فروش انواع نهال های میوه زود بازده و پر محصول مثمر و غیر مثمر

شماره های تماس:
09144813878
09307154045
🌳فروش انواع نهال:
⚡️گردو
⚡️سیب
⚡️گلابی
⚡️به
⚡️گیلاس
⚡️آلبالو
⚡️زرد آلو
⚡️شلیل
⚡️هلو
⚡️انگور
⚡️آلو
⚡️ شابلون
🍎زیر نظر جهاد کشاورزی 
🍎ارسال به سراسر کشور 
🍎تیباکس پایانه مسافر بری و ماشین های سنگین 
🍎ساعت کاری ۲۴ ساعته 

✳️نهالستان چیست؟

🔰نهالستان به مکانی گفته میشود که حداقل به مدت چند سال متوالی با توجه بـه منـابع آب و خـاک و شـرایط آب وهوایی که دارای اقلیم مناسب برای تولید و تکثیر نهال و اندامهای تکثیـری سـالم و اصـیل کـه منطبـق بـا ضـوابط قرنطینه ای است مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.

✳️یک نهال استاندارد بایستی ویژگی‌‌‌های خاصی داشته باشد. نهال باید دارای بالاترین کیفیت باشد. هنگام خرید نهال به نکات اشاره شده در زیر توجه داشته باشید:

۱-برای خرید نهال مورد نیاز خود، دقت کامل داشته باشید و نهال‌‌‌های مرغوب و مطمئن را از نهالستان‌‌‌های دارای مجوز تهیه کنید. (نهال هایی که به روش سنتی کشت می‌شوند و در دکه‌ها و حاشیه خیابان‌ها فروخته می‌شوند، شناسنامه نداشته و سلامت و اصیل بودن آنها، بررسی و تأیید نشده است.)

۲- کاشت نهال در زمین اصلی با انجام امور ذیل ازسالم بودن گیاه مطمئن گردید:

الف)ریشه‌ها: دچار پیچ خوردگی، تابخوردگی و گره خورده نباشند، ریشه‌ها را از نظر سوختگی، سرما زدگی، پوسیدگی و یا بیماری مورد بررسی قرار گیرند

ب) اندام هوایی: پوست نهال صدمه ندیده باشد، آلوده به بیماری و حشرات نباشد و نهال‌ها سالم با الگو‌‌‌های رشد طبیعی و پربنیه و خوب باشند.

ج)نهال انتخابی باید پرریشه و چند شاخه بوده و ظاهری صاف و کشیده داشته باشد. نهالی که چند شاخه باشد، بهتر و زودتر بار می‌دهد.

۳-نهال پیوندی باید دارای پایه و پیوندک مشخص باشد. عدم تطابق پایه و پیوندک نهالی نامتناسب را به‌وجود آورده و از بین رفتن آن را در پی خواهد داشت.

۴-از نظر سن نهال پیوندی باید یکساله (از زمان پیوند) و یا دو ساله (از زمان کاشت بذر در خزانه) سن داشته باشد. نهال‌‌‌های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال‌‌‌های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند ولی گاهی برای واکاری درختان خشکیده در باغ احداث شده می‌توان از نهال‌‌‌های دو ساله نیز استفاده نمود.

۵- جوانه‌‌‌های روی تنه نهال به خصوص در دوسوم قسمت پایین تنه نهال بایستی سالم و قوی باشد تا بتواند پس از کاشت نهال در زمین اصلی و سربرداری آن شروع به فعالیت کرده و تعداد شاخه‌‌‌های لازم را در جهات مختلف تنها درخت تولید کند. معمولاً در نهال‌‌‌های مسن جوانه‌‌‌های قسمت پایین تنها نهال این حالت خود را از دست داده و پا به اصطلاح کور شده که باید از خرید آنها خودداری شود.

۶-نهال پیوندی باید ساقه ای عمودی داشته باشد و از محل پیوند به طور مستقیم به طرف بالا رشد کرده باشد و گره یا زاویه ای با پایه پیدا نکرده باشد به عبارت دیگر تنها نهال نسبت به سطح زمین عمود باشد.

۷-همچنین نهال مرغوب نهالی عاری از هرگونه آفت، بیماری، نماتد و علف‌های هرز انگل می‌باشد و از هر نظر مورد تأیید کمیته فنی نظارت بر تهیه و توزیع نهال سازمان جهادکشاورزی بوده و دارای گواهی سلامت و بهداشت و کنترل کیفیت باشد.

🔰باید توجه داشت که باغی که نهال سالم وبه دور از آلودگیها و بیماریها در آن کاشته شده باشد کود و سموم کمتری را نیاز دارد و مشکلاتش کمتر است. پس سعی کنیم با انتخاب نهال سالم و اصیل و رعایت مسائل فنی در احداث باغ، درآمد بیشتری را کسب کرده و دوره برگشت سرمایه خود را کوتاه تر کنیم.

به مدیریت:سلیمی

شماره های تماس:
09144813878
09307154045

 

 

تولید وفروش ارقام برتر نهال گردو خوشه ای پیوندی وغیر پیوندی تضمینی با قیمت مناسب کیفیت بالا دیر گل مقاوم در برابر سرما سال اول باردهی وپربار ارسال به سراسر کشور زیر نظر جهاد کشاورزی استان آ-غ

 

نهال انگور گلدانی و مویز انگور عسکری انگور قرمز

 

فروش انواع نهال گیلاس خوشه ای

 

فروش انواع نهال آلبالو پر محصول و خوشه ای

 

فروش انواع ارقام نهال گلابی

 

فروش انواع نهال شلیل

 

فروش انواع نهال آلو و آلوچه زرد

 

فروش انواع نهال انار سیاه

 

فروش انواع نهال سیب زرد

 

فروش انواع سیب سبز و ترش

 

فروش انواع نهال زرد آلو عسکر آباد

 

ارقام نهال الوچه قرمز

 

نهال شلیل مغان

 

فروش انواع نهال سیب تو سرخ

 

انواع نهال به

 

فروش انواع الو بخارا

 

فروش انواع نهال هلو انجیری

 

فروش انواع نهال سبز سلیمی

 

نهالستان سبز سلیمی در میاندوآب آذربایجان غربی , نهالستان سبز سلیمی , نهالستان سبز سلیمی در میاندوآب , نهالستان سبز سلیمی در آذربایجان غربی , نهالستان سلیمی نهال مرغوب در میاندوآب , انواع نهال در میاندوآب , قیمت نهال در میاندوآب ,