Address & Contact

Our Address

ابهر ، بلوار انقلاب ، نبش ارکید دوم ، فروشگاه آرتامهر

فروشگاه لوازم یدکی آرتا مهر نمایندگی فروش لوازم یدکی خودرو ایساکو

لوازم یدکی خودرو

 نمایندگی فروش قطعات خودرو عظام و یاتاقان بوش در ابهر زنجان

 فروشگاه مجاز ایساکو دارای کد 4194002

حمیدرضا خوئینی

09127458401

⚡️ نمایندگی کلیه قطعات خودرو گروه عظام و یاتاقان بوش ایران (IBBC) بدون ارزش افزوده با تخفیف 9 درصد

⚡️ ارسال رایگان به سراسر کشور

⚡️ فروش انواع واشر سرسیلندر

⚡️ فروش انواع شمع خودرو

⚡️ فروش لوازم جلوبندی و اکسل

⚡️ فروش انواع لنت ترمز و تسمه جات

🔴 شمع خودرو چیست؟

شمع خودرو قطعه ای متشکل ازالکترود، عایق چینی، واشرها و غیره می‌باشد که در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو قرار گرفته و از یک طرف جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف دیگر با ایجاد جرقه زنی در محظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نتیجه ایجاد نیروی لازم برای حرکت خودرو می‌گردد.

در حقیقت شمع خودرو وظیفه انفجار در محفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به سمت پایین را دارند. با پاشش سوخت توسط انژکتور به درون سیلندر و سپس فشرده شدن آن توسط سوپاپ، شمع جرقه ایجاد نموده و باعث انفجار در محظه احتراق می‌گردد.

اگر شمع خودرو نتواند در زمان درست جرقه زنی نماید و یا به طور کلی جرقه زنی نکند، در نتیجه بنزین فشرده شده در محفظه احتراق به به خوبی انفجار نیافته و در نتیجه سیلندرها به حرکت در نخواهند امد. از این رو وظیفه این قطعه در موتور خودرو بسیار مهم بوده و باید نسبت به نگهداری آن اقدامات لازمه را انجام دهیم.

لوام یدکی خودرو

🔴 انواع شمع خودرو

شمع‌‌‌های خودرو همه به یک گونه طراحی نشده اند و دارای انواع گوناگونی می‌باشند که هر کدام برای نوعی از موتور خودرو ساخته شده اند. دسته بندی شمع خودرو به صورت ذیل می‌باشد.

شمع سرد: که برای عملکرد در موتورهای با دمای بالا طراحی شده اند و دارای پایه‌‌‌های کوتاه می‌باشند تا سریعا بتوانند گرمای ایجاد شده در اثر جرقه زنی را کاهش دهند.

شمع گرم: که برای عملکرد در موتورهای با دمای پایین طراحی شده اند و دارای پایه‌‌‌های بلندتری می‌باشند تا گرمای خود را دیرتر از دست داده و در نتیجه بتوانند رسوبات باقی مانده حاصل از احتراق را در روی خود شمع بسوزانند.

شمع نیکلی: که جنس الکترودهای آن از آلیاژ نیکل می‌باشد و دارای طول عمر کوتاهی می‌باشند.

شمع پلاتینیومی: که جنس الکترود‌‌‌های آن از آلیاژ پلاتینیوم بوده و دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. اینگونه شمع‌ها توانایی تحمل دمایی تا ۲۵۰۰ درجه سانتیگراد را داشته و قادرند تا ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد مفید داشته باشند.

شمع ایریدیومی: اینگونه از شمع خودرو نیز که الکترود مثبت آن از جنس ایریدیوم می‌باشد و دارای طول عمر بالاتری نسبت به شمع‌‌‌های پلاتینیومی‌می‌باشند.

شمع‌‌‌های چند الکترودی: این گونه از شمع خودرو از چند الکترود منفی برخوردار می‌باشد که باعث طول عمر بسیار بالاتر می‌گردد. به علت اینکه هربار جرقه زنی باعث خوردگی قطب منفی می‌گردد، هر الکترود پس از خورده شدن، جای خود را با الکترود نزدیکتر به قطب مثبت عوض کرده و در نتیجه طول عمر بالاتری برای شمع خودرو ایجاد می‌نمایند.

لوازم یدکی خودرو

🔴 واشر سرسیلندر

واشر سرسیلندر از جنس پنبه نسوز، فولاد و مس می‌باشد تا بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند. سوختن واشر سرسیلندر به دفورمه شدن واشر گفته می‌شود که در حقیقت از فرم خارج شدن این قطعه موجب از بین رفتن آب بندی بین سیستم‌‌‌های مختلف موتور خواهد شد.

واشر بین بدنه ی موتور و سر سیلندر با ترکیب مواد نسوز و لایه ی مسی مقوای مقاوم در مقابل حرارت و لایه ی فولادی تشکیل شده است که ضمن یکپارچه کردن سر سیلندر به بدنه ی موتور اجازه می‌دهد تا گردش روغن و آب بدون امکان مخلوط شدن صورت گیرد و نیز فضای سربسته ی اتاقک احتراق را آب بندی نماید.

مدیریت : امیر خوئینی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 قطعات یدکی خودرو , فروش قطعات یدکی خودرو , قطعات یدکی خودرو , لوازم یدکی خودرو , قیمت قطعات یدکی خودرو در ابهر , قیمت واشر سرسیلندر , قیمت شمع خودرو , قیمت لنت ترمز , قیمت تسمه خودرو , نمایندگی فروش لوازم یدکی خودرو ایساکو  , نمایندگی فروش قطعات خودرو عظام در ابهر زنجان , نمایندگی یاتاقان بوش در ابهر زنجان ,