فروش کود ارگانیک و شیمیایی فروشگاه مهندسی کشاورزی نوین کشت سبز

❇️کود شیمیایی چیست؟

💫طبق گزارش سازمان جهانی غذا، کودهای شیمیایی مهمترین عامل افزایش تولید جهانی کشاورزی است. کود های حاوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم به عنوان گردانندگان کشاورزی مدرن مورد توجه می باشند. استفاده از آنها در سراسر جهان از زمان آغاز به اصطلاح “انقلاب سبز” افزایش یافته است.

💫استفاده و استفاده از کودهای نیتروژن و کودهای فسفری در کشاورزی به علت غل و زرق و غرور، منجر به شناخت شناخته شده یونیتی تمام انواع آب های سطحی شده است. استفاده غیر علمی از کودهای نیتروژن و کودهای فسفری در کشاورزی، منجر به شناخته شدن یونیتی تمام انواع آب های سطحی شده است. 

❇️مکانیزم

💫کود باعث افزایش رشد گیاهان می شود. این هدف با دو روش مواجه شده است، مواد سنتی که حاوی مواد مغذی هستند. حالت دوم که بعضی از کود ها عمل می کنند، افزایش اثربخشی خاک با اصلاح نگهداری آب و هوای آن است.

💫این نوشته مانند بسیاری از مقالات دیگر که در مورد کودها است بر جنبه تغذیه تاکید دارد. کود معمولا به صورت متنوعی ارائه می شود.

🔺سه ماده مغذی اصلی عبارتند از:

🔸🔹نیتروژن (N): رشد برگ 
🔸🔹فسفر (P): توسعه ریشه ها، گل ها، دانه ها، میوه ها؛
🔸🔹پتاسیم (K): رشد قوی ساقه، حرکت آب در گیاهان، پیشرفت گلدهی و باروری؛ 

🔺سه ماده مغذی ثانویه:

🔸🔹کلسیم (کلسیم)، منیزیم (Mg) و گوگرد (S)؛
🔸🔹مواد مغذی: مس (Cu)، آهن (Fe)، منگنز (Mn)، مولیبدن (Mo)، روی (Zn)، بور (B)، سیلیکون (سی)، کبالت (Co) و وانادیوم (V).
🔸🔹مواد مغذی مورد نیاز برای زندگی سالم گیاهان بر اساس عناصر طبقه بندی می شوند، اما عناصر به عنوان کود استفاده نمی شوند. در عوض ترکیبات حاوی این عناصر پایه کودها هستند. مواد مغذی کلسیم در مقادیر بالاتری مصرف می شوند و در بافت گیاهی در مقادیری از 0.15 تا 6.0 درصد در ماده خشک (DM) (رطوبت 0٪) موجود است.

🔺گیاهان از چهار عنصر اصلی ساخته شده اند:

🔰هیدروژن، اکسیژن، کربن و نیتروژن. کربن، هیدروژن و اکسیژن به طور گسترده به عنوان آب و دی اکسید کربن در دسترس هستند. اگر چه نیتروژن بیشترین اتمسفر را تشکیل می دهد، اما در شکلی است که برای گیاهان قابل دسترس نیست. نیتروژن مهمترین کود است زیرا نیتروژن در پروتئین، DNA و دیگر اجزای (مانند کلروفیل) موجود است. 

🔰نیتروژن باید برای تغذیه گیاهان در فرم ثابت قرار بگیرد. فقط برخی از باکتریها و گیاهان میزبان آنها (به ویژه حبوبات) می توانند نیتروژن موجود در اتمسفر (N2) را با تبدیل آن به آمونیاک ثابت کند. فسفات مورد نیاز برای تولید DNA و ATP، حامل انرژی اصلی در سلول ها، و همچنین برخی از چربی ها مورد نیاز است.

🔰مواد مغذی میکرونی در مقادیر کمتری مصرف می شوند و در بافت گیاهی، از 15 تا 400 ppm DM یا کمتر از 0.04 درصد DM وجود دارند. این عناصر اغلب در سایت های فعال آنزیم هایی هستند که متابولیسم گیاه را انجام می دهند.

❇️طبقه بندی

🔶کود به روش های مختلف طبقه بندی می شود. آنها براساس اینکه آیا آنها مواد مغذی منفرد (مثلا K، P، یا N) را ارائه می دهند، طبقه بندی می شوند، در این صورت آنها به عنوان “کودهای مستقیم” طبقه بندی می شوند. کودهای چند ملیتی “(یا” کودهای پیچیده “) دو یا چند ماده مغذی را به عنوان مثل N و P ارائه می دهند.

🔶کود نیز گاهی به عنوان معدنی (موضوع بیشتر این مقاله) در مقایسه با ارگانیک طبقه بندی می شود. کودهای معدنی مواد حاوی کربن را به جز اوره حذف می کند. کودهای آلی معمولا ماده (ماده بازیافت شده) گیاهی یا حیوانی هستند. مواد معدنی به دلیل اینکه استفاده از مواد شیمیایی برای تولید آنها ضروری هستند بعضی اوقات کودهای مصنوعی نیز نامیده می شود.

❇️کودهای تک مواد مغذی (“مستقیم”)

⚡️کود اصلی مستقر در نیتروژن آمونیاک یا محلول های آن است. نیترات آمونیوم (NH4NO3) نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. اوره یکی دیگر از منابع مهم نیتروژن است که مزیت آن این است که بر خلاف آمونیاک و نیترات آمونیوم جامد و غیر انفجاری است. درصد کمی از بازار کود نیتروژن (4٪ در سال 2007) توسط نیترات آمونیوم کلسیم تامین شده است. کود اصلی فسفات مستقیم سوپر فسفات ها هستند.

❇️کود فسفات

💥تمام کودهای فسفات با استخراج مواد معدنی حاوی آنیون PO43- به دست می آیند. در موارد نادر، رشته ها با مواد معدنی خرد شده تحت درمان قرار می گیرند، اما اغلب بیشتر نمک های محلول در اثر استفاده شیمیایی از مواد معدنی فسفات تولید می شوند. بیشتر مواد معدنی حاوی فسفات به طور کل به عنوان سنگ فسفات شناخته می شوند. مواد معدنی اصلی عبارتند از فلوراپاتیت و هیدروکسی آپاتیت.

💥این مواد معدنی به روش سولفوریک (H2SO4) یا اسید فسفریک (H3PO4) به نمک های فسفات محلول در آب تبدیل می شوند.تولید بزرگ اسید سولفوریک به عنوان یک ماده شیمیایی صنعتی، عمدتا به دلیل استفاده از آن به عنوان اسید ارزان در پردازش سنگ فسفات به کود فسفات است.

💥استفاده اولیه برای ترکیبات گوگرد و فسفر به این فرایند اساسی مرتبط است. در فرآيند نيترو فسفات يا فرآيند Odda (اختراع شده در سال 1927)، فسفات سنگي با حدود 20 درصد فسفر (P) با اسيد نيتريک (HNO3) به منظور توليد مخلوط اسيد فسفريک (H3PO4) و نيترات کلسيم (Ca NO3) 2) است. این مخلوط را می توان با یک کود پتاسیم ترکیب کرد تا کودهای ترکیبی با سه نوع مکمل نیتروژن، پتاسیم و کروم در حالت محلول تولید کند.

❇️محصولات و خدمات شرکت نوین کشت سبز

🔸🔹فروش کودهای ارگانیک،شیمیایی، N P K  
🔸🔹فروش سموم کشاورزی مجاز  
🔸🔹فروش انواع بذرهای ایرانی وخارجی(خیارگلخانه ای،گوجه،فلفل،بادمجان،کاهو،کدوو…انواع سبزیجات)
🔸🔹فروش انواع پلاستیک های کشاورزی 
🔸🔹مشاوره و نظارت تخصصی کشت های گلخانه ای و فضای باز و گیاهان آپارتمانی 
🔸🔹ارائه برنامه تخصصی تغذیه و مبارزه با آفات 
🔸🔹نقشه برداری و تفکیک اراضی و نقشه UTM
🔸🔹تیم های تخصصی طراحی واجرا 

🍀🍀دارای مجوزرسمی از جهاد کشاورزی ونظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی🍀🍀
ساعت کاری فروشگاه در شش ماه اول سال : ازساعت8/30 الی 19/30
ساعت کاری فروشگاه در شش ماه دوم سال:از ساعت 9 الی 18/30 

مدیریت:مهندس علی قنبری و  مهندس علی طاهری

آدرس:تهران،پیشوا،بلوارشهیدعلی قمی،جنب ورودی میدان میوه وتربار،پلاک147،فروشگاه کشاورزی نوین کشت سبز
کدپستی فروشگاه 3381640645
تلفکس   02136856392

 

مدیریت فروشگاه،مهندس علی طاهری

 

مدیرفروش و مسئول فنی فروشگاه،مهندس علی قنبری

 

مهندس طراح و اجرا فروشگاه،مهندس محمدحسین کاویانی

 

مهندس طراح و اجرا،مهندس ابراهیم حاجی حسینی

 

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

 

 

 

فروش سم کشاورزی در تهران , فروش کود کشاورزی تهران , فروش کود ارگانیک تهران , فروش کود شیمیایی تهران , فروش کود ان پی کا تهران , فروش بذر کشاورزی تهران , فروش پلاستیک کشاورزی تهران , نقشه برداری و تفکیک اراضی تهران ,