطور مرتب در حال افزایش است، زیرا این گیاهان ترکیبات گازی موجود در هوا را دریافت کرده و آن را به حالت جامد یعنی خاک، تبدیل می‌کنند.

🔹🔸 درختان مثمر تاثیر زیادی در کاهش سستی خاک و جلوگیری از گرد و خاک یا ریزگرد‌ها دارند، زیرا اجازه ی رویش سایر گیاهان مرتعی و مثمر را در کنار خود می‌دهند، لذا فضای خالی برای خاک باقی نمی‌ماند که با وزش باد خاکی بخواهد جابه‌جا شود.🔹🔸 درختان غیرمثمر تولید هیدروکربن دارند و بخشی از خاک را تجزیه و به هوا منتشر می‌کنند. درختان غیر مثمر بیشتر در فضاهای سبز و عمومی مثل پارک‌ها و بلوار‌ها کاشته می‌شوند، همچنین برخی از گونه‌های این قبیل گیاهان به طور طبیعی و بدون دخالت انسان دچار آتش‌سوزی و تولید آلودگی می شوند.

 

مدیریت:آقای اکبر حسن زاده

 

 

خرید اینترنتی نهال میوه , فروش نهال میوه های کمیاب , قیمت نهال میوه گلدانی , مرکز خرید نهال میوه , خرید درخت میوه چند ساله , خرید نهال از جهاد کشاورزی , کانال فروش نهال , نهال میوه های کمیاب سردسیری ,