Address & Contact

Our Address

کیش،بازار هرمز،غرفه222

فروش باطری خودرو پاسارگاد

?فروش انواع باطری خودرو و لاستیک

?باطری خودرو چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

? یکی از انواع باطری‌های قابل شارژ را می‌توان باطری خودرو دانست. باطری خودرو در یک اتومبیل وظیفه ذخیره انرژی تبدیل شده به جریان الکتریکی را بر عهده دارد؛ به عبارتی هدف اصلی آن را باید تغذیه استارت اتومبیل برای راه اندازی موتور خودرو دانست و به عنوان یک مخزن الکتریکی است.

? یک باطری خودرو ظرفیتی معادل ۶۰ آمپر و ۱۲ یا ۲۴ ولت دارد و البته ظرفیت آن به فاکتورهای مختلفی مانند قدرت الکترولیت، مساحت صفحات باطری، مقدار الکترولیت، نو و کهنه بودن باطری و دمای کارکرد بستگی دارد. اگر اتومبیل مورد نظر یک خودروی سواری باشد؛ باطری خودرو استفاده شده در آن از نوع ۱۲ ولتی است و اگر اتومبیل دیزلی و سنگین باشد، از باطری ۲۴ ولتی استفاده می‌شود. همچنین در صورتی که باطری برای یک موتورسیکلت تعبیه شده باشد، از ابعاد کوچک‌تر و سایز کمتری برخوردار است.

? اگر در انتخاب باطری خودرو بهترین نوع آن که متناسب با حجم و نیاز خودرو است انتخاب شود؛ این مسئله باعث کاهش هزینه و افزایش کارایی باطری خواهد شد. به همین دلیل انتخاب باطری برای اتومبیل باید به فاکتورهایی مانند میزان برق مصرفی خودرو، فضای موجود برای باطری، قدرت دینام برای شارژ و مشخصات تعیین شده از سوی شرکت سازنده اتومبیل دقت کنید. زیرا استفاده از باطری نامناسب می‌تواند به خودرو آسیب برساند و عملکرد سایر قسمت‌ها را هم با مشکل روبرو کند.

?عوامل موثر در کیفیت باطری خودرو و عمر آن

? یکی از این عوامل را باید کشور سازنده باطری دانست. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید هیچ‌کدام از کشورهای اروپایی کارخانه تولید باطری وجود ندارد. علت این مسئله آسیب‌های شدیدی هستند که فرایند تولید باطری بر روی محیط زیست ایجاد می‌کند. در بازار ایران نیز انواع برند باتری کشورهای چین، کره، ترکیه و ایران وجود دارد. باطری‌های کره‌ای با برندهای مختلفی که دارد کیفیت خوبی نیز دارند. البته کیفیت باطری ایرانی نیز نسبت به نوع ترکیه‌ای بیشتر است. نوع چینی باطری خودرو نیز کیفیت خوبی دارد و در حال حاضر فقط نوع چینی باتری در بازار موجود است.

? از دیگر عوامل موثر در کیفیت باطری خودرو تاریخ تولید آن است. هر چقدر که تاریخ تولید باطری جدیدتر باشد، باطری بهتر و باکیفیت‌تر است.

به مدیریت:مهدی اورنگی

 

 

 

باطری , باطری خودرو , وظایف باطری خودرو , عوامل موثر در کیفیت باطری خودرو , فروش باطری خودرو در کیش , قیمت انواع باطری خودرو در کیش , فروش باطری خودرو پاسارگاد در کیش , فروش لاستیک خودرو در کیش ,