تجهیزات فیبر نوری و شبکه سعید یگانه

✨فروش و پخش مستقیم کلیه  تجهیزات فیبر نوری و شبکه
✨ارسال به سراسر کشور
✨پاسخگویی به صورت 24 ساعته

?فیبر نوری چیست؟

?فیبر نوری یا تار نوری (انگلیسی: Optical Fiber) رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف همچون شیشه یا پلاستیک است که قادر به وارد کردن نور از یک سمت و خارج کردن آن از سمت دیگر است.

?فیبرنوری از شیشه شفاف بسیار خالص ساخته می‌شود. اگر شیشه پنجره را بعنوان محیطی شفاف که نور را از خود عبور می دهد در نظر بگیریم، بدلیل وجود ناخالصی ها در شیشه، نور بطور کامل و بدون تغییر عبور نمی کند. شیشه ای که در ساخت فیبرنوری استفاده می شود، نسبت به شیشه پنجره ناخالصی های بسیار کمتری دارد.

❇️برای استفاده از تکنولوژی فیبر نوری نیاز است تا تجهیزات مناسب را در اختیار داشته باشید. تجهیزات فیبر نوری عبارتند از:

?کابل فیبر نوری
?ماژول فیبر نوری
?پچ کورد
?پچ پنل
?دستگاه فیوژن
?کلیور فیبر نوری

?کابل فیبر نوری

?با ظهور فیبر نوری تحول چشم گیری در ارتباطات به وجود آمد. کابل های مسی دارای مشکلاتی در انتقال داده ها می باشند که می توان به افت کیفیت داده ها در مسافت های طولانی و سرعت پایین ارسال نمود. داده هایی که در فیبر نوری ارسال می شوند به صورت سیگنال های نوری بوده و بسیاری از مشکلات کابل مسی را از ندارند.

?اولین مزیت مهم فیبر نوری، پهنای باند بالای آن می باشد. این ظرفیت می تواند به 10 گیگابیت بر ثانیه برسد که سرعت بسیار بالایی است بنابراین در ارتباطاتی که نیاز به ارسال داده های حجیم و تصویر (مانند ویدئو کنفرانس) می باشد فیبر نوری می تواند کمک شایانی نماید.

?ماژول فیبر نوری

?در برخی از تجهیزات شبکه مانند سوئیچ شبکه، پورت هایی با نام پورت SFP وجود دارد. این پورت ها به منظور بهره گیری از بستر فیبر نوری در انتقال داده ها، تعبیه شده اند اما برای استفاده از این پورت ها می بایست از رابطی به نام ماژول فیبر نوری استفاده شود زیرا داده های دستگاه ها به صورت دیجیتال بوده و برای تبدیل آنها به نور می بایست از ماژول فیبر نوری بهره گرفت.

?ماژول های فیبر نوری در انواع مختلف سینگل مود و مالتی مود می باشند که بسته به مسافت ارسال داده ها می بایست ماژول مناسب را استفاده نمود.

?پچ کورد فیبر نوری

?پچ کورد فیبر نوری قطعه کابلی است که در بستر فیبرنوری برای برقراری اتصال میان دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.اجزای پچ کورد یا کابل فیبر نوری به طور معمول با لایه های محافظ پلاستیکی پوشانده شده اند و در یک لوله حفاظتی مناسب قرار می گیرند تا برای استقرار در هر محیطی ایده آل باشند. پچ کوردهای فیبر نوری دارای انواع مختلفی هستند که در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

?پچ پنل فیبر نوری

?پچ پنل فیبر نوری معمولاً به عنوان پنل رابطی شناخته می شود که ارتباط میان چندین کابل فیبر نوری و تجهیزات نوری را برقرار می سازد. پچ پنل ها عموما در نوع دیواری و رکمومنت موجود هستند و با استانداردهای 19 ، 21 و 23 سازگار می باشند.

?از نظر ظاهری، پچ پنل معمولاً یک محفظه فلزی است که جهت نگهداری پنل های آداپتور یا سینی های جدا کننده فیبر مورد استفاده قرار می گیرد.ساده ترین نوع پچ پنل ها شامل مجموعه ای از پورت ها بوده که در آن هر پورت با پچ کورد دیگری که به تجهیزات نوری متصل است، ارتباط برقرار می نماید.

به مدیریت:سعید امینی یگانه

شماره های تماس:
09125611353
09375723147
02140330248

 

 

 

 

فیبر نوری , فروش و پخش کلیه تجهیزات فیبر نوری , انواع تجهیزات شبکه در تهران , فروش و پخش تجهیزات فیبر نوری و شبکه سعید یگانه در تهران , پچ پنل فیبر نوری , پچ کورد فیبر نوری , ماژول های فیبر نوری , کابل فیبر نوری , دستگاه فیوژن ,